• DOLAR
  5,6970
  %-0,38
 • EURO
  6,2995
  %-0,32
 • ALTIN
  275,82
  %0,08
 • BIST
  100.523
  %0,18

ŞKÖ’ de TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı

TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlendi. Yapılan Bilim Şenliği Fuarında Okul Müdürü Hüseyin Avcı, “Bu çocuklarımızın ufkunu açan geleceğe yön verecek aynı zamanda çocukların kendilerini ifade edebilecekleri çalışmalar. “diye konuşurken Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut ise, “Öğrencilerimiz özellikle kendi özverileriyle çalışarak özgün eserler oluşturmuşlar bu da çok büyük farkındalık katmış ve bu bizim öğrencilerimize olan güvenimizi bir kat daha yukarıya çıkarmış oldu.” dedi

ŞKÖ’ de TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı düzenlendi. Burada Okul Müdürü Hüseyin Avcı : “TÜBİTAK’ ın Türkiye’de düzenlemiş olduğu lise öğrencilerinin araştırma projeleri ve 4006 bilim fuarı ile ilgili okulumun yapmış olduğu 25 projelik bir çalışma. Burada meslek liselerinin doğası gereği çok üretmek gerek. Bu çocuklarımızın ufkunu açan geleceğe yön verecek aynı zamanda çocukların kendilerini ifade edebilecekleri çalışmalar. Belki çok farklı şeyler ortaya çıkmayabilir ancak çocukların ufkunun açılması bir başlangıç yapmaları açısından bu önemli bir proje. Yaklaşık 2 aydır arkadaşlarımızın öğrencilerimizin böyle çalışmaları neticesinde sergimizi açmış olduk.  Bu 6. bilim fuarımız. Bu projelere proje koordinatörlerimiz her yıl devam edecek.  En az 20 proje ile her okulun katılması gerekiyor. Biz bu yıl 25 proje ile katıldık bu 4006 Bilim Fuarı bir de lise öğrencileri araştırma projesi yarışması var biz onda da Doğu Anadolu’da bölge birincisi olduk. Fakat orada fen liseleri ile aynı kategorideki yarışmalara katıldık ve projelerini öğrencilerimizden İngilizce anlatmalarını istediler bizde orada elendik bu şekilde bir sorunla karşılaştık. Bundan sonra da yolumuza durmadan devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut ise: “TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı kapsamında okulumuzun düzenlemiş olduğu etkinliğe katılmış bulunuyoruz.  Çok güzel eserler çıkarılmış. Öğrencilerimiz özellikle kendi özverileriyle çalışarak özgün eserler oluşturmuşlar bu da çok büyük farkındalık katmış ve bu bizim öğrencilerimize olan güvenimizi bir kat daha yukarıya çıkarmış oldu. Burada emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapılan fuar yanında ayrıca yıl boyunca öğrencilerin yapmış olduğu resimlerde okul bahçesinde sergilendi.

Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber