• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Ramazanin ruhuna uyacak

Büyüksehir Belediyesi Kültür AS Genel Müdürü Sabri Akin, "Ramazan ayinin ruhuna uygun, insanlarin gündüz oruç, gece daha degisik ibadetlerle geçirmis oldugu bir günün yorgunlugunu bir nebzede olsa hafifletmek maksadiyla Aspuzuda Ramazan etkinlikleri düzenlenecek" dedi

Ramazanin ruhuna uyacak

Kültür AS Genel Müdürü Akin, Kültür AS binasindaki basin toplantisinda Ramazan ayi boyunca organize edilecek olan Aspuzuda Ramazan etkinlikler hakkinda bilgi verdi.

MANEVI ANLAMDA HASSASIYETLERIN ARTTIGI BIR AY

Sabri Akin, "Ayin 18'inde rahmet ve bereket ayi olan Ramazan ayiyla beraber olacagiz. Ramazan ayi insanlarin paylasma ve yardimlasma duygularinin gelistigi, özellikle manevi anlamda bir takim hassasiyetlerin arttigi bir ay. Biz geçmis yillarda oldugu Büyüksehir Belediyesi Kültür AS olarak birtakim ramazan etkinlikleri düzenleyecegiz. Bu etkinliklerdeki temel hedefimiz Ramazan ruhuna uygun olan ve insanlarimizin gündüz oruç ibadetiyle geçirmis oldugu ve gece de daha degisik ibadetlerle geçirmis oldugu bir günü gece yorgunlugunu bir nebzede olsa hafifletmek maksadiyla Aspuzuda Ramazan etkinlikleri diye yaklasik olarak 7 yildir devam ettigimiz etkinliklerine bu yil da devam edecegiz.

ETKINLIKLER BÜYÜKSEHIR YANINDAKI FUAR ALANINDA YAPILACAK

Tiyatro gösterileri, hocalarimizin yapacagi sohbetler ve ayni zamanda gerek Malatya'da, gerekse de Türkiye'de taninan hocalarimizin okuyacagi ilahiler ve bunun yaninda siirler, bu tür etkinliklerle insallah ayin 18'inden itibaren Büyüksehir belediyemizin yaninda bulunan fuar alanimizda bu etkinliklerimize ayin 18'inde baslayacagiz. Ramazan etkinlikleri kapsaminda yaklasik 26 yildir her düzenlemis oldugumuz dini yayinlar fuarimiz var. Bu fuarimiz da yine büyüksehir belediyesinde fuar alaninda olacak. Genel olarak Malatya'dan olmak üzere diger illerden de yaklasik 40 firmanin katilacagi bir fuar olacak. Bu fuarda daha çok dini nitelikli kitaplarin, özellikle hediye tablolarin satildigi bir fuar olacak. Yine serbet çesmesi diye tanimladigimiz Merkez postane önünde yer alan serbet çesmesinden yaklasik olarak her gün 5 bin insanimiza serbet ikramimiz olacak. Bu yil ayni etkinligimizi fuar alaninda ve Aspuzu'da Ramazan etkinliklerinin yapildigi alanda da ikramimizi yapacagiz.

KADIR GECESINI DAHA FARKLI  IDRAK EDECEGIZ

Ramazan da en önemli gece olan Kadir Gecesini de insallah bu yil daha farkli bir sekilde idrak edecegiz. Biz bu gece de tüm Malatyali hemserilerimizi iftarimiza davet ediyoruz. 5 bin civarinda insanimiza iftar yemegimiz olacak. Kur'an-Kerim okuma yarismalarina Dünya'da derece yapan Dünya Kur'an okuyucularinin Malatyalilarla bulusturacagiz. Özellikle ülkemizde ve Malatya'mizda taninan Grup Dergah'in da katilacagi gerek kuran okumalariyla gerekse de sohbetlerle özel bir kadir gecesi programimiz olacak. Biz Malatya büyüksehir belediyesi kültür A.S olarak Ramazan etkinlikleri kapsaminda düzenledigimiz dini yayinlar programimiz, Aspuzu'da Ramazan geceleri, serbet çesmesinden serbet ikramimiz ve özel Kadir gecesi programiyla insallah bu yil dolu dolu bir ramazan etkinligi söz konusu olacak. Ben simdiden bütün Malatyali hemserilerimizi gerek fuarimiza, gerekse de Aspuzu da ramazan gecelerimize bütün hemserilerimizi bekliyoruz. Aspuzu'da ramazan etkinliklerimiz her gün teravih namazindan sonra yani saat 22.00'dan sonra baslayacak. Kitap fuarimiz ise saat 17 ile 24 saatleri arasi açik olacak'' dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber