• DOLAR
  6,8629
 • EURO
  7,7377
 • ALTIN
  395,96
 • BIST
  1,1269

“Pusulalarda Aday Fotoğrafları da Yer Alsın”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde muhtarlık için kullanılacak oy pusulalarında sadece isim olmasının okuma yazma bilmeyenler için sıkıntı yaratacağını ve bunun ortadan kalkması için pusulalarda adayların fotoğraflarının da yer alması gerektiğini ifade eden muhtarlar YSK’ya dilekçe verdi. Muhtarlar adına açıklama yapan Toy, “Türkiye’de okuma yazma bilmeyen yaklaşık 3 milyon seçmenin olması ve aynı ad ve soyadlı iki adayın aynı mahalleden muhtar adayı olabilmesi ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.” dedi

“Pusulalarda Aday Fotoğrafları da Yer Alsın”

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde muhtarlık için kullanılacak oy pusulalarında sadece isim olmasının okuma yazma bilmeyenler için sıkıntı olacağını ve bu durumun ortadan kalkması için oy pusulalarında adayların fotoğraflarının da yer alması için muhtar adayları Yüksek Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Dilekçeyi sunmadan önce Adliye önünde muhtar adayları açıklama yaptı.  Muhtarlar adına açıklamayı Aslanbey Mahallesi Muhtar Adayı Tolga Toy yaptı.

Toy yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sayın Sadi Güven Beyefendiye saygı ve hürmetlerimi sunarak sesimizi duymasını arz ediyorum. Yerel seçimlerde muhtarlık seçimi için kullanılan oy pusulalarında fotoğraf olmaması nedeniyle yeterince açıklayıcı olmamaktadır. Türkiye’de okuma yazma bilmeyen yaklaşık 3 milyon seçmenin olması ve aynı ad ve soyadlı iki adayın aynı mahallede muhtar adayı olabilmesi ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin Çukurdere adayımız Mehmet Fatih Gönültaş ve mevcut muhtarın soyadları aynı olması kendi mahallelerindeki seçmenler arasında kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Bu karışıklığın giderilmesi adına Muhtarlık oy pusulalarında fotoğrafa yer verilmesi ve bu konuya farkındalık kazandırmak amacıyla Malatya’daki farklı mahallelerden Genç arkadaşlarımızla Malatya İl Seçim Kurulu Başkanlığına dilekçemizi verdik, karşılık Türkiye’deki tüm siyasilerin, muhtarların, muhtar adayları da bizlere destek vereceklerini ümit ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart yerel seçimlerinin vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm aday arkadaşlarımız adına saygılarımı sunuyorum.”

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber