• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

Şavata: “Üye Olmadan Seçilemezsiniz”

Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) Evkur Yeni Malatyaspor’un Olağan Genel Kurulu öncesinde başkan adaylarının başvuru süreci ve tüzük ile ilgili açıklamalarda bulunan Evkur Yeni Malatyaspor’un Divan Kurulu Başkanvekili Naci Şavata, “Tüzüğü yaptık. Tüzük kamuoyunda tartışılır hale geldi, buda hoşumuza gitti. Öyle gece gelip de sabah aday olma dönemleri artık bitti. Üye olmadan hiçbir organa seçilmeniz mümkün değil.” dedi

Şavata: “Üye Olmadan Seçilemezsiniz”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Divan Kurulu Başkanvekili Naci Şavata, Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) Evkur Yeni Malatyaspor’un Olağan Genel Kurulu öncesinde başkan adaylarının başvuru süreci ve tüzük ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şavata, ligi beşinci sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi’ne kalan Evkur Yeni Malatyaspor’u tebrik ederek açıklamasına başladı.

Başkanvekili Şavata, Ligin son haftasında Malatya’da Bursaspor ile oynanan karşılaşma sonrası AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır’ın başkanlığında Divan Kurulu’nun bir toplantı gerçekleştirdiğini belirterek, “Toplantıya kulüp başkanı Adil Gevrek’de davet edildi. Durum değerlendirmesi yapıldı ve tebrik edildi. Adil Gevrek bir müddet sonra ayrıldı ve daha sonra kurul görüşmesini gerçekleştirdi. Kimseye aday ol ya da olma deme gibi bir lüksümüz yok. Tüzüğü yaptık. Tüzük kamuoyunda tartışılır hale geldi, buda hoşumuza gitti. Öyle gece gelip de sabah aday olma dönemleri artık bitti. Üye olmadan hiçbir organa seçilmeniz mümkün değil. Malatya’ya hizmet etmeyi kafaya koyduysak, üzerine basarak söylüyorum; Ocak ayında mutlaka üyelik için müracaat edin. Bununla ilgili Sicil Kurulu yetkili” şeklinde konuştu.

“ADAYLAR, 2 YILLIK AİDATINI ÖDEMELİ…”

Evkur Yeni Malatyaspor kulüp üyeliği için giriş ve yıllık aidatın 100 TL olduğunu dile getiren Şavata,  “Yıllık aidatını yatırmamış kişi, seçme ve seçme hakkına haiz değildir. Üyesiniz ama aidatınızı Nisan ayının sonuna kadar yatırmadınız, o zaman yapılacak seçimde aday olamazsınız. ‘Ben üyeyim, aday olurum’ diye ısrar ettiğinizde, son iki yıllık aidatını ödemiş yani aidat borcunuz olmayacak. Aday adayı olduğunu açıklayan kardeşlerimizden Şevket Salik, şahsen benimle görüştü. Diğerleriyle ben görüşmedim. Kendisine ilk olarak üye olup olmadığını sordum. ‘Üye değilim’ dedi. ‘O zaman aday olamazsınız’ dedim. Sanki ben engelliyormuşum gibi bir hava esti. ‘Bir şey yapabilir miyiz? Hatta 500 bin TL’yi yatırayım’ dedi. Bende ‘Yapma, yazık olur. Bağış adı altında yatırdığınız yaparı geri alma lüksünüzde yok.’ Aday olamazsınız bile bu parayı geri alamıyorsunuz. Yetkiler arkadaşlarımıza müracaat edilmiş, beş günlük sürede ilanın WEB sayfasından yayınlanması gerekiyor ifadesini kullandı.

“AİDAT VERENLER SEÇME VE SEÇİLME HAKKINA HAİZDİR”

EYMS kulübüne 562 üyenin olduğunu ve 1 üyenin ihraç edildiğini dile getiren Başkanvekili Şavata şunları dile getirdi, “561 kişi kongreye katılabilecekler ama bunun aidat vereni seçme ve seçilme hakkına haiz. 337 ya da 350 kişi. Biz seçimi tek adayda olsa kapalı sistemde uygulamaktan yanayız, onu da kulüp yetkililerine bildirdik. Onun içinde tüzükte renk seçimi var. Çarşamba günü saat 18.00’da kulüp binasında aday olmak isteyen kardeşlerimiz varsa yönetim kurulu listelerini sabah 09.00’dan akşam 18.00’a kadar Sicil Kurulu’na iletecekler. Seçilmeye haizler mi, kıdemleri tamamsa 50 imza yetiyor, para demelerine lüzum yok. Beş yılı tamamlamamış kulüp üyeleri de başkan için 500 bin TL, yönetim kurulu asil üyeleri için ilk aşamada 50 bin TL, seçildikten sonra bir 50 bin TL, yedekler içinde 20 bin TL para yatırması lazım Çarşamba akşamı 17.00’a kadar, ondan sonrada 18.00’daki kuraya geldiğinde Sicil Kurulu onun kongreye katılıp katılmayacağına karar verecek ve renk seçimine geçilecek. Bizde divan olarak yetkili değiliz, gözlemci olacağız.

M .ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber