• DOLAR
  7,3809
 • EURO
  8,7391
 • ALTIN
  461,19
 • BIST
  1,1839

SP Heyeti Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı ve beraberindeki heyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Marasalı, “Çalışan gazetecilerimizin, özlük haklarının, maaşlarının iyileştirilmesi, çalışma şartlarının daha iyi hale getirilmesi bizim arzu ettiğimiz bir gelişme. Özellikle gerek mürekkepte, gerek kâğıtta dışa bağımlılığımızın getirmiş olduğu sonuçlardan basın sektörünün etkilenmesi bizim açımızdan halledilmesi gereken acil sorunların başında geliyor.” dedi

SP Heyeti Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı ve beraberindeki heyet, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek basın çalışanlarının gününü kutladı. Basın çalışanlarının ve basının temel sorunlarına dikkat çeken Marasalı, sorunların çözülmesi gerektiğine değindi. Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı burada yaptığı açıklamada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle cemiyetimizi ziyaret ettik. Hem basının çekmiş olduğu sıkıntıları, hem basın sektörünün yamamış olduğu zorlukları, hem de basının önündeki engelleri gündeme taşıyabilmek için bazı medya, basın kuruluşlarını ve Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ediyoruz arkadaşlarımızla beraber. Gazetecilik, kamuoyu ile sivil arasındaki bir köprü, devlet ile millet arasında bir köprü görevi görüyor. Basının iyi görevler yaptığında güzel sonuçlar aldığını geçmişte gördük ve günümüzde de görüyoruz. Güzel haberler, güzel dönüşler alıyor. Vatandaş tarafından reyting alıyor. Fakat bugün günümüzde uygulanan tek merkezden, tek manşetten çıkan haberler basının önündeki en büyük engellerden biri olarak görünüyor” ifadesini kullandı.

DIŞA BAĞIMLILIĞIN GETİRDİĞİ SONUÇLARA DEĞİNDİ

Kâğıt ve mürekkep konusunda dışa bağımlılığın getirdiği olumsuz sonuçlara dikkat çeken Marasalı şunları dile getirdi, “Yine çalışan gazetecilerimize, özlük haklarının, maaşlarının iyileştirilmesi, çalışma şartlarının daha iyi hale getirilmesi bizim arzu ettiğimiz bir gelişme. Bunu dışında özellikle gazetelerin basımı için verilen matbaa masrafları, kâğıt parasında dışa bağımlılığımızın gerek mürekkepte, gerek kâğıtta getirmiş olduğu sonuçlardan basın sektörünün ve buna bağlı olarak da basın çalışanlarının etkilenmesi de bizim açımızdan halledilmesi gerekin acil sorunların başında geliyor. Ben bu sorunları dile getirdikten Cemiyetin ve Gazetecilerin şahsında tüm basın çalışanlarının günlerini tebrik ediyorum. En iyi çalışma koşullarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Tüm basına kendiişlerinde kolaylıklar diliyorum.”

Saadet Partisinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade eden Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ali Er, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla günümüzü kutlamak amacıyla Saadet Partisi İl Başkanı ve beraberindeki heyet cemiyetimizi ziyaret etmiştir. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Girmiş oldukları bu zor seçim sürecinde Gazeteciler Cemiyeti adına kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber