• DOLAR
  6,0554
  % -0,36
 • EURO
  6,7849
  % -0,57
 • ALTIN
  250,3813
  % -0,27
 • BIST
  86.313
  % 0,28

Üst Geçitlerde Asansör Çilesi

Çevreyolu üzerinde engelli, yaşlı ve ağır yükü olan vatandaşların sıkça kullandığı üst geçit asansörlerinin aktif edilmemesi, bakım ve onarımın yapılmaması vatandaş tarafından tepki ile karşılandı. Özellikle çevreyolu Zafer Mahallesi Öğrenci Yurdu yolcu istasyonun bulunduğu yerdeki üst geçidin asansörünün çalışmaması vatandaşlar tarafından tepkiye yol açarken, bu durumdan en çok engelli ve yaşlı vatandaşın etkilendiği ifade edildi

Üst Geçitlerde Asansör Çilesi

Çevreyolu üzerinde bulunan bazı üst geçitlerde asansörlerin çalışmamasına vatandaş tepki gösterdi. Özellikle Çevreyolu Zafer Mahallesi Öğrenci Yurdu yolcu istasyonun bulunduğu yerdeki üst geçidin asansörünün çalışmadığı, engelli, yaşlı ve yükü olan vatandaşların üst geçidi kullanmakta zorluk çekildiği gazetemiz tarafından tespit edildi. Bilhassa Dünya Engelliler gününü idrak ettiğimiz günlerde vatandaş, görme, işitsel, bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların üst geçidi kullanmak zorluk çektiğini belirterek, Büyükşehir Belediyenin asansörleri aktif etmelerini ve vatandaşın kolay ulaşım sağlamaları için konuya duyarlı olmalarını istedi.

ENGELLİ VATANDAŞ ÜST GEÇİDİ KULLANAMIYOR

Engelli, yaşlı ve ağır yükü olan vatandaşların yoğun olarak kullandığı üst geçit asansörünün kullanıma kapalı olması tepkiye yol açtı. Vatandaş Çevreyolunda karşıdan karşıya çekmek için bu üst geçidi kullanıyor. Engelli olan vatandaş ise, asansörlü bir üst geçit bulmak için uzak noktadaki üst geçidi kullanmak zorunda kalıyor. Aynı zamanda öğrencilerin bavullarını taşımada zorluk çekildiği dile getirilerek, çevre yolundaki üst geçit asansörlerinin kullanıma açtırılması isteniyor.

YAŞLI VE YÜKÜ OLAN VATANDAŞ ZORLUK ÇEKİYOR

Yaşlı kesimin de sık olarak kullandığı Zafer Mahallesi Öğrenci Yurdu yolcu istasyonun bulunduğu yerdeki üst geçit asansörünün kapalı olması, vatandaş tarafından tepkiyle karşılanıyor. Çevreyolu üstünde birkaç noktada daha aynı durumla karşılaştıklarını dile getiren vatandaş, bu durumdan en çok engelli ve yaşlı vatandaşların etkilendiğini ifade ederek, büyükşehir Belediyenin bir an önce bu asansörleri kontrol ve bakımını yaparak asansörleri aktif etmesini talep etti.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber