• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71

Sel Bahane Vurgun Şahane

Sebze meyve fiyatlarına uygulanan fahiş fiyatları “seraları sel vurdu” bahanesiyle örtmeye çalışan gıda teröristlerine baskın yapıldı. Yapılan denetimlerde fiyatlara yüzde 800 oranında fiyat bindirmesi yapan 88 firmaya 2 milyon liranın üzerinde idari para cezası kesildi. Denetimlerin süreceğine vurgu yapan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, vatandaşın cebine uzananlara hiçbir şekilde fırsat verilmeyeceğini söyledi

Sel Bahane Vurgun Şahane

Hükümeti zor durumda bırakmak ve kriz ortamı yaratmak için sebze ve meyveye fahiş fiyat uygulaması yapan firmalara baskın yapıldı.  Ticaret Bakanlığı müfettişleri ile Ticaret İl Müdürlükleri koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimlerde müstahsil makbuzu ve alım satım faturalarındaki fiyat ve miktar bilgileri temel alınarak yapılan incelemelerde yüzde 800 oranında bir fahiş fiyat uygulaması yapıldığı tespit edildi. Fırsatçı firmalara 2 milyon liranın üzerinde idari para cezası kesildi. Konuyu değerlendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi ile hem içişleri Bakanlığı’nın, hem Ticaret Bakanlığı’nın, hem de Belediye ekiplerinin takiplerinin sürdüğünü belirtti. Vatandaşlara da seslenen Çalık, “Sizler de kendi denetiminizi mutlaka yapın, gerekli gördüğünüzde ilgili kurumlara bildirin.” dedi.

EKONOMİK DARBE SAVUŞTURULACAK

Çalık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Vatandaşlarımız bu konuda kendi denetimlerini de yapsınlar normal resmi denetimlerle birlikte.  fiyat farkı olduğu düşünülen marketler ya da satış yapan yerler ile ilgili mutlaka Ticaret bakanlığımız belediyemiz zabıtaları aracılığı ile Valiliklerimiz aracılığı ile de takiplerini yapacaklar.  Ağustos ekonomik darbesinden sonra fırsatçıların olduğunu maalesef biliyor ve görüyoruz.  Fırsatçıların önüne geçmek için de toplu bir mücadele başlattı.  Bu mücadeleye hep birlikte destek veren bütün işverenlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.  Bu ekonomik  darbenin diğer darbeler gibi savuşturulması bizim için çok önemliydi.  Sayın bakanımızın yapmış olduğu açıklamalar, teşvik destekleri, işverenlerimize yapmış olduğumuz destekler enerji,  elektrik ve gaz konusundaki indirimlerimiz dahil olmak üzere birçok desteği vatandaşımızla, milletimizle buluşturmuş vaziyetteyiz.  Sürekli yardım alan vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz enerji desteği çok önemli.  80 TL’nin altındaki Elektrik harcamalarında hükümet olarak bakanlığımız Vatandaşlarımızın bu rakamlarını sübvanse edecekler. İki buçuk milyon sürekli yardım alan vatandaşımız var.  Yaklaşık 10 milyona yakın vatandaşımızın sarf ettiği elektriği hükümet olarak karşılamış olacağız.”

EKONOMİK TEDBİRLER ALINDI

Birçok ekonomik tedbir alınmış vaziyette ve enflasyon rakamlarımız aşağıya çekilmiş vaziyette.  Enflasyon rakamları ile ilgili Türkiye’nin  son 16 yıllık  enflasyon rakamları ve ondan önceki enflasyon rakamlarını karşılaştırdığınızda da  Türkiye’nin büyüme hızının devam ettiğini ve enflasyonla mücadelede de son 10 Ağustos’a kadar güçlü bir şekilde devam ettiğini hepimiz biliyoruz.  10 Ağustos’ta yapılan ekonomik darbenin karşısında durmak için milletimizin bize verdiği destek için teşekkürlerimi sunuyorum.

VERGİ GELİRLERİNİN YÜZDE 85’İ FAİZE GİDİYORDU

Ekonomik olarak yaşamış olduğumuz darbe girişiminden sonra tüm dünyanın gözleri Türkiye’nin üzerindeydi.  Hiçbir ülke, pişmiş tavuğun başına gelmeyen işler Türkiye’nin başına gelmişken toparlanabileceğini  düşünmemişti.  Dolar spekülatörlerinin, ekonomik spekülatörlerin  hepsini karşısında dimdik duran bir Türkiye var.  Ve şimdi de büyüme rakamlarımız ve enflasyon rakamlarımız da dahil olmak üzere hepsi toparlanmış vaziyette.  İhracat rakamlarımız 161 milyar dolara çıkmış vaziyette.  Bu rakamlar çerçevesinde biz 2019’dan sonra da ekonomik olarak güçlenmeye devam edeceğiz.  2002 yılındaki Türkiye’nin bütçesi 119 milyar da şimdi Türkiye’nin bütçesi neredeyse 10 kat artarak 961 milyar  TL’ye ulaşmış vaziyette.  2002’de vergi gelirlerimizin yüzde 85’ini faize veriyorduk. Bu çok önemli bir rakam.  Bugün ise yüzde 12’lik bir vergi gelirimiz  faize gidiyor.  Bunun daha da aşağıya çekilmesi gerekiyor. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini de hiç kimsenin unutmaması gerekir.”

>>Nihal Ağca

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapıyor, siz de arkasından kopyala-yapıştır yapıyorsunuz. Özgün bir siyasetiniz yok, bireysel olarak gündeme getirdiğiniz bir problem için çözümünüz yok.

 2. 88 Firmaya 2.000.000 TL Ceza 🙂
  2.000.000/88 = 22.000 TL Komik
  Onu yapan 22 Trilyon kazanmıştır o işten. SAYGILAR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber