• DOLAR
  6,0494
  % 0,06
 • EURO
  6,7523
  % -0,26
 • ALTIN
  248,5559
  % -0,63
 • BIST
  86.796
  % -0,47

TBMM'de 27 Malatyali

Malatya BAYRAM Gazetesi, AK Parti'den 13, CHP'den 10, MHP'den 2, HDP'den ise 2 Malatyali Milletvekili seçildigini açikladi

TBMM'de 27 Malatyali

Àe??lass=”MsoNormal”>>>HAZIRLAYAN: Nihal GÜL

 
GECE TAKIBI

Uzun süre mafya babasi Shawn Maguire'in en iyi arkadasi olan tetikçi Jimmy, artik formunda degildir ve yaslanmistir ancak mafya babasi patronu onu bir göreve daha zorlar. Jimmy, kendisinden uzun zaman önce uzaklasmis oglu hedef haline geldiginde, suç dünyasindaki ailesi ve kendisini terk etmis gerçek ailesi arasinda bir seçim yapmak zorunda kalir. Jimmy'nin geçmiMalatya'da 2014 yili vergilendirme döneminde kurumlar, gelir vergisi ve gayrimenkul vergisinde ilk 100'e giren rekortmenler açiklandi

Vergi beyanlarina iliskin olarak 2015 Nisan ayinda verilen "Yillik Kurumlar Vergisi Beyannamelerinin" degerlendirilmesi sonucunda en çok vergi beyan eden mükelleflerin basinda Ultra Emar Saglik Merkezi Ltd. Sti. geldi, bu sirketi, Poyraz Emlak ve MGG Malatya Girisim Grubu izledi. 

Iste listeye göre rekortmenler


Sira No&#160


Sual: Kadir Gecesi'nin önemi nedir?
CEVAP
Ramazan-i serif ayi içinde bulunan en kiymetli gecedir. Bazi âlimlere göre Mevlid gecesinden sonra en kiymetli gecedir. Kadir Gecesi, bu ümmete mahsustur. Baska peygamberlere böyle faziletli bir gece verilmemistir. Bir hadis-i serif meali söyledir:
(Allahü teâlâ, Kadir Gecesi'ni ümmetime hediye etti, baska ümmete vermedi.) [Deylemî]

Resulullah'a "sallallahü aleyhi ve sellem", kendisinden önceki insanlarin ömürlerinin ne kadar oldugu bildirilince, kendi ümmetinin ömürlerini kisa buldu. Uzun ömürlü olan digerlerinin isledikleri salih amelleri isleyemezler diye düsününce, Allahü teâlâ ona bin aydan hayirli olan Kadir Gecesi'ni ihsan etti. Allahü teâlâ, (Kadir Gecesi senin ve ümmetinindir) buyurup Habibini ferahlandirdi. (I. Malik)

Resulullah efendimiz, (Benî Israil peygamberlerinden 80 yil hep ibadet eden oldu) buyurunca, Eshab-i kiram hayret etti. Cebrail aleyhisselam gelip, (Yâ Resulallah, ümmetin o peygamberlerin, [diger islerin disinda] 80 yil hep ibadet etmesine sasiyorlar. Allah sana ondan iyisini verdi) diyerek, (Kadir Gecesi, bin aydan hayirlidir)mealindeki âyeti okudu. (Riyad-ün-nasihin)

Balig olarak 50 yil yasayan kimse, 50 tane Kadir gecesi geçirir. Bir gece, 80 yil degerinde olunca, 50×80=4000 yil eder. 4 bin yil ibadet etmis gibi sevaba kavusur. Kadir gecesi hakkindaki hadis-i seriflerde buyuruldu ki:
(Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin istegini geri çevirmez, onlari magfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar, Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri.) [Deylemi]

(Sevabini Allah'tan umarak, Kadir Gecesi'ni ihya edenin geçmis günahlari affolur.) [Buhârî]

(Kadir Gecesi'nde, bir kere Kadir suresini okumak, baska zamanda Kur'an-i kerimi hatim etmekten daha sevabdir. Kadir Gecesi'nde bir Sübhanallah, bir Elhamdülillah, bir La ilahe illallah söylemek 700 bin tesbih, tahmid ve tehlilden kiymetlidir. Bu gece koyun sagimi müddeti kadar [az bir zaman] namaz kilmak, ibadet etmek, bir ay bütün geceleri sabaha kadar ibadet etmekten daha kiymetlidir.) [Tefsir-i

Türkiye Büyük Millet Meclisi)'n de 7 Haziran'da yapilan genel seçimlerde 25. Dönem için seçilen tam 27 Malatyali Milletvekili görev yapiyor.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin "Malatya BAYRAM" Gazetesinde yer alan habere göre, 24. Dönem Milletvekili listesin de 12 Malatyali Milletvekili seçilirken, 7 Haziran seçimlerinde 25. Dönemde görev yapmak üzere seçilen 550 Milletvekili arasinda 27 Malatyali Milletvekili seçildi. Malatya'dan 5 Milletvekili çikaran AK parti, diger illerde ise 8 Malatyali isime yer vererek seçilmesini sagladi. Böylece  AK Parti'den 13 Malatyali Milletvekili olarak seçildi. Malatya'dan bir milletvekili çikaran CHP ise diger illerde 9 Malatyali isime yer verdi. CHP'den 10 Milletvekili Malatyali olurken, Malatya'dan Milletvekili çikaramayan MHP'de ise 2 Malatyali vekil bulunuyor. HDP'den de iki Malatyali Milletvekili seçilmis durumda.

Malatya Bayram Gazetesinin haberine göre seçilen Malatyali Milletvekillerinin partilere dagilimi söyle:

ISTE AK PARTILI MILLETVEKILLERI:

25. Dönemde toplam 258 Milletvekili çikarak AK Parti Malatya kökenli su Milletvekillerinde listelerinde yer vererek seçilmelerini sagladi:

Ak Partiden Milletvekili seçilen Abdullah Agrali-Konya, Orhan Karasayar-Hatay, Fatma Güldemet Sari-Adana, Fatma Seniha Nükhet Hotar-Izmir, Halis Dalkiliç-Istanbul, Radiye Sezer Katircioglu-Kocaeli, Remziye Sivaci-Afyon, Hüseyin Filiz-Çankiri Malatyali vekiller olurken, Malatya'dan seçilen Öznur Çalik,Taha Özhan, Mustafa Sahin, Nurettin Yasar, Bülent Tüfenkci Malatya'dan seçilen isimler oldu.Böylece AK Partiden Malatyali 13 isim Milletvekili olarak seçildi.,

CHP'NIN MALATYALI MILLETVEKILLERI:

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde en çok Malatyali isimlere yer veren siyasi parti oldu. Malatya'dan bir Milletvekili çikaran CHP, diger illerden de 9 ismi Milletvekili olarak seçtirdi. CHP tarafindan aday gösterilen Candan Yüceer-Tekirdag,  Gamze Akkus Ilgezdi-Istanbul, Elif Dogan Türkmen-Adana, Gülay Yedekçi Aslan-Istanbul, Onursal Adigüzel-Istanbul, Eren Erdem-Istanbul, Murat Emir-Ankara, Mehmet Tüm-Balikesir, Ali Seker-Istanbul'dan seçilen Milletvekilleri oldu. Veli Agbaba ise Malatya'dan milletvekili seçildi. Bu arada Gaziantep'te Milletvekili seçilen Mehmet Gökdag'in annesinin Malatyali oldugu ögrenildi.

MHP'NIN MALATYA MILLETVEKILLERI:

Milliyetçi Hareket Partisinde de 2 Malatyali Milletvekili bulunuyor. Bu milletvekilleri Ankara Milletvekili Zühal Topçu ve Istanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP'de siyaset yapan iki Malatyali olarak biliniyor. MHP Malatya da ise Milletvekili çikaramadi.

HDP'LI MALATYALI MILLETVEKILLERI:

Halklarin Demokrasi Partisinden seçilen 80 Milletvekili arasinda da iki Malatyali Milletvekili bulunuyor. Malatya'dan Istanbul'a göçen Ermeni kökenli Garo Paylan, 28 Subat sürecinde tutuklanan Hüda Kaya, HDP'den Istanbul Milletvekili seçilen Malatyalilar oldu.

 

************************************************************

AK PARTILI MALATYALI MILLETVEKILLERI:

Abdullah Agrali-Konya,

Orhan Karasayar-Hatay

Fatma Güldemet Sari-Adana,

Fatma Seniha Nükhet Hotar-Izmir,

Halis Dalkiliç-Istanbul,

Radiye Sezer Katircioglu-Kocaeli,

Remziye Sivaci-Afyon

Hüseyin Filiz-Çankiri

Öznur Çalik-Malatya

Taha Özhan-Malatya

Mustafa Sahin-Malatya

Nurettin Yasar-Malatya,

Bülent Tüfenkci-Malatya

CHP'NIN MALATYALI MILLETVEKILLERI:

Candan Yüceer-Tekirdag

Gamze Akkus Ilgezdi-Istanbul

Elif Dogan Türkmen-Adana

Gülay Yedekçi Aslan-Istanbul

Onursal Adigüzel-Istanbul

Eren Erdem-Istanbul

Murat Emir-Ankara

Mehmet Tüm-Balikesir

Ali Seker-Istanbul

Veli Agbaba-Malatya

MHP'NIN MALATYA MILLETVEKILLERI:

-Prof.Dr. Zühal Topçu-Ankara

-Arzu Erdem-Istanbul

HDP MALATYA MILLETVEKILLERI:

Garo Paylan-Istanbul

Hüda Kaya-Istanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber