• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Vali Aydın Baruş, Görevine Başladı

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Malatya’ya atanan Vali Aydın Baruş, görevine başladı. Resmi törenle karşılanan Vali Baruş, “Malatyalı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanması temel hedefimiz olacaktır. Malatya’da görev yapacağım süre içerisinde; adaletli ve hoşgörülü olmak, gönül almak, kadirşinas davranmak, bu görevin bir emanet ve bu emanetin asıl sahibinin Malatya halkı olduğunu hiçbir zaman unutmadan sabır ve azimle çalışmak temel prensiplerim olacaktır.” dedi

Vali Aydın Baruş, Görevine Başladı

Malatya’ya vali olarak atanan Aydın Baruş, görevine başladı. Bugün resmi törenle karşılanan Baruş, basına ilk açıklamasını verdi. Vali Aydın Baruş’u Bakanlık Kurumlarının müdürleri, Kuruluşların temsilcileri, STK’lar ve vatandaşlar karşıladı. Valilik toplantı salonunda basına açıklamada bulunan Vali Aydın Baruş, “27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığım Malatya Valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Tarih boyunca medeniyetlerin buluşma noktası olan ve engin bir kültür birikimine sahip Malatya İlimizde Vali olarak görev yapma onurunu bana yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıma tevdi ettiği bu görevin, üzerime ne kadar büyük bir mesuliyet yüklediğinin idrakindeyim. Valilik görevine başlamamdan itibaren, bu sorumluluğun gereğini layıkıyla yerine getirme düşüncesiyle hareket edeceğimi ifade etmek isterim” ifadesini kullandı.

“TEMEL PRENSİP ADALETLİ VE HOŞGÖRÜLÜ OLMAK”

Malatya’daki görevi süresince Adalet ve Hoşgörülü olmayı temel prensip olarak göreceklerini ifade eden Vali Baruş şu ifadelere yer verdi, “Malatya’nın gerek ekonomisiyle gerekse de sahip olduğu insan kaynağıyla Türkiye için ne kadar önemli bir il olduğunu, Malatyalı vatandaşlarımızın kalplerinde illerinin eşsiz bir değeri bulunduğunu biliyorum. Bu güzel ilin Valisi olarak bu değeri artırmak ve böylece Malatyalıların gönüllerinde yer alabilmek için çalışacağım. Malatya’da görev yapacağım süre içerisinde; adaletli ve hoşgörülü olmak, gönül almak, kadirşinas davranmak, bu görevin bir emanet ve bu emanetin asıl sahibinin Malatya halkı olduğunu hiçbir zaman unutmadan sabır ve azimle çalışmak temel prensiplerim olacaktır. Malatya’da yaşayan yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin, daima şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanında durmaya, vatandaşlarımızın içerisinde ve onlardan biri olmaya gayret göstereceğim.”

“MALATYA İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ SARF EDECEĞİZ”

Malatya’da ekonomi, sağlık, eğitim, sosyal hizmetler ve diğer konularda çaba sarf edeceklerini belirten Vali Baruş, “Malatyalı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanması temel hedefimiz olacaktır. İlimizin ekonomi, sağlık, eğitim, sosyal hizmetler ve diğer konularda sahip olduğu imkânları azami şekilde değerlendirmek, çocuklarımıza ve gençlerimize daha yaşanabilir bir Malatya bırakmak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Malatya’nın her bakımdan daha iyi yerlere gelmesi, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında önemli bir hisse sahibi olabilmesi için, Malatyalı vatandaşlarımızla, Milletvekillerimizle, Belediye Başkanlarımızla, muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızla yakın bir iletişim, uyum ve işbirliği halinde çalışmaya dikkat edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MALATYA İNSANI REHBERİMİZ OLACAK”

“Malatya insanının irfanı ve sahip olduğu değerler rehberimiz olacaktır” ifadesini kullanan Vali Baruş, son olarak şöyle konuştu, “Malatya’da yapacağımız çalışmalarda ana motivasyon kaynağımız, atalarımızın ve şehitlerimizin bizlere emanet ettiği manevi mirasın kazandırdığı şuur olacaktır. Gayret bizden Tevfik Yüce Allah’tandır. Cenab-ı Hak’tan, bizlere yükümüzü taşıyacak güç. Ayağımızı sürçtürmeyecek akıl ve kalp vermesini niyaz ediyorum. Valilik görevimin İlimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm Malatyalılara yürekten sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber