• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Usta Öğreticiler Yeni Bakandan Umutlu

“Biz usta öğreticiler olarak dernekleşmeye önem veriyor ve dernekleşmeye hızla devam ediyoruz. Tüm illerde dernekleşmeyi sağladığımızda daha da güçlü olacağız.” diyen Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Başkanı Dilek Bayındır, “Milli Eğitim Bakanımız eğitim sektöründen gelen bir insan. Usta öğreticilerimizin kadro meselesini ve özlük haklarının iyileştirilerek bir çözüme ulaştıracaklarına inanıyoruz.” dedi

Usta Öğreticiler Yeni Bakandan Umutlu

Dernek olarak yakındıkları noktalardan olan kadro ve özlük haklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Başkanı Dilek Bayındır ve Usta Öğreticiler İl Temsilcisi Gürsel Özdemir: “Federasyon olarak 8 Ağustos itibari ile bir yılı doldurmuş olacağız. Bir federasyona göre hedefimizde gayet güzel adımlar attığımıza inanıyoruz. Sendikamız çok fazlasıyla konuya destek durumda. O bir emektir ve emeğin arkasında durmak bizim görevimizdir diye hareket ediyorlar. Bununla birlikte yine genel müdürlükteki daire başkanlarımız, genel müdürümüz bize bu konularda destekler. Seçim öncesinde bir rapor hazırlamışlardı. Bu rapor usta öğreticilerin sorun ve sıkıntılarını içeren bir rapordu ve bakana verilmişti. Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığında bir değişiklik yaşandı seçim sonrası şimdiki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk. Biz bu rapora istinaden yeni bakanımızı ziyarette bulunacağız. Biz usta öğreticiler olarak dernekleşmeye önem veriyor ve dernekleşmeye hızla devam ediyoruz. Tüm illerde dernekleşmeyi sağladığımızda daha da güçlü olacağız. Türkiye’de henüz iyileştirilmesi tam olan kişiler biz usta öğreticileriz” ifadelerine yer verdi.

“BAKANIMIZIN EĞİTİMCİLERİ ANLAYAN BİR YAPIYA SAHİP OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Sözlerine devam eden Bayındır ve Özdemir: “Tüm gayret ve çabamız usta öğreticilere kadro verilmesi. Basın ve medyada bu konuda bize yardımcı olursa, taleplerimizi ve isteklerimizi dile getirirse inşallah olacağı kanaatindeyim. Zaten yeni bakanımız eğitim sektöründen gelen bir insan. Bakanımızın eğitimcileri anlayan bir yapıya sahip olduğuna inanıyoruz. İnşallah usta öğreticilerimizin kadro meselesini özlük haklarının iyileştirilmesini bir çözüme ulaştıracaklar. Şuan kendisi ile bir buluşmamız ve görüşmemiz olmadı ama düşüncelerimiz bu yönde. Bundan önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile görüşmüştük ve dosyalarımızı kendisine sunmuştuk. Oda bu sunumları beğenmişti. Temmuz ayında normal bir artış yaşandı. Yılda iki defa olur ek ücretlerde artış. Bahsi geçen artış henüz yürürlüğe geçmedi. İnşallah geçecek, çünkü ikinci dönemde bekliyoruz. Sendikayla yapılan görüşmede geçen aylarda bunun sözü alınmıştı. Ama gerçekleştirilecek tarih hakkında kesin bir bilgi yok. Çünkü onlarda bilgi alamıyor ama ; ‘bu iyileştirme yapılacaktır’ sözü alındı. Eğitim Bir- Sen Genel Başkanı Lütfü bey de bu konularda bizlere çok büyük bir destek verdi kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber