• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Saran: Okuma aliskanligi peynir ekmek seviyesine getirilmeli

Malatya Valisi Doçent Doktor Ulvi Saran, “Malatya Okuyor” kampanyasiyla insanlarin okuma aliskanligini, peynir ekmek gibi gündelik gida ihtiyaci seviyesinde tutmayi saglamayi amaçladiklarini söyledi.

Saran: Okuma aliskanligi peynir ekmek seviyesine getirilmeli

Malatya Valisi Doçent Doktor Ulvi Saran, “Malatya Okuyor” kampanyasiyla insanlarin okuma aliskanligini, peynir ekmek gibi gündelik gida ihtiyaci seviyesinde tutmayi saglamayi amaçladiklarini söyledi.

 
Malatya Valisi Saran, 'Malatya Okuyor' kampanyasiyla ilgili degerlendirmede bulundu.
Saran: Okumada ciddi anlamda bir hiz kazandirilmistir
Vali Saran, Malatya Okuyor kampanyasiyla genç nesillere okuma aliskanligi kazanmalari yönünde motivede bulunduklarini kaydederek, "Malatya Okuyor kampanyasi toplam 79 bin ögrencinin katildigi bir kampanya. Ilkögretim 4.üncü ve 5.nci sinif 1.nci kategori, 6.nci, 7.nci ve 8.inci siniflar 2.nci kategori ve lise ögrencileri de 3.üncü kategori olarak düzenlenmis bulunuyor. 2010 Ocak ayindan itibaren toplam 585 bin cilt kitap okundu. Burada elde edilen sonuçlarin anlami su: ögrencilerimiz kisi basina daha önceki okuma yogunluklarini ve hizlarini tam 8 kat artirmistir. Biz bu kampanyayla ‘Malatya Okuyor. projesinin en önemli ayagi olan genç beyinlerimi, genç nesillerimizi okuma aliskanligiyla hayatlarini sürdürebilmeleri yönünde motive etmis ve onlara ciddi anlamda bir hiz kazandirmis olduk" dedi.
 
"Halkimiz kampanyanin farkina vardi"
Vatandaslarin kampanyanin farkina vardigini belirten Vali Saran, söyle konustu: "Kampanyamizin ögrenci velilerini de kapsayan bir boyutu var. O da ‘Biz Okuyan Aileyiz. basligini tasiyor. Burada ögrencilerin velilerine, velilerinde ögrencilerine örnek olmasi yönünde bir amaç güdülüyor. Malatya halkinin tüm kesimlerinin okuma çabasina girmeleri, okuma aliskanligi kazanmalari için programin ayri bir ayagi var. O da ‘Askida Kitap. kampanyasi. Düzenlenen özel yerlerde, okunacak kitaplarin muhafaza edilmesi ve okuma hizmeti sunulmasi seklinde yürütülüyor. Sonuç itibariyle burada okunan kitaplarda yine okuma aliskanligi eyleminin tüm toplum kesimlerine yayilmasi yönündeki çabamizi güçlendiriyor. ‘Askida Kitap. kampanyasi bünyesinde de, insanlar gittikleri cafelerde, aldiklari kitaplari okuyup tekrar yelerine koymak suretiyle yeni bir boyut kampanyaya eklenmis oldu. Amacimiz peynir ekmek gibi, gündelik gida ihtiyaci gibi insanlarin okuma ihtiyaci duymalarini saglamak. Bu anlamda baslatmis oldugumuz kampanya büyük bir heyecan uyandirdi. Bütün halkimiz bu kampanyanin farkina vardi. Özellikle insanlarin çocuklarinin birbirleriyle tatli bir rekabet içerisine girdikleri bu faaliyet sonucunda ulastiklari düzeyi büyük bir memnuniyetle müsahede ettiklerini ve takip ettiklerini görüyoruz."

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber