Bilgi
Yenilendik.. Hoşgeldiniz...

 • DOLAR
  4,1024
  % -0,11
 • EURO
  5,0109
  % -0,09
 • ALTIN
  174,9828
  % 0,14
 • BIST
  110.932,48
  % -1,06

Ülkemi Seviyorum Sergisi Açıldı

Begüm Kartal ilköğretim Okulu öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı. MalatyaPark AVM’ de düzenlenen Ülkemi Seviyorum Sergisi ile öğrenciler 81 ili ve kültürünü ziyaretçilere tanıttı 

Ülkemi Seviyorum Sergisi Açıldı

Begüm Kartal ilköğretim Okulu 2/D ve 2/F öğrencileri ile öğretmenleri Ebru Harputluoğlu ve Aysel Doğan’ ın katkısıyla oluşturulan Ülkemi Seviyorum Sergisi MalatyaPark AVM’ de İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Şube Müdürü Mevlüt Kılıç, Hasan Kartal Okul Müdürü Ahmet Çelik, Maarif Müfettişi Murat Uluçay, Yeşilyurt ilçesi okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

SERGİ İÇİN İLLERDEN YARDIM İSTENDİ

Yapılan sergi açılışında : “Ülkemi seviyorum” projesi kapsamında 81 il ile 81 ilin kültürün tanıtımı yapmak, ülkenin doğal, kültürel ve tarihi eserlerini tanıtmak, vatan sevgisini güçlendirmek amacıyla Ülkemi Seviyorum Sergisi’ ni açtık. Bunun için illerden tanıtıcı broşür maket ne gerekiyorsa istedik onlarda yardımcı oldular sağ olsunlar. Bizde bu sayede sergimizi açmış bulunmaktayız” ifadeleri kullanıldı.

SERGİNİN TEKRARI TALEP EDİLDİ

Katılımın oldukça fazla olduğu sergide ülke tanıtımını yapan Begüm Kartal İlköğretim Okulu 2/D ve 2/F öğrencilerine ve öğretmenleri Ebru Harputluoğlu ve Aysel Doğan’a gösterilen ilgiden dolayı teşekkür edildi. Sergide Türkiye’nin 7 bölge folklor gösterisi ile ülkemizin yöresel folklor oyunları oynandı. AVM yetkilileri de daha çok insana ulaşması için serginin tekrarını talep etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİR DE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun