• DOLAR
  5,8099
  % 0,01
 • EURO
  6,6224
  % 0,13
 • ALTIN
  267,2517
  % 0,78
 • BIST
  95.225
  % 0,04

Şehit Ailelerine Yemek

Emniyet Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis evinde şehit, gazi ailelerine yemek düzenlendi

Şehit Ailelerine Yemek

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Emniyet Teşkilatının 174’üncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla şehit ve gazi ailelerine, emniyet çalışanlarına polis evinde yemekli program düzenlendi.  Programa Vali Aydın Baruş, eşi Vali Aydın Baruş’un Nagihan Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Eşi, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri ve şehit gazi aileleri katıldı. Burada konuşan İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal şunları dile getirdi: “Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu 1845 yılından bu yana, sürekli değişen ve gelişen çağın gereklerine uygun olarak hızlı bir şekilde kendini yenileyip geliştirmiş, operasyon gücü ve teknik imkânları ile en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelmiştir. Devletimizin temel unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatımız, kuruluşundan bugüne kadar, halkımızın huzur güven içinde yaşaması, kamu düzeninin temini, hukukun tesisi ve insan haklarının korunmasına dair görevlerini, her türlü şartta, büyük bir fedakârlık ve özveriyle yerine getirmektedir. Teşkilatımızın daha ileriye gitmesi için teşkilat mensuplarımızın ellerinden gelen gayretleri göstereceğine halkımızdan aldığı destekle daha nice başarılara vesile olacağına inancımı da ifade etmek isterim. Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini önemli kurumlarından biri olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir.”

SÜREKLİ KENDİNİ YENİLEMİŞ VE YENİLEMEYE DE DEVAM EDECEKTİR

Urhal: “ Huzur ve güvenin etkin ve kalıcı hale getirilmesi; çağdaş, teknik ve teknolojik imkânların suçla mücadelede kullanılması, tüm teşkilat tarafından hukuk kurallarının uygulanması, çağdaş normların yakalanmasında eğitime öne verilmesi, her anlamda disipline riayet, kaliteli hizmet sunma anlayışı ile mümkün olacaktır. Özelikle de suç ve suçlulukla mücadele edebilmek için yeni teknolojilerin takibine büyük önem veren Emniyet Teşkilatımız, gelişen ve değişen dünyada ortaya çıkan gelişmelere uyum sağlayarak milletimizin beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiş ve yenilemeye devam edecektir. Diğer yandan, devlet güvenliğimizi tehdit eden, her türlü yasa dışı oluşum ve terör örgütlerine karşı mücadele azmimiz devam etmekle birlikte; özellikle, çağdaş Polisin başarısının, sadece yakaladığı suçlu sayısı ile değil, aynı zamanda halktan aldığı destekle de ölçüldüğü unutulmamalıdır. Dolayısıyla, emniyet hizmetlerinin yerine getirilmesinde, kendini yenileme ne kadar önemli ise halkın katılımının en üst düzeyde gerçekleştirilmesi ve alınan önlemlerin kamu vicdanında kabul görmesi de teşkilatımız için bir o kadar önemlidir. Bu çerçevede, vatandaş odaklı güvenlik hizmeti vermeyi ilke edinen bizlerde, çağdaş ve modern standartlar çerçevesinde ve sosyal sorumluluklarımızın bilinci içerisinde, Malatya İlimizin huzurlu, güvenli ve yaşanabilir bir kent olması için yoğun gayret sarf etmekteyiz. Nitekim bu gayretlerimizin ve vatandaşlarımızın destekleri ile suç ve suçlulukla etkin mücadele edilmiş ve her geçen yıl bir önceki yıla oranla ilimizde suç sayılarında belli oranlarda azalmanın olduğu görülmüştür. İfadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber