• DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300

Söylemez 6 Aylık Çalışmalarını Değerlendirdi

Malatya Memur-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, göreve geldiği 6 aylık süre içinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Göreve geldikleri günden itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini söyleyen Söylemez 6 aylık çalışmalarını 12 başlık altında özetledi

Söylemez 6 Aylık Çalışmalarını Değerlendirdi

Malatya Memur-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, göreve geldiği 6 aylık süre içinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Göreve geldikleri günden itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini söyleyen Söylemez 6 aylık çalışmalarını 12 başlık altında özetledi.   22 Aralık tarihinde yapılan genişletilmiş il divan toplantısı ile çalışma startını verdiklerini ifade eden Söylemez, düzenledikleri ilk toplantıya Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın katılım sağladığını söyledi.

BÖLGEDE İLK

Yapılan çalışmaları gazetemize değerlendiren Söylemez, tüm eğitim camiası ile birlik ve beraberlik içerisinde el ve gönül birliği içerisinde çalışmaları sürdüreceklerini ifade ederek değerlendirmelerini şu şekilde sürdürdü. “Ocak ayı sonunda ilimizde görev yapan bütün okul müdürlerine yönelik olarak Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın onur konuğu olarak katıldığı ‘Eğitim yönetiminde Liderlik ve Yeni Yaklaşımlar’ konulu bir seminer çalışması yapıldı. Okul müdürlerine yönelik olarak yapılan bu çalışma Malatya’da ve bölgede bir ilk olma özelliğini gösteriyor. Bu seminerde eğitimci yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın ve Prof Dr. Burhanettin Dönmez okul müdürleriyle buluştu.”

VEFA BULUŞMALARIYLA BİR ARAYA GELDİK

Görevi devralmalarının ardından Malatya basını ile bir araya gelerek tanışma programı düzenlediklerini hatırlatan Söylemez,  açıklamasını şöyle sürdürdü. “Burada önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları paylaşarak bilgilendirme yaptık. Battalgazi ve Yeşilyurt ilçesinde görev yapan memur, hizmetli, VHKİ, şef ve teknik personellere görevde yükselme sınavı sonucu memur ve şef olacak eğitim çalışanlarının sınav hukukunun korunması noktasında genel merkeze görüş bildirildi. Sendikamızın 27. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kuruluşundan Vefa Buluşması bugüne kadar il yönetiminde ve ilçe yönetimlerinde görev yapan bütün üyelerimizle “Vefa Buluşması” adı altında bir araya gelindi.

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

Bostanbaşı İlkokulu müdürüne yapılan fiziksel saldırıya yönelik tepkilerini dile getirdiklerini hatırlatan Söylemez, “İlimize yeni atanan ve halen ilimizde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerle bir araya gelindi. Sözleşme!, öğretmenlerin sorunları birinci ağızdan dinlendi ve bu sorunlar genel merkeze iletildi. İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve şube müdürleriyle bir araya gelindi. Sendikal bakış açımız ve yeni döneme ilişkin beklentilerimiz kendilerine iletildi. Kurumların yaptığı doğru işlerde yanlarında olacağımız yanlış ve hatalı işlerinde ise sendikal tavır geliştireceğimiz bildirildi” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Sendikal çalışmalar kapsamından Pazartesi Sohbetleri kapsamında çeşitli konularda akademisyen ve alanında uzman kişilerle rutin olarak üyelerin buluştuklarını hatırlatana başkan söylemez açıklamasını; “ Kadın komisyonumuz tarafından sendikamıza üye kadınlarla bir araya gelindi. 10. 21 Nisan 2019’da yapılacak olan EKYS’ye yönelik olarak kurslar açıldı. Sınava hazırlık kitabı ve deneme sınavları üyelerimize ulaştırıldı. 29 okulumuzun katılımıyla Geleneksel Akif İnan Volaybol Turnuvasının 3.sü düzenlendi. Bu turnuvaya yaklaşık 220 üyemiz katılıyor” şeklinde sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber