• DOLAR
  7,2144
 • EURO
  8,4673
 • ALTIN
  437,54
 • BIST
  1,1729

Tanzim Satışı Tüm Türkiye’de Uygulanmalı

“Enflasyonla Mücadele” kapsamında yürütülen ve doğrudan üreticiden tüketiciye satılan, Tarım Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülen ‘Tanzim Satış Noktası’nı Sonsöz gazetesi olarak Ankara’da yerinde inceledik. Büyük marketlere göre çok daha uygun fiyata satılan ürünlere ilişkin vatandaş, uygulamanın başarılı olduğunu ve tüm Türkiye’de de uygulanması gerektiğini belirtiyor

Tanzim Satışı Tüm Türkiye’de Uygulanmalı

Tarım Bakanlığı ve Büyükşehir Belediye işbirliği ile yürütülen ‘Tanzim Satış Noktası’nı Ankara’da yerinde inceledik. “Enflasyonla Mücadele” kapsamında yürütülen ve doğrudan üreticiden tüketiciye satılan Tanzim Satış Noktası’nda sebze fiyatlarını yerinde görme fırsatı bulduk. Vatandaş, büyük marketlerden aldığı domatesi, soğanı, kabak, biber ve patlıcanı artık Tanzim Satış Noktalarından alıyor. Daha uygun fiyata satılan sebzeden vatandaş memnun. Ankara Kızılay Meydanı’nda bulunan Tanzim Satış Noktası’nda vatandaşlara yapılan uygulamayı yerinde sorduk.

“TANZİM SATIŞ UYGULAMASI BAŞARILI”

Vatandaş, ürünleri fahiş fiyata satan büyük marketlerden, ürünlere fahiş fiyat ekleyen komisyonculardan bıktığını, Bakanlık tarafından yürütülen uygulamanın başarılı olduğunu ifade ediyor. Bazı vatandaşların ifadelere göre ise, Satış Noktalarının arttırılması ve tüm Türkiye’de uygulanması gerektiğini, uygun ürüne tüm vatandaşların istifade etmeleri gerektiğini düşünüyor. Öte yandan bazı vatandaşlar ise Tanzim Satış Noktaları’yla bu sorunun aşılamayacağı ve daha çok üretimle fiyatların daha uygun hale geleceğini öngörüyor.

“ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE…”

Ankara Kızılay Meydanı’nında bulunan Tanzim Satış Noktası’nda Domatesin kilogram fiyatı 3 lira, Soğan 2 lira, Kabak 3 lira, Biber 6 lira, Patlıcan 4,5 lira, Patates ise 2 lira olarak satılıyor. Tanzim Satış Noktaları’nda ayrıca Tarım Kooperatifleri desteği ile üreticiden tüketiciye ulaştırılıyor. Sebze satışlarında kredi kartı kullanılabiliyor. Satış noktasında engelli, gazi ve hamilelere ise öncelik tanınıyor. Satış Noktaları saat 09.00 ile 19.00 arasında açık kalıyor. Tanzim Satış Noktalarında Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirdiği personeller satışı yapıyor.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber