• DOLAR
  7,3325
 • EURO
  8,6536
 • ALTIN
  451,36
 • BIST
  1,1788

Spor Bilimleri Fakültesine Özgeçmiş İle Öğrenci Alınacak

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2020 yılı Özel Yetenek Sınav Kılavuzunu yayınlandı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, yaptığı basın açıklamasında Fakülte’nin bu yıl sporcu öz geçmişiyle öğrenci alacaklarını duyurdu

Spor Bilimleri Fakültesine Özgeçmiş İle Öğrenci Alınacak

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2020 yılı Özel Yetenek Sınav Kılavuzunu yayınlandı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, yaptığı basın açıklamasında Fakülte’nin bu yıl sporcu öz geçmişiyle öğrenci alacaklarını duyurdu

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Güllü ve Doç. Dr. Mehmet Ilkım ile birlikte 2020 yılı Özel Yetenek Sınavı ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Özel yetenek sınavını online gerçekleştirileceği duyurusunda bulunan Gündoğdu, bölüme giriş için taban puanları da açıkladı. Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü için taban puanı paylaşan Dekan Gündoğdu, açıklamasına şu şekilde devam etti”

“Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor. Pandemi sürecinde geçmiş yıllardaki uygulamalarımızı gerçekleştiremiyoruz. Sadece 2020-2021 yılına mahsus olmak üzere Spor Bilimleri Fakültesi olarak dekan, dekan yardımcıları ve bölüm başkanlarımızla bir komisyon oluşturduk. Bu komisyonun kararıyla bu yıl özel yetenek sınavını online olarak gerçekleştirme kararı aldık. Spor Sınav Üst Komisyonumuz ile yapmış olduğumuz toplantıda bazı kararlar aldık. Bu sınavda öncelikle taban puanlar belirledik. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü taban puanını 210, yine Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü taban puanını 210 olarak belirledik. Aynı zamanda Antrenörlük Eğitimi taban puanımızda 210. Onun dışında milli sporcularımız için bir pozitif ayrımcılık yaptık ve taban puanını 150 olarak belirledik. Yine engelli adaylarımız ile ilgili YÖK’ün bir mevzuatı var, o mevzuat kapsamında biz engelli adaylar için başvuru taban puanlarını 100 olarak belirledik. Spor Lisesi çıkışlı öğrencilerimiz için ise bu taban puanını 170 olarak belirledik”

Başvurular 4-10 Ağustos

Öğrencilerde analitik zeka istediklerini belirten Gündoğdu, “Uyulamaya, alana yönelik belli bilgi ve beceriler istiyoruz. Sınavımızda temel mantık şu; spor özgeçmişiyle öğrenci alacağız. Geçmişte amatör ve profesyonel düzeyde spor yapmış bireylerin online ortamda başvurularını alıp, özel yetenek sınavı puanı vererek, bu sisteme dahil etmek ve değerlendirme sürecine katmak. YKS sınavı gerçekleştirildi. Bu sınavlar sonrasında 4-10 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden yani online ortamda başvuruları alacağız. Adayların spor özgeçmiş puanlarının açıklanmasıyla ilgili süreci 18 Ağustos olarak belirledik. Sporcu özgeçmiş puan itirazlarını 19-20 Ağustos olarak belirledik. Özel yetenek sınavı yerleştirme puanları ise 24 Ağustos’ta açıklanacak. En son olarak da 27 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında öğrenci kayıtları yapılacak” dedi.

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber