• DOLAR
  6,9375
 • EURO
  8,1865
 • ALTIN
  444,96
 • BIST
  1,1767

TÖÜ, Yeşilyurt’ta Fakülteler İnşa Edecek

Turgut Özal Üniversitesi, Yeşilyurt’ta başta Tıp Fakültesi olmak üzere birçok fakülteyi 2019 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Rektör Karabulut, “Senatoda kararı verdik. Projeyi YÖK’e ve Cumhurbaşkanlığına sunduk. Yeşilyurt’ta Sevgi Evlerinin arkasında bulunan alanında Tıp Fakültesi, Mühendislik Doğa Bilimleri, Mimarlık Tasarım Fakültesi, yine teknik alanda olacak Lisansüstü Eğitim Enstitümüz gibi birçok merkezimiz olacak.” dedi

TÖÜ, Yeşilyurt’ta Fakülteler İnşa Edecek

Turgut Özal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Tıp Fakültesi gibi yeni fakültelerin açılması ve 2019 yılı yatırımlarına ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunarak, “Tıp Fakültesi ile ilgili Üniversite olarak bir senato kararı verdik. Bunu hem Sayın YÖK Başkanımıza hem de sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Projelerimizi ve yapacağımız tematik alanı geleneksel tamamlayıcı Tıp’ı daha farklı hastalıklar oluşmadan önce çalışmalarımızı sunduk. Tıp Fakültesini şehirdeki Eğitim Araştırma ve Sağlık Bakanlığı ile istişarelerimiz devam etmekte. Var olan hastanemizde 1040 yataklı ve bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüzün de güzel bir raporu var. İhtiyaç olduğuna dair, dışardan görüşleri aldık. Bunu milletvekilleri ile ve Malatya’daki yetkililerle de görüştük. Onların da olumlu pozitif katkılı görüşlerini alarak yola girdik. Malatya’nın doğusunda İnönü Üniversitesi Turgut Özal Hastanemiz, Eğitim Araştırma Hastanemiz Tıp Fakültesi ile entegre olacak şekilde. Ve aynı zamanda “Geleneksel Tamamlayıcı Tıp” bunu da Lansmanını yeri geldiğinde yapacağız ve bununla ilgili çıkardığı çalışmaları oraya da katkı sunacak şekilde yapmayı düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

“YEŞİLYURT MERKEZLER ZİNCİRİ OLACAK”

Yeşilyurt’ta yeni fakülteler için yer tahsisinin yapıldığını açıklayan Rektör Karabulut şunları ifade etti, “Hiçbir zaman ayrım gayrım yok, birlikten kuvvet doğar. Biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde bu çalışmaları sergileyebilirsek ve ortada güzel bir isim var, Turgut Özal adını taşıyor ve yine onun en büyük hedeflerinden biri Malatya’yı “Sağlık Şehri” yapmaktı. Şehrin batısında Yeşilyurt’ta Sevgi Evlerinin arkasında bulunan alanında tahsisini yaptık, oranın projelerini çizdik. Bu anlamda o projelerin de hayata geçmesi noktasında çalışmalarımız devam etmekte. Burası devam edecek ve her hangi bir taşınma söz konusu değil. Tarım kampüsü burada olacak ve orada da bizim Tıp Fakültesi, Mühendislik Doğa Bilimleri, Mimarlık Tasarım Fakültesi, yine teknik alanda olacak Lisansüstü Eğitim Enstitümüz, birçok merkezimizin hizmet verebileceği merkezler zinciri olacak. Üniversitenin varlığı şehrin gelişmişliğinin ekstra bir göstergesidir. Tüm bunları 2019 yılı içerisinde yapmayı düşündüğümüz çalışmalar ve projelerdir.”

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber