• DOLAR
  5,7417
  %0,40
 • EURO
  6,3324
  %0,20
 • ALTIN
  279,99
  %1,59
 • BIST
  100.237
  %-0,10

“Sigorta Sizi ve Sevdiklerinizi Korur”

Sigorta Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Meclis Üyesi Selahattin Özman, sigortanın önemine değinerek, sigorta sisteminin insanlar ile mal varlıklarını risklere karşı koruduğunu söyledi

“Sigorta Sizi ve Sevdiklerinizi Korur”

İnsanların; canları ile mallarını bireysel olarak korumalarının çok zor ve pahalı bir durum olduğunu kaydeden Özman, oysa sigortacılık sistemi ile bu işin hem kolay ve ekonomik hem de garantili olduğunu söyledi. Vatandaşların ödeyecekleri cüzi miktardaki primlerle yaşam ve mal varlıklarını garanti altına alacaklarını kaydeden Özman, herkesin gerek hayat sigortası, gerekse de mal varlıklarının sigortasını yaptırmalarının önemine değindi. Özman; “1893 tarihinde Osmanlı Umum Sigortacılık ile başlayan Türk Sigortacılık sektörü, 132 yıllık süreçte önemli aşamalar kaydederek, vatandaşlara her alanda sigortacılık hizmeti vermektedir.

Bir kişinin bireysel olarak can ve mal güvenliğini sağlaması çok zor ve pahalı olmasına rağmen, sigortacılık sistemi ile hem kolay ve ekonomik hem de garantili bir durumdur. Doğumdan ölüme kadar yaşamla ilgili her alanda yapılan sigortalar, ayrıca insanların mal varlıklarının korunması ile ilgili olarak da düzenlenmektedir. Son yıllarda sigortacılık sektöründe yapılan düzenlemelerin yanı sıra gelişen teknoloji sayesinde müşterilerimiz, kendilerini, sevdiklerini ve mal varlıklarını sigorta ettirerek, kaza, doğal afet gibi bütün risklere karşı koruma altına alabilirler. Bundan dolayı DASK ve araç sigortası gibi zorunlu sigortaların yanı sıra hayat, bireysel emeklilik, TARSİM gibi isteğe bağlı sigortaları yaptırmaları müşterilerimize büyük avantajlar sağlamaktadır” dedi.

Sigorta Acenteleri olarak gerek sigortacıların ve gerekse de vatandaşların bilgilendirilmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Meclis Üyesi Selahattin Özman, bu çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta TSO tarafından Sigortacılık Meslek Komitesi öncülüğünde SAİK’in katılımıyla Sigorta Acenteleri Bölge Toplantısı düzenlendiğini, toplantıya;  Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Sivas, Şırnak ve Tunceli’den acentelerin katıldığını söyledi. Özman toplantının yapılmasındaki katkılarından dolayı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi-Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’na, SAİK Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut’a, İcra Komitesi Üyelerine ve TOBB Sigortacılık Genel Müdürü Mevlüt Söylemez’ e teşekkür etti.

Özman Sigortacılık Haftası dolayısıyla, başta sigorta acenteleri olmak üzere tüm sektörün haftasını kutlayarak, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber