• DOLAR
  6,9490
 • EURO
  8,2545
 • ALTIN
  452,34
 • BIST
  1,1812

Şehit Gazi ve Vatanseverler Sendikasından Gazetemize Ziyaret

Gazi Şehit Yakınları ile Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Fatih Ocak Gazetemizi ziyaret etti. Burada kendilerine üye sağlık çalışanlarının haklarını korumak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Ocak, “Tüm iş kollarımızla alakalı arkadaşlarımızla ilgili çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Sağlık kolunda çalışan arkadaşlarımızın 3600 ek göstergeye kavuşması, ek ödemelerinin maaş bordrolarını yansıması, aynı zamanda erken emeklilik haklarının sendikal manada verilmesi için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.” dedi

Şehit Gazi ve Vatanseverler Sendikasından Gazetemize Ziyaret

Gazi Şehit Yakınları İle Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Fatih Ocak Malatya Şube Başkanı Ahmet Adıyaman ile birlikte gazetemiz imtiyaz sahibi Ali Er’i ziyaret etti. Yetkili sendika olmak istediklerini vurgulayan Ocak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Amacımız tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm şehir ve gazi yakınlarıyla tüm vatansever kamu personelini tek çatı altında toplamak. Sendikacılığa yeni bir heyecan getirmektir. Sendikamızın en önemli farkı çıkarsız ve sosyal sendikacılık adına çalışmasıdır. Diğer sendikaların çözemediği tıkanıkları çözmek için çalışmaktayız. Yetkili sendika olmamız halinde gelirlerimizin tamamını üyelerime hizmette kullanacağız. Bunların en önemli adımı evlenen kardeşlerimize evlilik yardımı, cenazesi olan üyelerime cenaze yardımı, şehit gazi yakınlarının tamamına burs ve üyelerimizden maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarımızın çocuklarına burs vereceğiz. Türkiye 3,5 milyon memur kardeşimiz var. Bu kardeşlerimizin aldığı zam oranı yüzde 10. Memur-Sen’in genel başkan yardımcısı arkadaşlarımızın, istek ve taleplerine kulaklarını tıkayan sadece aylık gelirlerine odaklanan bir sendika var. Biz eğer yetkili sendika olursak, bir şeyleri başaralım istiyorsak Şehit ve Gazi sendikasına bir fırsat vereceğiz. Bize fırsat verin biz bir dönem yetkili sendika olalım. Kanunen en çok üyeye sahip olmamız gerekiyor. Olmak için de biz çok çalışıyoruz, teşkilatımız çok çalışıyor. Buradan, Elâzığ, Batman, Muş, Şırnak’a tekrar gideceğiz. Herkese anlatacağız, herkesin elini tutup herkese sendikayı anlatacağız. Sistemi anlatacağız ve bu işi başaracağız. Yalnız başarırken de sizlere ihtiyacımız var. Sizler bir arkadaşınıza anlatacaksınız. O gidecek internet sitemizi ziyaret edecek. Yetkili sendika olursak memur arkadaşlarımızın hem yetkili sendika olarak ceplerine dokunacağız hem toplu sözleşme masasından dimdik, çok somut güzel rakamlarla ayrılacağız. Hem de tüm memur arkadaşlarımızı kucaklayan bir sistem getireceğiz.”

“SESİMİZİ GÜR BİR ŞEKİLDE DUYURACAĞIZ”

Ocak: “Gazi gazi ve şehit yakınları ile vatansever kamu görevlileri Sendikası olarak tüm iş kollarımızla alakalı arkadaşlarımızla ilgili çalışmalarımızı yürütmekteyiz gerek sağlık kolunda çalışan arkadaşlarımızın 3600 ek göstergeye kavuşması, ek ödemelerinin maaş bordrolarını yansıması. Aynı zamanda erken emeklilik haklarının sendikal manada verilmesi için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Eğitim kolunda çalışan, büro kolunda çalışan tüm arkadaşlarımız için ayrı ayrı çalıştay yaparak Bunlar ilgili bakanlıklara götüreceğiz. Yetkili Sendika olmasak da elimizden gelen tüm çalışmaları yaparak sesimizi gür bir şekilde çıkarmak için çalışacağız. Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber