• DOLAR
  5,8080
  %-0,01
 • EURO
  6,4641
  %0,01
 • ALTIN
  278,04
  %0,08
 • BIST
  97.886
  %0,58
Tahir Sağır
Tahir Sağır
tahir.sagir@malatyasonsoz.com.tr
TEKERRÜR EDEN SAPKINLIK
 • 0
 • 705
 • 07 Temmuz 2019 Pazar
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
‘’ Elçilerimiz Lût’a geldiğinde, onlardan dolayı huzursuz oldu, onlara karşı çaresizlik hissetti. “Zor bir gün!” dedi. Lût’un kavmi hemen yanına geldi. Daha önce de o çirkin işleri yapıyorlardı. Lût, “Ey Kavmim! İşte kadınlar, benim kızlarım; sizin için en nezih olanı onlarla evlenmektir. Allah’tan korkunuz ve misafirlerimin önünde beni rezil etmeyiniz! İçinizde aklı başında bir adam yok mu!” dedi.
“Sen de biliyorsun ki senin kızlarında bizim gözümüz yok. Bizim ne istediğimizi pekâlâ biliyorsun.” dediler.
Lût, “Keşke benim size karşı koyacak bir gücüm olsaydı veya güçlü bir desteğe dayanabilseydim!” dedi.
Elçiler “Ey Lût! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla dokunamayacaklar. Sen gecenin bir vaktinde ailenle birlikte yola çık. Eşinden başka sizden hiçbiri geride kalmasın. Çünkü onların başına gelecek olan, şüphesiz onun başına da gelecektir. Onlar için belirlenen zaman, sabah vaktidir. Sabah da yakın, değil mi?” dediler.
Emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine sağanak halinde, Rabbin katında işaretlenmiş taşlar yağdırdık.Böyle cezalar zalimlerin başından hiç eksik olmaz.’’(Hûd 77-83)

Allah-u Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de Hûd Suresi’nin 77-83. ayetlerinde Hz.Lût (as.)’ı ve kavmini anlatarak, eşcinsel (sapkın) bir topluluğun nasıl helak olduğunu bizlere ibret vesikası olarak gösterir. Hz. Lût (as.) kavmine yaptıkları sapkınlıktan vazgeçmelerini, normal bir evlilik yapmalarını defalarca teklif etse de azgın kavmi bu teklifi geri çevirip, Peygamberin şerefli misafirlerine dahi fenalık düşünür. Tebliğler netice vermeyince Cenab-ı Hakk ısrarla helak isteyen bu kavmi yerle bir eder. Üstelik bu azgın işe göz yuman ve hatta onlarla işbirliği yapan Hz. Lût (as.)’ın karısı da helak olur. Bu nokta önemlidir. Çünkü Hz. Lût (as.)‘ın karısı, azgın kavmin işlediği günahı işlememiş, namuslu bir kadın olup sadece onların bu günahına ses çıkarmamış, onlara destek olduğu için helak olmuştur. Yani bu azgınlığı yapmamak yetmez, bu azgınlığa karşı da koymak gerekir.
Hz. Lût (as.) bu dünyadan göçeli binlerce sene geçmiş olmasına rağmen bu azgınlığı yeryüzünde devam ettiren insanlar maalesef hâlâ bulunmaktadır. Son yıllarda sayıları -üzülerek söylüyorum ki- hızla artmaktadır. Sadece bu azgınlığı yapanlar değil, tıpkı Hz. Lût (as.)’ın karısı gibi bu işe onay verip onlara destek veren siyasiler, sanatçılar da bulunmaktadır. Kendi çocuklarına, ailelerine yakıştıramadıkları bu pis işleri toplumda normal karşılayan, destek olan bu zevatın bu günaha ortaklığı, hiç şüphesiz yapan kadardır. Meşru olmayan evlilik dışı her ilişkiyi onaylayan, destekleyen, attıkları twitlerle alkışlayanlar da Allah-u Teâlâ katında bu işten mes’ul olacaktır. Eşcinsellik büyük bir tehlike olarak toplumumuzda hızla yayılmakta, genç nesil zehirlenmektedir. Cinsiyetsiz toplum söylemleri buna doğru sürüklemektedir bizi. Bu işe bazı siyasi partilerin de açık destek vermesi, toplumsal olarak felaketin habercisidir. Soğan fiyatı, patates fiyatı diye ağlayan kardeşim, ağlayacaksan buna ağla! Eşcinselliği onaylayanlara ağla. Eşcinselliğe destek verenlere ağla. Her sene değerlerimize hakaret eden pankartlarla yürüyen, sayıları hızla artan bu güruha ağla. Ekonomi düzelir ama ahlak giderse vatan da elden gider. Sonra ah vah etmekte fayda etmez!
Eğer doğuştan sahip olunan bir cinsel hastalığa sahipse birey, bunun için tedavi olmalıdır. Tedavisi mümkün değilse sabredip mükâfâtını Allah-u Teâlâ’dan beklemelidir. Ancak bu işi tercih, zevk meselesi haline getirip ahlaka muhalif olarak hareket etmek hem toplumun ahlakını bozar, hem de kişiyi felakete sürükler. Hele hele yaptığı günahı afişe eden, bununla onur(!) duyan, pişmanlık duyup tövbe etmesi gerekirken bunun meşru olduğunu iddia edip haramı helal saymaya çalışan kişinin durumu daha da tehlikelidir. Allah muhafaza!
Bir de ‘Onur Yürüyüşü’ adı altında yürüyüşler yapmaya kalkarlar… Ancak neyse ki valilikler buna müsaade etmiyor. Bu yürüyüşlere destek veren siyasi partiler iktidara gelirse ahval ne olur, varın siz düşünün… Patates için, soğan için ders vermeye kalkan kardeşlerim umarım bu manzaralardan ibret alır.
Onur(!) yürüyüşü demişken aklıma Merhum Abdurrahim Karakoç’un şu güzel dörtlüğü geldi. Paylaşmadan edemeyeceğim :
‘’ Şerefe kalkan bardaklar ,
Şeref vermez şerefsize
Bre ayyaş dangalaklar
Lazım değil şeref size ‘’

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber