• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249

Üç İsme Fahri Hemşehrilik Beratı Verilecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Sanatçı Cüneyt Arkın’a ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ verilmesi kararlaştırıldı

Üç İsme Fahri Hemşehrilik Beratı Verilecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Sanatçı Cüneyt Arkın’a ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ verilmesi kararlaştırıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin altyapı, imar, bütçe gibi birçok konunun gündeme getirildiği toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Sanatçı Cüneyt Arkın’a Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesi kararı da oylandı.

CUMHURBAŞKANINA FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI TAKDİM EDİLECEK

Meclis oylamasına sunulan Fahri Hemşehrilik Beratları hakkındaki Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu’’nda; ‘’ Malatyamızın ekonomik olarak kalkınmasına, uluslararası alanda tanıtılmasına, Eğitim ve öğretimin daha verimli hale gelmesine, şehrimize her anlamda yapılan yatırımlarda büyük desteklerini gördüğümüz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, Kamuoyu ve sanat çevrelerinde Cüneyt Arkın adıyla bilinen Sayın Dr. Fahrettin Cüneytlibatur’a; Malatyamızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkılarından dolayı Fahri Hemşerilik Beratı verilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür’’ ifadelerine yer verildi.

Komisyon Raporunda ayrıca; ‘’Malatya’da görev yaptığı uzun süre içerisinde şehrimizin huzur ve güveninin sağlanmasında büyük katkılarından ötürü şehrimizde İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan sayın Dr. Ömer Urhal‘a  Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür’’ denildi.

Toplantıda, Meclis gündemine getirilen Fahri Hemşehrilik Beratları hakkında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan; ‘’Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Malatya’yı ziyaret ettiğinde ve daha önceki ziyaretlerinde de Malatya ve Malatya insanını çok sevdiğini bize bizzat sözlü olarak ifade etti. Biz de buna bir karşılık olarak Fahri Hemşerilik Beratı verilmesini meclis gündemine getirelim dedik. Meclisimize de bu anlamda uygun görüş belirttikleri için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Cüneyt Arkın’ın özellikle Battalgazi karakteri ile özdeşleştiğine vurgu yapan Gürkan; ‘’Jönümüz Cüneyt Arkın, Malatya ve Battalgazi ile ilgili birçok filmler çekmiştir. Battalgazi Cüneyt Arkın ile özdeşmiş bir yapı içerisindedir. Ona da bir vefa duygusu içerisinde böyle bir Hemşerilik Beratı verilmesi konusunu meclisimize getirdik’’ şeklinde konuştu.

Eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ın görev süresince Malatya’ya önemli hizmetlerde bulunduğunu dile getiren Gürkan; ‘’Diğer bir Hemşehrilik Beratı da İl Emniyet Müdürü olarak ilimizde yaklaşık 6 yıl görev yapan, bu süre içerisinde de Malatya ve Malatya insanına karşı özel bir hassasiyeti olduğunu, hemşehrilik beratı verilmesinden de mutluluk duyacağını ifade eden Ömer Urhal’a verilmesi meclis gündemine getirilmiştir’’ dedi.

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KARADAĞ’DAN, SELAHATTİN GÜRKAN’A ÖVGÜ

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda söz alan CHP Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan için ‘’Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum’’ dedi

Karadağ: Hizmet için geldim, iyi ki gelmişim

Toplantıda söz alan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ; “Önce burasının bir hizmet yeri olduğunu, önce şahsınıza ve bütün ekip arkadaşınıza, MASKİ, Yol ve Bakım Daire Başkanlığına, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve herkese Hekimhan adına teşekkür ediyorum. 35 senedir İstanbul’da iş adamıyım. Doğduğum büyüdüğüm yere parti için gelmedim. Hizmet için geldim. İyi ki de gelmişim. Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum. Gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Biz ilçemizle ve ilimizde 2023’e Malatya’mızın kültürüyle ve kayısı ile örnek bir şehir olacağız. Hekimhan olarak inşallah bu uyumu bırakmamak şartı ile sizde başımızda olduğunuz sürece, inanıyoruz ki her şeyi yapacaksınız. Particilik yok. Ben halka hizmet Hakk’a hizmetten yanayım” dedi.

Kazgan: İlçemize yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum

Meclis toplantısında söz alan bir diğer isim olan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan da “Akçadağ ilçesi olarak bizlerde hizmet almaya başladık. Hem de ayrım olmadan, insanlar umutlu ve mutlu. Bu konuda ilk teşekkür etmesi gereken ben olduğumu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Gürkan: Meclisimiz bir bütündür

Geçtiğimiz hafta mecliste yaşanan tartışmanın meclis bütünlüğünü bozamayacağına vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Meclisimiz bir bütündür. Meclisimizle onur ve gurur duyuyorum. 16 yıldır Başkanlığım süresi içerisinde hep meclisimizde alınan kararlar oy birliğiyle çıkmıştır. Altını çizerek söylüyorum. Burada da oy birliğiyle çıktı. Bundan önceki meclisleri de kutluyorum. Aldığımız kararlar insanın içine, vicdanına sinecek kararlardır. Biz de sevgi yarışının zaman zaman farklı tezahürleri olur.” şeklinde konuştu .

Önder Hanelçi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber