• DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  1,1843

Sürgülüler ve Reşadiyeliler Kenetlendi

Geçtiğimiz ay kuruluşunu tamamlayan Sürgülüler ve Reşadiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından dernek binasında bir dayanışma amacıyla çiğköfte ikramlı bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda, derneğin tanınırlığının ve bilinirliğinin artmasının bölgeye hizmet açısından önemli olduğu vurgulandı

Sürgülüler ve Reşadiyeliler Kenetlendi

Toplantının açılışında konuşan, Sürgülüler ve Reşadiyeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Güler, konuşmasının başında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şöyle konuştu. Dernek olarak bugün bir toplantıda bir araya geldik. Toplantımıza katılan Başta ESKKK bölge Başkanımız ve Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube başkanımız üzere programımıza katılan bütün dernek başkanlarına ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Toplantıyı düzenlemekteki amacımız birliğimizi beraberliğimizi temin ve tesis etmek ve bizim burada varlığımızın belli olmasını istemektedir. Bununla beraber bir araya gelelim diye düşündük. Bütün derneklerimizle bundan sonra ayda bir defa bir araya geleceğiz ve birliğimizi beraberliğimizi göstereceğiz Çünkü bölgemizde büyük bir nüfus olmasına rağmen hiçbir yerde değer görmüyoruz. Hiçbir kuvvetimizin olmadığını gördük. Birlik ve beraberlik olmak için kenetlendik birleştik. İnşallah bundan sonra da bizim varlığımızı buradaki Malatya yerel temsilcilere, sivil toplum örgütlerine, Belediye başkanlarımıza bizim de varlığımızı duyurmak istiyoruz. Bölgemiz turizm beldesi olarak tescillenmiş ama buna rağmen bölgemizden kimsenin haberi yok. Bu bilinirliği sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

SÜRGÜ, DOĞANŞEHİR, MALATYA BİZİM. KISACA TÜRKİYE BİZİM

TESKOMB Bölge Başkanı İsmet Bayram ise konuşmasında birlik ve beraberliğe he zaman özen verdiklerini ifade ederek; “Ben Doğanşehirliyim. Malatyalıyım. Bu ülkenin bayrağına Bu ülkenin birlik ve beraberliğine sevdası olan bir insanım. Bizden önce bu makamlarda birileri vardı. Bizden sonra da birileri olacak. Önemli olan bizler hangi konuda olursa olsun, vatandaşımızı mutlu etmemiz çok önemlidir. Arkamızda bizi manevi olarak destekleyen birileri olduğunu gördüğümüz zaman biz bir adım daha ileriye gitmek için gayret göstereceğiz. Şu anda burada Oba köyleri, Erkenekliler, Polatlılar Reşadiyeliler, Sürgülüler Balyan aşiretine mensup arkadaşlarımız var. Baktığımız zaman yaklaşık 50 bin nüfus ediyor. Malatya’da birlik ve beraberlik içerisinde olursak sesimizi daha iyi duyurur. Daha güzel hizmetler alır, daha güzel yerlere gelebiliriz. Biz birlik ve beraberlik olursak bir an önce bu konuda çalışmalara başlamalıyız. Gerekirse bu tür faaliyetleri daha da artırarak, gece düzenleyerek tanınırlığımızı ve bilinirliliğimizi daha da artırmalıyız. Sürgü, Polat, Reşadiye, Oba köyleri, Doğanşehir Malatya bizim. Kısaca Türkiye bizim. Bunun için de her anlamda birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız” diye konuştu. Programa katılan misafirler birlik ve beraberlik konusunda hemfikir olduklarını ifade ederek bir tanışma gecesi düzenleme kararı aldılar. Program çiğköfte ikramıyla sona erdi.

A.Vahap Kaygusuz (Özel Haber )

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber