• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249

Topuz Şampiyonundan Altın Öneriler

Kadın berberleri arasında önceki yıl Ankara’da yapılan yarışmada Türkiye’de topuz dalında şampiyon olan Yurdagül Çam Salman adlı Kadın Kuaförü, hem işyeri sahiplerine hem de çalışanlara altın önerilerde bulundu

Topuz Şampiyonundan Altın Öneriler

Kadın berberleri arasında önceki yıl Ankara’da yapılan yarışmada Türkiye’de topuz dalında şampiyon olan Yurdagül Çam Salman adlı Kadın Kuaförü, hem işyeri sahiplerine hem de çalışanlara altın önerilerde bulundu

Genç girişimcilere ve iş kadınlarına seslenen Yurdagül Çam, Yaptıkları iş ne olursa olsun işlerini severek yapmalarını söyleyerek çıraklıktan başlayarak 20 yıllık bir sürede bu seviyeye geldiğini söyledi. Yaptığı işi severek yaptığını söyleyerek bütün iş sahiplerine işlerini severek yapmaları gerektiğini öneren Çam Salman, Türkiye Topuz Şampiyonu olmasının tesadüf olmadığını kaydetti.

Çam Salman, öylesine katıldığı yarışmada Türkiye topuz şampiyonu olmasının hikâyesini de şu sözlerle aktardı. “Bu işe çıraklık yaparak başladım ve 20 yıldır bu işi yapıyorum. Sadece topuz alanında değil bütün kuaför hizmetlerini severek yapıyorum. Mesleğimiz şimdi kategorilere bölündü. Milli takım elemelerinde herkesin bir kategorisi olması gerekiyordu. İlk başta yarışmaya renklendirmede girmek istedim. Ama başkanımız topuz dalında girmemi rica etti. Ben de topuz dalında yarışmaya girdim. Öylesine katıldığım yarışmada sonuçta birinci oldum. Diyarbakır’da önce katıldım ardından da Ankara’daki finallere katıldım ve topuzda Türkiye şampiyonu olarak Malatya’ya da Türkiye şampiyonu olarak döndük.

20 Yıldır Mesleğin İçindeyim

Çam Salman topuz ile ilgili görüşlerini de şu şekilde paylaştı. “Bence topuz insanın hayal gücüdür. Görselliği ortaya çıkarabilmektir. Ezbere hiçbir zaman topuz yapılamaz diye düşünüyorum. Topuz yaparken görselin iyi olması gerekiyor. Hayal gücünün kuvvetli olması, odaklanmanız gerekiyor. Ben çok severek yapıyorum belki ondan bana böyle geliyor. Ortaya yeni bir şeyler çıkması insanı mutlu ediyor. Yaklaşık 20 yıldır Malatya da Kuaförlük yapıyorum. Yetiştirdiğimiz birçok insan var. Kısaca kendime iş arkadaşı yetiştirdim. Topuz yapmak için öncelikle saçların çok iyi olması gerekiyor. Saç ne kadar iyiyse ne kadar bakımlı ise topuz da o kadar güzel oluyor. Saçın burada uzunluğu kısalığı önemli. Ama model de çok önemli. Uzun saçlı farklı bir model çıkabiliyor, kısa saçlar da farklı bir model çıkabiliyor. Mühim olan insanın işini yapması ürünün kalitesi değil de kişinin yaptığı işin kalitesi çok önemlidir. Bu mesleği inanılmaz seviyorum. Dünyaya bir daha gelsem bir yine bu mesleği yaparım ama Malatya’da yapmam.”

Yeni Nesile Örnek Oluyoruz

Oda çalışmalarına da değinen Yurdagül Çam Salman, “Odamızın çalışmalarını çok başarılı buluyorum. Odamızın sayesinde Türkiye bizi tanıdı.  Yetiştirdiğim arkadaşlarım yarışmalara katılmaya başladılar. Aktif olmaya başladılar. Yeni nesile örnek almak beni çok mutlu ediyor. Ben aslında Doğu kadınını anlatmak istiyorum. İnsan İsterse bir kadın olarak güzel ahlakıyla düzgün bir çizgi ile istediği yere girebiliyormuş. Bir kadın isterse her şeyi yapabilir başarılı da olabilir çalışabilir de bir erkekten daha çok kazanabilir. Bizim doğunun kadının önünü açmamız gerekiyor. Biz pasif kalmamalıyız diye düşünüyoruz” diyerek yetiştirdiği birçok insan olduğunu söyledi.

>>A. Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber