• DOLAR
  5,3629
  % 0,53
 • EURO
  6,1153
  % 0,54
 • ALTIN
  222,6648
  % -0,13
 • BIST
  96.817,36
  % 1,47

‘Siyer-i Nebi’ Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kaymakamlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği okullar arası ‘Siyer-i Nebi’ ile ‘ Aydınlık Gelecek Sizinle Gelecek’ proje yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi

‘Siyer-i Nebi’ Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen ödül törenine; Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Erdim,  Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 ‘ SİYER-İ NEBİ’ YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER AÇIKLANDI

Değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu bir süreçte en büyük değer ve örnek rol model olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması amacıyla Yeşilyurt İlçesindeki ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasında dereceye girenler açıklandı. Yürütme ve Jüri Heyeti gözetiminde gerçekleşen yarışmalar sonucunda, 840 öğrencinin katıldığı ‘Siyer-i Nebi’ yarışmasında dereceye giren okullar şunlar;  İlkokul kategorisinde; birinci Yakınkent İMKB İlkokulu, ikinci Özel Bilge Olimpiyat İlkokulu, üçüncü Mustafa Avni Cüreoğlu İlkokulu, dördüncü ise Niyazi Mısri İlkokulu, Ortaokul kategorisinde; birinci Şehit Kenan Çetin Ortaokulu, ikinci Cahide Nebioğlu Ortaokulu, üçüncü Şehit Fuat Bozkurt Ortaokulu, dördüncü TOKİ İmam Hatip Ortaokulu, Lise kategorisinde ise birinci Tecde Anadolu Lisesi, ikinci Malatya Fen Lisesi, üçüncü Beydağı Anadolu Lisesi, dördüncü Akmercan Anadolu Lisesi oldu.

‘AYDINLIK GELECEK SİZİNLE GELECEK’ PROJE YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER AÇIKLANDI

Yeşilyurt Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilerin araştırma ve geliştirme alanındaki yeteneklerini gün yüzünü çıkarmak hedefiyle düzenlenen ‘Aydınlık Gelecek Sizinle Gelecek’ proje yarışmasına katılan öğrenciler, Fen Bilimleri, Çevre, Enerji, Sağlık ve Teknoloji alanındaki eserleriyle yarıştılar. Yarışma sonucunda ortaokul kategorisinde; birinci Şeker Ortaokulundan Turan Kayaoğlu-M. Toygar Çoşkun, ikinci Erkenek Hürriyet Ortaokulundan Abdullah Salman-Zübeyr Turgut, üçüncü Fevzi Çakmak Ortaokulundan Ahmet Kuşbey, dördüncü ise Özel Malatya TED Kolejinden İhsan Berke Savaşlı oldu. Lise kategorisinde birinci Beydağı Anadolu Lisesinden Yaren Doğan, ikinci 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesinden Hulusi Sümer, üçüncü Özel Malatya Final Anadolu Lisesinden Beyzanur Bozkurt, dördüncü ise 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesinden Vedat Ayaz-Medeni Kekin oldu.

 ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

‘Siyer-i Nebi ‘ ile ‘Aydınlık Gelecek Sizinle Gelecek’ proje yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edilirken, her iki yarışmada ödüllendirilen öğrencilere toplam 28 bin 400 TL. para ödülü verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber