• DOLAR
  6,0994
  % 0,10
 • EURO
  6,8383
  % 0,51
 • ALTIN
  252,0908
  % 1,05
 • BIST
  84.596
  % 1,10

TOKI 70 konut satacak

Toplu Konut Idaresi Baskanliginca (TOKI), Malatya'da yapilan 568 konut Toplu Konut Uygulamasi kapsamindaki 70 adet konut, ön sartsiz, kurasiz basvuru önceligine göre konut alma ve seçme olanagi ile açik satisa sunuldu.

TOKI 70 konut satacak

Toplu Konut Idaresi Baskanligi tarafindan yapilan açiklamada, 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren müracaatlarin baslatildigi belirtilerek, yeni eklenen yüzde 20 pesinat 156 ay vade seçenekli satislarin 08 Haziran – 30 Haziran 2015 tarihleri arasinda ilgili bankanin bütün subeleri tarafindan kabul edilecegi ifade edildi.

Malatya'daki 568 konut Projesi kapsamindaki konutlarin satis islemlerinin Türkiye Halk Bankasi A.S araciligiyla yürütülecegi ve Temerküz Subenin ise Malatya Inönü Caddesi Subesi olacagi açiklandi. Açik satis yöntemiyle satisi gerçeklestirilecek konutlarin basvurularinin ise satis fiyat ve kosullari ilgili banka subelerinde ve toplu konut idaresi baskanliginin web sayfasi (www.toki.gov.tr) araciligiyla duyurulacagi belirtildi.

Konut seçimini yapan alicilarin yüzde 10 pesinat 96 ay vade, yüzde 15 pesinat 108 ay vade, yüzde 20 pesinat 156 ay vade ve yüzde 25 pesinat 120 ay vade alternatifleri çerçevesinde pesinatlarini ilgili banka subelerine yatirarak Gayrimenkul Satis Sözlesmesini imzalayacaklari belirtildi. Sözlesme bedeli üzerinden yüzde 0,948 (binde dokuz virgül kirk sekiz) oraninda damga vergisi, pesinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde bes) oraninda banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde 5 (yüzde bes)oraninda BSMV satis sirasinda bankaca tahsil edilecegi kaydedildi.

TOKI tarafindan yapilan açiklamada su sartlar da siralandi: "Konut alicisi, sözlesmenin kuruldugu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin sözlesmeden cayma hakkina sahiptir. Konut alicisi, Gayrimenkul'ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözlesmeden dönme hakkina sahiptir. Konut satin almak için basvuruda bulunan kisilerin kendisi, esi ve velayeti altindaki çocuklari üzerine tapuda kayitli bagimsiz bir konutun bulunmamasi, daha önce Toplu Konut Idaresince satilmis bir gayrimenkule sahip olmamis ve daha önce Toplu Konut Idaresi’nden kredi almamis olmalari" sartlari kaldirilmistir. Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çeliski oldugu takdirde uygulama projesi ve sözlesmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

Konutlarin teslim süresi, hemen teslimlidir.

Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarinca konut bedelinin %1'i oraninda KDV tutari sözlesme imzalama asamasinda ayrica alicilar tarafindan ödenecektir. Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Plani ve KMK'nda öngörülen ortak giderlerden bagimsiz bölüme (GAYRIMENKUL) isabet eden miktarlari, toplu yapi alanindaki ortak tesislere iliskin giderleri ve blok aidatlarini anahtar tesliminin gerçeklestigi veya teslim ihbarinda belirtilen sürenin içinde bulundugu aydan geçerli olmak üzere her ay yapi/site yönetimine ödeyecektir. Alici bagimsiz bölümü teslim almamis olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür. Satis islemleri Türkiye Halk Bankasi AS araciligiyla yapilacaktir.

Gayrimenkul satis islemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir."

Brüt 147,37 metrekare net alan ise 111,84 metrekare olan 3+1 konutlar için en düsük fiyat 125 bin 15 TL en yüksek fiyat ise 147 bin 32 TL olarak belirlendi. Ilk taksitler ise verilecek pesinatlar üzerinden belirlenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber