• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Sağlıkta Şiddete Jandarmalı Önlem

Hastanelerde sağlık personellerine karşı uygulanan şiddetin artması üzerine polis ekiplerinin yanı sıra jandarma da hastanelerde görev yapmaya başladı. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de bu uygulamaya geçildiğini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, “Bizim bu konuda Hastanemizin Acil Servisi girişinde yer konusunda bir sıkıntımız yoktur. Orada bir polis merkezimiz, bir polis noktamız var. Bunun yanında ya da aynı olayı bölerek farklı bir noktada acile yakın bir noktada jandarmadaki görev yapan arkadaşlarımıza yer ayarlayacağız.” dedi

Sağlıkta Şiddete Jandarmalı Önlem

Son zamanlarda sağlık personeline uygulanan şiddetin artması üzerine Jandarma hastanelerde görev yapmaya başladı. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastane ’sinde istihdam edilmesi düşünülen jandarma ile ilgili İl sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ile konuştuk. Bentli şunları dile getirdi: “Bildiğiniz gibi geçen haftalarda bir hekiminize yapılan çok kınanacak ve lanetlenecek bir saldırı sonrasında alınan bir karar ile hastanelerin acil servislerinde Jandarma bulundurulması kararı alındı.  Bizim bu konuda Hastanemizin Acil Servisi girişinde yer konusunda bir sıkıntımız yoktur. Orada bir polis merkezimiz, bir polis noktamız var. Bunun yanında ya da aynı odayı bölerek farklı bir noktada acile yakın bir noktada jandarmadaki görev yapan arkadaşlarımıza yer ayarlayacağız.  Bu iyi olacak diye düşünüyorum. Oradaki polis noktasındaki görevli arkadaşlar bir olay olunca müdahale ediyorlar ama daha çok onlar adli vakalara bakıyor. Adli vaka olunca rapor tutuyorlar. Özel bir durum olduğunda Polis ekibi çağırıyorlar. Jandarmanın burada memuriyet işi olmayacak. Doğrudan kendi işini yapacak. Belki her vardiyada 2 ya da 3 Jandarma görev alabilir diye düşünüyorum.”

CAYDIRICI BİR UYGULAMA OLACAK

Uygulamanın caydırıcı olacağını vurgulayan Bentli: “Bu uygulama yapılırsa kesinlikle iyi olacak ve olası saldırı olaylarını önlemede caydırıcı olacaktır diye düşünüyorum. Emniyet müdürümüze acillerdeki önden konusunda sağ olsun bize çok destek veriyor. Özellikle gece vardiyasında ekipleri çok sık olarak bölgede geziyorlar. Hastaların en çok yoğun olduğu dönemde ekipler sürekli bölgede görev yapıyor. Emniyet müdürümüz de bir konuda bizi çok destekledi. Orada bir jandarmanın olması inşallah olayların önlenmesi noktasında caydırıcı olacaktır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber