• DOLAR
  6,0197
  % 3,53
 • EURO
  6,9241
  % 4,17
 • ALTIN
  229,3776
  % 0,94
 • BIST
  88.734,76
  % 1,83

Vaizpinari’nin yol çilesi!

Battalgazi Belediyesinin hizmet sinirlari içerisinde olan Orduzu Vaizpinari Mahallesi sakinleri, mahallelerine yol yapilmadigi için yetkililere ates püskürdü. Mahallelerine yol yapilacagi sözünü Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan'dan aldiklarini iddia eden mahalleli, kendilerine verilen sözün tutulmasini istedi

Vaizpinari’nin yol çilesi!


HAYVAN BILE GEÇMEZ!

Sonsöz gazetesi muhabirlerine dert yanan Vaiz pinari mahallesi sakinleri sunlari ileri sürdü:

Harun Karanfil: Kardesim bu yoldan okula gidiyor. Suraya bakin. Bu yollardan hayvan geçmez. Sabah çocuklar buradan geçiyor. Köpeginden tutun diger tehlikelere kadar bu çocuklar burada Malatya'da bu sartlarda egitim görüyor. Kaç defa alt yapinin tamamlanmasi için dilekçe verdik, imza topladik ama fayda etmedi.

Murat Haskul: Üniversite ögrencisiyim ve derslerime istirak etmem gerekiyor. Sabahlari bu yolda okula gitmenin ne oldugunu bilemezsiniz. Evden hazirlanip çikiyorsun. Bahçe arasindan geçerken tam köpekleri atlatiyorsun ki karsina çamurlu bir patika çikiyor. Bu patikadan geçtikten sonra çalilarin arasindan kivrilarak geçiyorsun. Artik elin mi çizildi, pantolon mu yirtildi katlanacaksin.

BASKAN NEREDE?

Nuri Sedef: Torunlarimi mahallemizdeki ilk okula yolluyorum. Ama eve gelene kadar canim çikiyor. Seçim zamani oy için geliyorlar sözler veriyorlar. Ama seçim bittikten sonra vekillerde, belediye baskanlari da ortada yok. Selahattin Baskan nerede? Biraz insaf edin. Torunlarim bahçe aralarindan okula gidiyor. Karda kista çocuklar üstü basi çamurlu halde okula gidiyor. Eve geldiklerinde üstleri islanmis bir sekilde eve geliyor. Haliyle hastalaniyorlar. Buraya bir yol yapilmasi sart.

Besey Çoban: Çocuklarim da ben de bu durumda sikayetçiyiz. Kaç defa televizyoncular gelip çekti. Dilekçeler verdik, imza topladik ama bir sonuç yok. Gelen televizyoncular haberinizi yapalim dedi bir sonuç çikmadi.

Kudret Karanfil: Karda kista bir defa gelip buradan yürüsünler. Bu bahçelik alanda bes dakika yürüsünler. Acaba takim elbiseleri kirlenir mi çok merak ediyorum. Benim çocugum o haliyle bu yollardan her gün gidip geliyor. Kaç defa çocugumun üstü basi çamurlu halde eve geldigini gördüm. Bir tek ben degil, tüm mahallelinin çocugu buradan geçiyor. Hepsi ayni dertten mustarip.

BASKAN SÖZ VERDIYSE YAPAR

Murat Karanfil: Ilk geldiklerinde imar plani çikarilacak, buradaki yollar genisletilecek. Buradaki yolda yapilacak dediler ama sonuç çikmadi. Selahattin Baskan söz verdiyse yapar. Ama biraz daha erken yapsa iyi olur. Kis kapiya dayandi. Çocuklar okula giderken, millet ise giderken rezillik çekmesin.

HESABINI KIM VERECEK?

Sevim Çoban: Çocugum okula giderken o yolu kullaniyor. Arkadaslari ile okuldan gelemiyorlar. Mecburen biz gidip getiriyoruz. Gelirken de isik yok bir sey yok. Zaten bahçe aralari köpegi, yilani belli olmuyor. Benim çocuguma bir sey olursa hesabini kim verecek?

Hacire Çoban: Geçen sene kizim okuldan geldiginde rahatsizlandi ve iki gün yataktaydi. Doktor soguk alginligidir deyip basindan savdi. Arkadaslarina sordugumda okuldan geldikleri zaman geçtikleri yolda bir köpek lesinin oldugunu söylediler. Yaklasik bir ay durmus orada. O pisligin içinde bir de kizimin hastalandigini görünce dayanamadik ve dilekçe verdik ama ilgilenen yok. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen su yolu yapin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber