• DOLAR
  6,7310
  %-1,15
 • EURO
  7,3965
  %-0,38
 • ALTIN
  370,56
  %-2,10
 • BIST
  8,3143
  %0,10

Trafik Haftasında Çocuklara Eğitim

Trafik Haftası dolayısıyla Battalgazi Belediyesi tarafından Battalgazi Çocuk Trafik Parkı’ndan etkinlik düzenlendi. Çocuk Trafik Parkı’nda öğrencilere trafik kurallarına ilişkin yetkililer tarafından eğitim verildi. Başkan Güder burada yaptığı konuşmada trafik kazaların yüzde 40 oranında bir düşüşün yaşandığını belirterek, “Trafikte öncelik insanın, öncelik hayatın, öncelik yayanındır.” dedi

Trafik Haftasında Çocuklara Eğitim

Trafik Haftası dolayısıyla Battalgazi Belediyesi tarafından Battalgazi Çocuk Trafik Parkı’ndan etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İlçe Jandarma, ilçe Emniyet, ilçe Milli Eğitim temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Başkan Güder burada yaptığı konuşmada trafik kazaların yüzde 40 oranında bir düşüşün yaşandığını belirterek, “Trafikte öncelik insanın, öncelik hayatın, öncelik yayanındır” dedi.

Etkinlikte konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder burada yaptığı açıklamada, “Bugün Trafik Haftası münasebetiyle belediyemizin düzenlemiş olduğu etkinliğe hoş geldiniz.  Belediyeler fiziki mekânları güzelleştirdiği gibi insanların sosyal yaşamlarını düzenleme ve sosyal yaşamları açısından insanımızı, çocuklarımızı bilinçlendirme adına sosyal aktiviteleri yapıp, gerçekleştirmek ve toplumumuza kazandırma adına bu trafik parkımızı Battalgazi ilçemizde bulunan insanlarımızın, çocuklarımızın hizmetine sunduk. Almış olduğum bilgi doğrultusunda gerçekten çocuklarımız burada trafik hususunda yaşamımızın en önemli kısmını işgal eden Trafik konusunda değerli bilgilere sahip oluyorlar. Bu yönüyle öncelikle bu tesisi Battalgazi’mize kazandıran ve belediyemiz başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” ifadesini kullandı.

“2018 YILINDAN 1487 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ”

Trafik kazalarından yaşanan can kayıplarına ilişkin konuşan Başkan Güder şunları dile getirdi, “Hepinizin bildiği gibi ülkemiz dört bir yandan düşman işgali altında ve hatta ülkemize kast etmek isteyen dört yandan bizi sindirmek isteyen düşmanlarımız var. Ve onlara vermiş olduğumuz şehitlerle ve trafik canavarlarına vermiş olduğumuz canlarımızla kıyasladığımızda trafik kazalarına vermiş olduğumuz ölümlerin belki 3-4 katı daha fazla ve bunların çoğu trafik kural ihlali sonucu gerçekleşiyor. Bu trafik kazalarında insanımız ölümle burun buruna gelmek veya canlarını vermekte. 2018’i değerlendirdiğimizde Türkiye’mizde 1487 tane kardeşimiz manevi kaza sonucu hayatını kaybetti. Biz maddi kayıpları bir taraf bırakıyoruz. Bu hususu özellikle toplumumuza dikte etme anlamında veyahut da toplumumuzun beynine nakşetme anlamında özellikle burada çocuklarımızı belli zaman dilimlerinde okullarla işbirliği yapılarak çocuklarımıza burada günlük hayatımızın önemli bir kısmını teşkil eden trafik kurallarına riayet etmenin bize, ailemize, çevremize ne kadar fayda sağlayacağını burada hissettirme, hissiyatını burada çocuklarımızda oluşturacağız.”

Trafik kazalarında yaşanan düşüşe de dikkat çeken Başkan Güder, açıklamasının devamında, “Daha önce hatırlarsınız İç İşleri Bakanlığımızın tertip ettiği 2018 kırmızı düdük programı ile yüzde 40 oranında trafik kazalarında bir azalmanın olduğunu ifade etmişti. İnşallah biz bu yıl da öncelik insanın, öncelik hayatın, öncelik yayanın diyoruz. Bu bilinçle inşallah çocuklarımızı da bilinçlendirir isek, kendimiz de trafik kurallarına uyar ve uymayanları uyarır isek, yarınlarımızın bugün yüzde 40 oranında azalan trafik kazalarının inşallah daha büyük oranda düşürmüş oluruz” şeklinde konuştu.

Çocuk Trafik Parkı’nda öğrencilere trafik kurallarına ilişkin yetkililer tarafından eğitim verildi. Yapılan protokol konuşmalarının ardından öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu. Daha sonrasında ise okulda öğrenciler tarafından yapılan trafik konulu sergi gezisi yapıldı. Trafik kuralları ile ilgili çocuklara hediyeler verildi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber