• DOLAR
  7,6695
 • EURO
  8,9861
 • ALTIN
  470,18
 • BIST
  1,1710

Saadet Partisi Malatya Basınıyla Buluştu

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle düzenlenen kahvaltı programında Malatyalı basın mensuplarıyla buluştu. Programda konuşan İl Başkanı Osman Marasalı “Parti olarak yerel medyada da kendimize yer bulabildiğimizi düşünüyorum, yerel basınımızdan razıyız” ifadelerini kullandı

Saadet Partisi Malatya Basınıyla Buluştu

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle düzenlenen kahvaltı programında Malatyalı basın mensuplarıyla buluştu. Programda konuşan İl Başkanı Osman Marasalı “Parti olarak yerel medyada da kendimize yer bulabildiğimizi düşünüyorum, yerel basınımızdan razıyız” ifadelerini kullandı

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle düzenlenen Kahvaltı programında, yerel medya organlarının ayakta kalabilmesi adına tüm çevrelerce desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Marasalı; “Sıkıntılı günler yaşayan basınımızın bir an önce bu açmazdan kurtulmaları; hem kendi iç dinamiklerine, hem de vatandaşın entelektüel bilgi birikimine ve bakış açısına bağlı” ifadelerini kullandı.

10 Ocak Dünya Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın ve ulusal basın temsilcileri bir araya gelmek amacıyla böyle bir program düzenlediklerini belirten Marasalı; “Bugünkü programa teşrif ettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. 10 Ocak dünya çalışan gazeteciler günü vesilesiyle siz basın mensupları ile bir araya gelmeyi istedik. Sizler de bu programa iştirak ederek bizlere şeref verdiniz. Hepinize teşekkürler ediyorum. Bugün hem ulusal basınımızın, hem yerel basınımızın içinde bulunduğu; ekonomik, siyasi ve sosyal sorunlara dikkat çekmek üzere bir basın toplantısı düzenlemiş bulunuyoruz. Gerek hürriyet yönünden, gerek ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşayan basınımızın bir an önce bu açmazdan kurtulmaları, hem kendi iç dinamiklerine, hem de vatandaşın entelektüel bilgi birikimine ve bakış açısına bağlı” dedi.

“MEDYA KAN KAYBEDİYOR”

Her gün istisnasız izlenen ana haberler, takip edilen yerel medya ve farklı fikirleri ile öne çıkan bir ulusal basının olması Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan daha hızlı bir şekilde kurtulmasına vesile olacağını dile getiren Marasalı; “Fakat gerek hükümetimiz, gerek başka bazı çevrelerin, hem ekonomik olarak, hem siyasi olarak kıskaca aldığı basınımız, maalesef günden güne kan kaybediyor, günden güne okuyucu ve izleyici kitlesi azalıyor. İnternet medyacılığının gelişimi, canlanması, bu konudaki değişimlere hız kazandırdı. Bununla beraber basınımızın da interneti daha aktif ve verimli bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Hem halka, hem belediyelere, hem iş adamlarımıza, özellikle yerel medyanın ayakta kalabilmesi için gerekli her türlü desteğin verilmesi hususunda ricada bulunuyoruz. Sizlere de çalışma hayatınızda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“YEREL BASINDAN RAZIYIZ”

Malatya’daki yerel basın mensuplarından ve yerel medyadan razı olduklarını ifade eden Marasalı; “ Hiç bir ilde olmadığı kadar, hem partimize hem de farklı görüşlere yer veriliyor. Bu konuda kendilerinden razıyız. Belki bazı bedeller ödemek pahasına da olsa fikirlerimizi gerek manşete, gerek köşelerinde işliyorlar. Parti olarak yerel medyada da kendimize yer bulabildiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İLÇE KONGRELERİ BAŞLIYOR

Konuşmasında, yakın zamanda partinin ilçe kongrelerinin başlayacağını belirten Marasalı; 21 Ocak günü Arguvan Kongresinin yapılacağını, akabinde Arapgir, Kale, Akçadağ ve Yeşilyurt kongreleri ile devam edileceğini söyledi.

Önder HANELÇİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber