• DOLAR
  7,2915
 • EURO
  8,5355
 • ALTIN
  477,20
 • BIST
  1,1787

SMMM Odası Seçime Gidiyor

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak olan seçimli olağan genel kurulu nedeniyle basın toplantısı yapan Oda Başkanı Nuh Boyraz, Güven ve Mesleki Birleşim Grubu adına başkan adayı olduğunu açıkladı

SMMM Odası Seçime Gidiyor

Güven Ve Mesleki Birleşim Grubu adına Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkan adayı olduğunu açıklayan Nuh Boyraz, basınla bir araya geldi. Adaylığı ile ilgili açıklamada bulunan Nuh Boyraz, “Muhasebe mesleği adına muhasebe yapmak ve söz söylemek için bugün burada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle burada bulunarak bizleri onurlandırdığınız için şahsım ve grubumuz adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak olan seçimli olağan genel kurulunda; Meslekten ve meslektaştan yana yönetim anlayışı için ayrışma değil birleşmek için Tüm Türkiye’ye meslektaşların birlikte hareket edebildiğinin gösterileceği Malatya modelini göstermek için meslektaşlarımızın hak ve hukuklarını korumak için güven ve mesleki birleşim grubu olarak sizlerin huzurunda adaylığımızı açıklıyoruz. 3568 sayılı Meslek yasamızla birlikte geride kalan 30 yılda mesleki acıdan birçok değişim ve gelişimler yaşadık teknolojik gelişmeler muhasebe mesleğini çok daha önemli kılmıştır. Vergi için değil, Bilgi için Muhasebe anlayışı Kamunun olduğu kadar özel sektöründe vazgeçilmezi olmuştur” ifadesini kullandı.

“Mesleğimiz artık uluslararası bir yapıya bürünmüştür” diyen Boyraz şunları dile getirdi, “Global muhasebe mesleğinin bir parçası olabilmenin ön koşulu ise kurumsallaşmaktan geçmektedir. Kurumsallaşmak, kurumsal değerlere sahip olmaktır. Bu yaklaşım kurumsallaşma yönetim tarzına da yansımalı ve kurumsal yönetim anlayışı oturtulmalıdır. Sizlerin de bildiği gibi verdi teknolojilerindeki gelişim ve dijital muhasebe dönüşümünün başladığı bu dönemde meslek camiası olarak yeni bir yol haritası oluşturmamız zorunluluğu olmuştur. Bunun için gelecekte Mali Müşavirliğin aynı zamanda Mali mühendislik olacağı ve bunun uygulayıcısı olan bizlerin mesleki dayanışmamızı ve örgütsel gücümüzü ön plana çıkartmamız hedefimizdir. Bunun için gün ayrışma değil, birleşme günüdür. Meslektaşlarımız ekonominin gizli kahramanlarıdır. Ne acıdır ki bu gizli kahramanların kıymetini kamu idaresi de Mükellefler de tam olarak anlayamamaktadır. Meslek odaları görevleri ve işlevleri itibari ile hem meslek camiaları için hem de bulundukları şehirler için son derece önemlidirler. 18-19 Mayıs tarihlerinde Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının Genel Kurulu ve seçimleri gerçekleştirilecektir.”

“5786 Sayılı yasa ile meslek odalarımızda Nispi temsil yöntemine geçilmiştir” diyen Boyraz, “Geride kalan on yılda Söz konusu seçim sistemi beraberinde ciddi sorunlara da yol açtığını meslek camiası olarak tecrübe edindik. Mesleki açıdan gruplaşmalar mesleğe katkı sağlamadığı gibi bölünmelere ve asıl amaç olan meslektaşın ve mesleki kazanımların korunması ve güçlendirilmesi amacına zarar vermektedir. Bu nedenle bir kez daha belirtmez isteriz ki gün ayrışma değil Birleşme günüdür. Görev yaparken tecrübe ettiğimiz bu olgular bizleri daha önce seçimlere ayrı ayrı girmiş grupların bir arada mücadele etme ve güçlerimizi birleştirerek meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına daha fazla katkı verme çabasına sevk etmiştir. Sorunlarımız çok fakat biz diyoruz ki Hiçbir Sorun Çözümsüz değildir. Mücadelemiz meslek mensuplarımızın ekonomiye sağladığı katma değerden hak ettikleri payı almalarını sağlama gayretidir. Güven ve Mesleki Birleşim gurubu olarak bizler meslektaşlarımızın tüm sorunlarını biliyoruz ve yaşıyoruz.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber