• DOLAR
  6,7361
  %0,16
 • EURO
  7,4059
  %0,20
 • ALTIN
  370,96
  %0,28
 • BIST
  8,3182
  %0,22

Suriyeli Yetim Çocuklara ve Ailelerine İftar Programı Düzenlendi

İYİLİKDER Malatya temsilciliği, Malatya da faaliyet gösteren Suriyeli mültecilerin sorunları ve eğitimleri ile öne çıkan Malatya Şam Derneğiyle Suriyeli yetim çocuklara ve ailelerine Malatya Şam Derneği binasında “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü” münasebetiyle iftar programı düzenledi

Suriyeli Yetim Çocuklara ve Ailelerine İftar Programı Düzenlendi

400 kişinin katılım sağladığı İftar programında konuşan İYİLİKDER Malatya temsilcisi Nihat Erkuş; “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü” münasebeti ile 71 temsilciliğimizde ve yurt dışında 15 ülkede “Yetim Kardeş” sofrası açtık. Malatya İYİLİKDER olarak bizler de Malatya’yı 12 bölgeye ayırdık,  her akşam iki bölgede olmak üzere bir hafta süresince iftar programları düzenleyerek o bölgelerde “Yetim Kardeş Aile Buluşmaları” sloganı ile iftar sofraları açtık ve iftar sonrası o bölgedeki kardeşlerimize, bayramlık elbise ve ayakkabı almaları için alış veriş çeklerimizi takdim ettik. İYİLİKDER; Suriye savaşının başlaması ile Suriye içlerine ve sınır bölgelerine iki bin tırın üzerinde gıda ve yardım malzemesi ulaştırdı. İlimize gelen Suriyeli misafirlerimize ise; barınak, gıda, giysi, yakacak, çocuk maması, çocuk bezi, sağlık malzemesi vb. konularda azami derecede yardımcı olduk. Aynı zamanda, Malatya Şam Derneği kurulduktan sonra ilimizdeki Suriyeli kardeşlerimizin sıkıntılarını zaman zaman bu derneğimizle beraber çözüm bulmaya çalıştık ve hala ortaklaşa birçok faaliyet yürütmekteyiz. Bu akşam İYİLİKDER ve Malatya Şam Derneğinin birlikte düzenlediği bu programda Suriye savaşında annesini, babasını kaybeden yetim ve öksüz kardeşlerimiz ve aileleri ile birlikte iftar edeceğiz. İftardan sonra kardeşlerimize bayramlık elbise ve ayakkabı alışverişi yapmaları için hediye çeklerimizin yanında hayırsever bir iş adamımızın çocuklarımız için ulaştırdığı yüzer lira bayram harçlığını çocuklara takdim edeceğiz. Davetimize icabet ederek bizlere bu güzel ortamı yaşatan siz değerli misafirlerimize, katkı sağlayan hayırsever iş adamı abimize, YA ŞAM Derneği ve gönüllülerimize, emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

İYİLİKDER Malatya Temsilciliği ile Malatya Şam Derneğinin ortaklaşa düzenlediği İftar programının bitiminde 140 çocuğa Bayramlık ayakkabı ve elbise çekinin yanında her çocuğa yüzer lira bayram harçlığı dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber