• DOLAR
  6,8977
 • EURO
  8,1785
 • ALTIN
  446,59
 • BIST
  1,1802

Tedbirsiz Budamaya Vatandaştan Tepki

Kışla Caddesi başta olmak üzere çeşitli yerlerde yapılan budamaya vatandaştan tepki geldi. Yapılan budamaların güvenlik önlemi alınmadan yapıldığına, budamanın yola ve kaldırıma taştığına işaret eden vatandaş “Belediyelerimiz gerekli tedbiri aldıktan sonra budama yapmalı.” dedi

Tedbirsiz Budamaya Vatandaştan Tepki

Ağaçların kendini geliştirmesi ve uzantılarının çevreye zararını en aza indirgemek başta olmak üzere düzenli ve göze hoş görünen bir görüntü oluşturmak için belediye ekiplerince cadde, sokak ve yollarda bulunan ağaçlar budanır. İşin amacına uygun olduğunu ancak söz konusu ihmalkârlıklarla çevreye de zarar verildiğini belirten vatandaş ihmalkârlık ve güvenlik önlemlerinin alınmamasına karşı tepkilerini dile getirdi.

Konuyla ilgili vatandaş: “Budama işi yapılıyor bu güzel ancak güvenlik önlemleri alınmıyor, ihmalkârlık baş gösteriyor. Yola bir kaç duba koyuyorlar onunla yetiniyorlar. Başka da bir önlem alınmıyor.  Kaldırım ve yol kapatılmıyor. Ağacın dalları uzun bunlar budandığında yere düşüyor. Allah korusun bir vatandaşın veya aracın üzerine düşebilir. Bu ince ayrıntı olarak gelebilir ama başa gelmiyor da değil. Belediyelerimiz gerekli tedbiri aldıktan sonra budama yapılmalı. Özellikle bu konuda dikkatli olmalı. Yollar tam anlamıyla kapatılmıyor, kaldırım desen aynı şekilde bir yandan budama yapılıyor diğer yandan insanlara onun altından geçiyor. Bu noktada vatandaşlarımız da duyarsız ama burada en çok belediye suçlu, önlem alınsa vatandaşlarda oradan geçmeyecek.” sözlerini kullandı.

Hanife Sarı (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber