• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  1,1633

Toplumun Nabzını Tutan Berber Esnafı, Hem Eğitim Aldı, Hem Gönlünce Eğlendi

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından Geleneksel olarak bu yıl 6.sı düzenlenen Geleneksel Güzellik Resitali programı, Büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Program, yemek ikramının ardından sıra gecesi ekibinin verdiği müzik ziyafetiyle sona erdi. Gündüz Programına eğitim ile başlayan esnaflar, gece programında ise eğlenerek stres attılar

Toplumun Nabzını Tutan Berber Esnafı, Hem Eğitim Aldı, Hem Gönlünce Eğlendi

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası tarafından Geleneksel olarak bu yıl 6.sı düzenlenen Geleneksel Güzellik Resitali programı, Büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Program, yemek ikramının ardından sıra gecesi ekibinin verdiği müzik ziyafetiyle sona erdi. Gündüz Programına eğitim ile başlayan esnaflar, gece programında ise eğlenerek stres attılar

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, böyle bir programı düzenledikleri için oda Başkanı Ramazan Toptaş’a teşekkür etti. Başkan Gürkan konuşmasının devamında ise özetle; “ Ramazan başkanımız bu konuda işini iyi yapıyor. Gerek Malatya’nın tanıtılması noktasında, gerek Berber ve Kuaför esnafının eğitilmesi noktasında, mesleklerini iyi bir şekilde icra etmeleri noktasında çalışıyor. Bu konuda kendisini takdir ediyoruz.  Ayrıca toplumun birlik ve beraberliği konusunda Malatya esnafının her zaman yanında olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz. Bu anlamda başta programa katılan başta Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik işletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş olmak üzere, çeşitli illerimizden gelen oda başkanlarına da hoş geldiniz diyorum” diyerek esnaflar arasında bu tür organizasyonların birlik ve beraberlik açısından önemine değindi.

TOPLUMUMUZUN NABZINI TUTUYORSUNUZ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise belediye olarak her zaman esnafın yanında olduklarını vurgulayarak, berberlik mesleğinin önemini vurguladı. Güder konuşmasının devamında ise; “Bizler belediye olarak özellikle esnaf ve sanatkârımıza daha güzel koşullarda çalışmalarına işlevi işlevlerini yapabilmeleri için fiziksel mekanları daha uygun hale getirmek adına çaba ve gayret sarf ediyoruz. Berberlerimiz, kuaförlerimiz,  güzellik salonlarımız bizim için çok değerli. Toplumun her kesimine her noktasına değinen insanlar. Özellikle bir siyasetçi vatandaşlardan haber almak istediğimizde, toplumdan bilgi almak istediğimizde, berberlere uğradığımızda tüm toplumun nabzını burada tutuyorsunuz. Bundan dolayı çok güzel bir görevi ifa ve icra ediyorlar ”ifadelerini kullandı.

EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Ramazan Toptaş ise konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek şöyle konuştu. “Ankara, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Sivas, Elazığ, Van, Çorum, Kahramanmaraş’ tan gelerek aramızda olan değerli başkanlarım. Bugünkü güzellik resitaline Hepiniz hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.  Bildiğiniz gibi bu ekip ile birlikte görevdeyiz. Bugün 6’sını düzenlediğimiz bu organizasyon bugün beni çok gururlandırdı. Eğitim salonları dolu dolu geçti. Şu an gördüğüm bu atmosferde beni çok memnun etti. Hepinize çok teşekkür ediyorum geldiğiniz için hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Türkiye çapında yapılan bütün yarışmalarda vardı. Var olmaya da devam edecektir. Biz sizlere bu tür çalışmalarla ilgili zaman zaman bilgilendiriyoruz. Sadece odamıza dönüş yapan arkadaşlarımızı götürmek zorunda kalıyoruz. Bu konu ile ilgili bilginiz olsun. İlerleyen günlerde tekrar böyle bir yarışmalar olduğu zaman SMS yoluyla sizi bilgilendirdiğimiz de mutlaka odaya başvurmanız gerekmektedir. Bu konuyla Lütfen dikkat ediniz. Sorunlarımızı genel başkanımız da zaten konuştuk. Son zamanlarda biliyorsunuz Suriyelilerle ilgili çok yoğun bir şikâyetler geliyor. Siz rahat olun arkadaşlar bu kardeşin burada olduğu sürece Suriye’den gelen arkadaşlarımız da biz de aynı bizim de aynı şartları taşıdığı sürece işyerlerini açabilirler. Gecemize geldiğiniz için şeref verdiniz bize büyük destekleri olan firma temsilcisi arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.  Akif Poyraz’a da ana sponsorumuz olarak verdiği desteklerden dolayı şahsında bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber