• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Teröre Karsi Ortak ses!

Malatya'da aktif faaliyet gösteren STK temsilcileri, teröre karsi birlesti!

Teröre Karsi Ortak ses!


STK'lar adina açiklamayi okuyan Prof. Dr. Ahmet Baysar, "Ülkemiz son yillarda büyük bir dirilisi, yeniden sahlanisi, küllerinden yeniden dogusu yasamaktadir. Ekonomide tarihi nitelikte düzelmeler elde edilmekte ve yatirimlar ülkenin dört bir yaninda hizla yükselmektedir. Yillardir inkâr edilen, ihmal edilen, ertelen haklar tek tek teslim edilmekte, her kesim için özgürlükler genisletilmekte, millet, hem birbiriyle, hem de devletiyle kucaklasmakta ve helallesmektedir. Türkiye mazlumlarin sesi olurken, Müslümanlar basta olmak üzere yeryüzündeki tüm magdurlarin haklarini cesaretle savunarak cografyasinda yildizini daha güçlü parlatmakta, küresel bir umut isigi haline gelmektedir. Her seyden önemlisi, binlerce canimizi, gencecik fidanlarimizi bizden koparan terör belasina karsi kararli bir durus sergilemekte; Türk ve Kürt'ün ezeli kardesliginin tamiri adina cesur adimlar atilmaktadir.

KIRLI SENARYOYU YAKINDAN TAKIP EDIYORUZ

7 Haziran seçimlerinin hemen ertesinde, tam da istikrara yönelik kaygilar artmisken, bu kez eli kanli terör örgütü devreye girdi. Kürtlerin yüzlerce yillik sorunlarinin kararlilikla çözüldügü, Türk ve Kürt kardesliginin tarihi onarim sürecine girdigi bir anda, terör örgütü, adeta Türkiye düsmanlarindan talimat almisçasina, alçakça ve kahpece, polisimize, askerimize, sivil vatandaslarimiza saldirmaya, kan akitmaya basladi. Ne acidir ki, bölücü terör örgütü her gün kan akitirken, bazi siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve bazi medya kuruluslari, teröre karsi tek yürek olmak, teröre karsi onurlu bir durus sergilemek yerine, aleni ya da gizli sekilde teröre ve terör örgütlerine destek vermeye basladilar. Bizler, bu topraklarin ve bu milletin sevdalisi Sivil Toplum Kuruluslari olarak, oynanan oyunu çok net görüyor, bu kirli senaryoyu çok yakindan takip ediyoruz. Teröre karsi insani ve vicdani dik durus sergilemesi gerekenlerin, hedef saptirarak, terörü ve teröristi nasil korudugunu, kolladigini, gerçek sorumlulari nasil perdeledigini ibretle izliyoruz.

KARDESLIGIMIZIN ZEDELENMESINE IZIN VERMEYECEGIZ

Degerlerimizi, inancimizi, birligimizi ve kardesligimizi hedef alan bölücü terör örgütüne karsi dik durmayi, kimden gelirse gelsin, hangi maskenin ardina saklanmis olursa olsun, her türlü terörü lanetlemeyi, terör karsisinda bir ve beraber olmayi sürdürecegiz. Terörün, ezeli kardesligimizi zedelemesine izin vermeyecegiz. Irkçilik bir hastaliktir; bu hastaligin kardeslerimiz arasinda yayilmasina seyirci kalmayacagiz. Sorumsuz bazi siyasetçilerin ve disardan güdümlü bazi medya kuruluslarinin, halkimizi sokaga dökme, milletimizi birbiriyle çatistirma, kardes kavgasi çikarma çabalarini da yakindan takip ediyoruz. Sunu özellikle vurgulamak isteriz ki; terör saldirilari ve ardindan gelen algi operasyonlari neticesinde, komsusuna, sokagindaki kardesine el uzatan, kardesine kin besleyen, öfkesini kardesine yönelten herkes, ser odaklarinin ve onun taseronu terör örgütünün tuzagina düsmüs, tam da terör örgütünün hedefine hizmet etmistir. Zira Müslümanlar birbirleriyle savastikça agitlar Türkçe, Kürtçe ve Arapça, zafer çigliklari ise Ingilizce ve Ibranice olmaya devam edecektir.

MILLETIMIZ BU KIRLI OYUNU BOZACAKTIR

Ülkemizin birçok bölgesinde teröre karsi protestolar düzenlenmektedir ancak, bu protestolarin, siddete basvurmadan, siddeti övmeden, özellikle de tahriklere aldanmadan, vakar içinde gerçeklestirilmesi elzemdir. Vatanimiz, topragimiz, degerlerimiz, inançlarimiz, kardesligimiz asla sahipsiz degildir. Milletimiz nice kirli oyunlari bozmustur. Allah'in izniyle, milletimizin iradesi, feraseti ve duasi, dogrudan dogruya ülkemizi, birligimizi, kardesligimizi hedef alan bu kirli oyunu yine bozacaktir. Netice olarak, ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel ve hak ve özgürlükler alaninda kat etmis oldugu bu mesafenin farkinda olarak son günlerde karsi karsiya kaldigimiz anarsi, terör ve bozgunculuk hareketlerinin karsisinda oldugumuzu ilan ediyor ve lanetliyoruz" dedi.

Bildiriyi imzalayan Sivil Toplum Kuruluslari;

ASKON Malatya Subesi, Battalgazi IH Mezunlari Dernegi, Bayindir MEMUR-SEN Malatya Subesi, Belediye Ve Özel Idare Çalisanlari Birligi Sendikasi (BEM-BIR- SEN) Malatya Subesi, Bilgi Yolu Egitim Kültür ve Sosyal Arastirmalar Merkezi (BILSAM),  Birlik Vakfi,  Birlik-HABER-SEN Malatya Subesi, BÜRO MEMUR-SEN Malatya Subesi, Büyük Dogu Fikir Ocaklari, Dilek Egitim ve Kültür Dernegi (DIL-DER), Din Görevlileri Dernegi, Özerk Diyanet Vakif Çalisanlari Birligi Sendikasi (DIN-BIR-SEN) Malatya Subesi,  Dini ve Milli Hizmetler Vakfi, DIYANET-SEN Malatya Subesi, EGITIM-BIR SEN Malatya Subesi, EGITIM-BIR-SEN 2 No.lu Malatya Subesi, ENERJI-BIR-SEN Malatya Subesi,  Ensar Egitim, Kültür ve Yardimlasma Dernegi, Ensar Vakfi, Esnaf ve Sanatkârlar Dernegi (ESDER), Gücdüvani Ahlak, Kültür ve Çevre Dernegi, HAK-IS Malatya Subesi, Hanimeli Dernegi, Hanimin Çiftligi Egitim Dernegi (HAN-DER), Hasircilar Egitim ve Kültür Dernegi, Hayat Vakfi, Hayrin Yolculari Dernegi, HIZMET-IS Malatya Subesi,  IHH, Ilim Yayma Cemiyeti,  Imam Rabbani Egitim ve Hizmet Dernegi, Kigili Vakfi, Kültür MEMUR-SEN Malatya Subesi, Kültürlerarasi Dostluk ve Isbirligi Dernegi (KADIDER), Malatya Aktif Egitim Girisimcileri Dernegi (MAKEDER), Malatya Din Görevlileri Dernegi, Malatya Egitim Dernegi, Malatya Egitim ve Hizmet Dernegi, Malatya Ilahiyat Dernegi, Malatya Ilim Sanat ve Kültür Dernegi (MISK-DER), Malatya Tabipler Odasi, Malatya Toplum Gönülleri Birligi Dernegi (MTGBD), Malatya Uluslararasi Ögrenci Dernegi (MISA),  MEMUR-SEN Il Temsilciligi, MILADER, Milli Türk Talebe Birligi, Niyazi-i Misri Kültür Vakfi,  Orduzu Egitim ve Kültür Dernegi, Öziplik-IS Malatya Subesi, ÖzPütürgeliler Dernegi,  Safa Vakfi, SAGLIK-SEN Malatya Subesi, SEKER-IS-SEN Malatya Subesi, Malatya Tastepe Sehit Fevzi Mahallesi Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi (TASEMDER), Tecde Dernegi, Türkiye Imam Hatipliler Vakfi (TIMAV), TOÇ-BIR-SEN Malatya Subesi, Topsögüt Egitim ve Kültür Dernegi, Tüm Sanayici ve Isadamlari Dernegi (TÜMSIAD) Malatya Subesi, Türkiye Köy ve Mahalle Muhtarlari Dernegi, ULASTIRMA MEMUR-SEN Malatya Subesi, Verenel Dernegi, Yeseren Umutlar Dernegi, Insan Haklari ve Mazlumlar Için Dayanisma Dernegi (MAZLUM-DER), Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD), Yagmur Kadin Egitim ve Kültür Dernegi (YAGMUR-DER).

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber