• DOLAR
  6,8648
 • EURO
  7,7909
 • ALTIN
  397,29
 • BIST
  1,1345

Sokak Hayvanları İçin Toplu Çağrı!

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca Sokak hayvanlarına yönelik “Bir Kap Su Bir Kap Mama” kampanyası başlatıldı. Bu bağlamda, 81 ilin kadın kolları başkanlıklarınca eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Sokak Hayvanları İçin Toplu Çağrı!

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca Sokak hayvanlarına yönelik “Bir Kap Su Bir Kap Mama” kampanyası başlatıldı. Bu bağlamda, 81 ilin kadın kolları başkanlıklarınca eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ak Parti Malatya İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında, Malatya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Kibar Aslan, “Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” dedi. Pandemi süreci nedeniyle açıklamanın parkta veya bir barınakta yapılamadığını belirten Aslan, sözlerine şu şekilde devam etti;” Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız. Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü’ düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” dedi. Kampanyayla özellikle yaz aylarında sıcaktan fazlasıyla etkilenen sokak hayvanlarının yanında olmayı amaçladıklarını söyleyen Aslan, “Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hadis-i şerifinde ‘Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!’ diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadın İstanbul olarak destek oluyoruz. Buradan İstanbul ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” ifadelerini kullandı.

Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber