• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

Ürdünün Yeni Başbakanı Rezzaz: “protestolara Sebep Olan Vergi Kanun Tasarısını Geri Çekeceğim”

ÜRDÜN’ÜN YENİ ATANAN BAŞBAKANI DR. ÖMER REZZAZ, HÜKÜMETİN YEMİN EDİP GÖREV BAŞLAMASINDAN SONRA ÜLKEDE PROTESTOLARA YOL AÇAN GELİR VERGİSİ KANUN TASARISINI GERİ ÇEKECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Ürdünün Yeni Başbakanı Rezzaz: “protestolara Sebep Olan Vergi Kanun Tasarısını Geri Çekeceğim”

Ürdün’ün yeni atanan Başbakanı Dr. Ömer Rezzaz, hükümetin yemin edip görev başlamasından sonra ülkede protestolara yol açan gelir vergisi kanun tasarısını geri çekeceğini söyledi.

Rezzaz yaptığı ilk televizyon mülakatında “Görüşmelere başladık, aracı yoldan çekmek için derhal harekete geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ürdün’de önceki hükümetin yeni gelir vergisi kanun tasarısını kanunlaştırması için meclise göndermesi ve yakıt ve elektrik ücretlerine zam yapması ülkede 7 gündür süren protesto gösterilere yol açmıştı. Göstericiler, hükümetten, Ürdünlülerin sırtındaki ekonomik yükü artıran ekonomi yaklaşımını değiştirmesini ve gelir vergisi kanun tasarısını geri çekmesini istemişti.

Gösterilen devam etmesi üzerine önceki başbakanı Hani Mulki istifa etmiş ve yerine Dr Ömer Rezzaz başbakan olarak atanmıştı. Yeni hükümeti kurmak için görüşmelere başlayan Dr Ömer Rezzaz, Temsilciler Meclisi Başkanı Atıf Tarawnih ile görüştü. Rezzaz, Kral İkinci Abdullah’ın direktiflerini ve vizyonunu uygulamak ve ülkeye ve vatandaşlara hizmet için parlamento ile işbirliği ve koordinasyonu sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Rezzaz, önceliklerinin, gelir vergisi kanun tasarısı ve hükümetin çalışma programını incelemek için parlamentonun iki kanadı ve meslek kuruluşları ile görüşmeler yapmak olduğunu söyledi. Rezzaz, mümkün olan en kısa zamanda, milletvekillerinin çoğunun karşı olduğu gelir vergisi kanunun geri çekileceğine vurgu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber