• DOLAR
  5,4805
  % 0,23
 • EURO
  6,2282
  % 0,40
 • ALTIN
  230,2328
  % 0,23
 • BIST
  104.639
  % 0,04

Sahin, gelecek nesil için “evet” oyu istedi

AK Parti Il Baskani Mustafa Sahin, bu ülkede yasayan herkesin gelecek nesillere, “Sizin daha demokratik, insan haklari eksenli, darbesiz bir Türkiye'de yasamaniz için elimden geleni yaptim” diyebilmesi için kullanilacak oyun "Evet" olmasi gerektigini söyledi.

Sahin, gelecek nesil için “evet” oyu istedi

AK Parti Il Baskani Mustafa Sahin, bu ülkede yasayan herkesin gelecek nesillere, “Sizin daha demokratik, insan haklari eksenli, darbesiz bir Türkiye'de yasamaniz için elimden geleni yaptim” diyebilmesi için kullanilacak oyun "Evet" olmasi gerektigini söyledi.

Sahin il binasinda düzenledigi basin toplantisinda, 12 Eylül.de Anayasa degisikligine yönelik düzenlenecek referandum öncesi, parti teskilati çalismalarina dair bilgi verdi.
 
Sahin: Partimize yakisan çalismalarla yolumuza devam ediyoruz 
 
Referanduma sayili günler kala teskilatin çalismalarina hizla devam edildigini söyleyen Sahin, “Gerek teskilatimiz tüm kademeleriyle, gerek milletvekillerimizle gece gündüz Ramazan ayinin da verdigi bereketle hizmet için vatandaslarimizin dertleriyle hemhal olma yolunda durmadan yorulmadan AK Parti kültürüne, milletimizin beklentilerine yakisir çalismalarla vakur bir durusla yolumuza devam etmekteyiz. Ancak ve her yerde partimize, teskilatimiza ve milletvekillerimize hemserilerimizin ilgisi, hakli davamizda daha çok yüreklendiriyor. Gücümüze güç katiyor” dedi.
 
Sahin, "Hayir" kampanyasi yürütenlerin neye “hayir” dediklerini, "Evet" oylarinin yükseldigini gördükçe saldirgan tavirlarini arttirmalarina bir anlam veremedigini aktardi.
 
“Hayir.da birlesip bütünlesmeleri pek hayra alamet degil”
 
Birbirinden çok ayri zit uçlarda olan muhalefet kanadinin "hayir”da birlesip bütünlesmeleri pek hayra alamet olmadigina parmak basan Sahin, sunlari kaydetti: “Söyle ki, çikar odaklarinin kol kola girdigi kokusmus kirli "hayir”ci tabaka, yillarca bu ülkenin kanini emdi. Içeriden ve disaridan öyle kenetlenip o kadar korkunç bir rant mekanizmasi kurmuslardi ki, yillarca bu milletin hakki olan her seyi, karaborsayla satti. Devletten aldiklari kredilerle kendi burjuva devrimlerini yapti. Yilda 50 milyar dolari ceplerine indirdi. Irtica-terör algilamasiyla bu milleti tehdit haline getirtip Türk askerini dahi kendi oyunlarina alet etti.”
 
“Herkes net olmali”
 
Demokrasi konusunda herkesin net olmasi gerektigini savunan Sahin, egilip bükülerek, omurgasiz davranarak, demagoji yaparak bu meselenin geçistirilecek tarafinin olmayacagini kaydetti.
 
“Meclis disindaki siyasi kirintilari da yanina aldilar”
 
Sahin, söyle devam etti: “Ergenekon.u, darbeleri, balyozu, toprak altindaki silahlari, yargisal müdahaleleri görmezden geleceksin ve de onlarin degirmenine su tasiyip demokratim diyeceksin. Meclis görüsmelerinde ambargo uygulayarak engelleyemedikleri anayasa paketi için gittikleri Anayasa Mahkemesi.nden de umduklarini bulamayinca serde ittifak edenler meclis disindaki siyasi kirintilari da yanlarina alarak retçi bir cephe olusturdular. Ancak kaos plani çerçevesinde ülkeyi çikmaza sürüklemek suretiyle referanduma ‘Hayir. oylari kazandirma çalismalari bosunadir. Sol cephenin Anayasa Mahkemesi.ni ve HSYK'yi kendilerine arka bahçe olarak görmek istemelerini anliyoruz da, kendilerini milliyetçi addedenlerin hayir demelerine halkimiz anlamakta güçlük çekiyor. Sag kanat sol kanada koltuk degnegi olmaktan öteye gidemiyor. ‘Hayir. oylari ‘hayir.ci partilerin oy toplamindan çok asagilarda seyredecektir.”
 
“Halkin degil mizahçilarin ilgi alanina giriyorlar”
 
Birbirine taban tabana zit cepheler hem teoriye hem pratige aykiri “hayir”ci tavrini kimseye izah edemedigini ileri süren Sahin, “Bu anayasa paketinin sosyal demokrasinin hangi ilkesine ters düstügünü bir türlü izah edemiyorlar. Daha fazla demokrasi, halka daha fazla söz, daha özerk, tabana yayilmis bir yargi idaresi, tüm kurumlarin üzerindeki vesayetin kaldirilmasi sendikal haklarin iyilestirilmesi, darbecilerin yargilanmasi. Pakete sosyal demokrasi ve anayasal demokrasi açisindan bir elestiri getiremeyenler sorunu baska baglamlara tasiyor. Meydanlardaki söylemleri yüzünden halkimizin degil mizahçilarin ilgi alanina girebiliyor” dedi.
 
“24 saat kesintisiz demokrasi için ‘Evet. oyu kullanalim”
 
Sahin, sunlari aktardi: “Gerçek anlamda solcuyum, milliyetçiyim diyenler, 12 Eylül.ü hatirlayanlar, gerçek manada demokrasiye önem verenler, partilerinin resmi tutumlarina ragmen ‘Evet. diyor ki, buna bile tahammülleri olmadigini üzülerek izliyoruz. Nihayet, bu ülkede yasayan herkesin gelecek nesillere, ‘Sizin daha demokratik, daha insan haklari eksenli, darbesiz bir Türkiye'de yasamaniz için elimden geleni yaptim. diyebilmesi ve 24 saat kesintisiz demokrasi için kullanacagimiz oy "Evet" olmalidir.”
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber