• DOLAR
  5,3581
  % 0,44
 • EURO
  6,1147
  % 0,53
 • ALTIN
  222,4948
  % -0,12
 • BIST
  96.817,36
  % 1,47

Provokatif Eylemlere Karanfilli Yanit

Yesilyurt Belediyesi, son dönemlerde artan terör saldirilari ve provokatif eylemlerin sona ermesi için örnek alinacak bir girisimde bulundu

Provokatif Eylemlere Karanfilli Yanit


Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, dogudan gelip batiya ve bati'dan gelip doguya giden otobüslerde yolculuk eden vatandaslara kayisi ve karanfil hediye ederek, iyi yolculuklar temennisinde bulundu.
Malatya'da sehirlerarasi otobüs ulasiminin saglandigi MASTI'ye giden Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat ve Baskan Yardimcilari, geçtigimiz günlerde terör olaylarini bahane ederek, ülkede karisiklik çikarmak isteyen provokatörler tarafindan Kirsehir'de tasli ve sopali saldiriya ugrayan Medine Turizm firmasini ziyaret ederek, geçmis olsun dileklerini sundu. Firma yetkililerine kayisi ve karanfil hediye eden Baskan Polat, "Birkaç kendini bilmezin yaptigi tatsiz hadiseler bizim kardesligimizi bozamaz. Bu tip olaylarin arkasinda terör örgütleri vardir. Ülke olarak birlik ve beraberlige her zamankinden daha çok ihtiyacimiz olan bir dönemden geçiyoruz. Bizleri tahrik etmek isteyen ser odaklarina firsat vermemeliyiz" dedi. Firma yetkilileri, böylesine zor günlerde toplumun duyarliligi artirmak adina kendilerini ziyaret eden Belediye Baskani Polat'a gösterdigi hassasiyetten dolayi tesekkür ettiler.
Baskan Polat daha sonra dogudan gelerek bati istikametine giden otobüslerde yolculuk yapan vatandaslara karanfil ve kayisi ikram etti. Malatya'miz baris ve kardesligin adresidir diyen Baskan Polat, "Bu ülkede herkes huzur ve mutluluk içinde yasayacaktir. Biz hepimiz kardesiz, hepimiz bu ülkede yasamaktan mutluyuz. Bizi çirkin emellerine alet etmek isteyenlerin bu oyunlarini bizim kardesligimiz bozacaktir. Gönül rahatligiyla yolculugunuzu yapabilirsiniz, Malatya güzellikler ve kardeslik diyaridir" diyerek vatandaslara hayirli yolculuklar temennisinde bulundu.

"YESILYURT BELEDIYESI VE MALATYA HALKINA TESEKKÜRLER"
Yolculuk etmekten korktuklarini ifade eden bazi vatandaslar, Yesilyurt Belediyesine bu hassas davranislarindan dolayi tesekkürlerini sunarken "Hepimiz bu ülkenin vatandaslariyiz, terör olaylarini asla benimsemiyoruz. Aramiza nifak tohumu atmaya çalisanlara karsi iste böyle el ele gönül gönüle olmaliyiz. Biz Kürt kökenliyiz ama hepimiz Türkiye Cumhuriyetinin vatandaslariyiz, Malatya halkina ve sizlere çok tesekkür ediyoruz" diye konustular.
Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, terör saldirilarini kinarken, "Bizim kardesligimizi kimse bölemez, buna izin vermeyiz" diye konustu.
Kirsehir'de saldiriya ugrayan Medine Turizm Firmasini ve ardindan Dogu Anadolu'dan gelen otobüslerde seyahat eden vatandaslara karanfil ve kayisi ikraminda bulunduklarini belirten Baskan Polat, "Provokatör insanlarin Medine Turizm firmasina ait bir otobüsü taslamalarindan dolayi bu firmamiza geçmis olsun ziyaretinde bulunduk. Dogu Anadolu'dan gelip Malatya üzerinden bati kentlerine giden yine Bati'dan gelip Doguya giden otobüslerde yolculuk eden vatandaslarimiza ilimizin meshur kayisisini ve karanfil hediye ediyoruz. Su çok iyi bilinsin ki; bu ülkede Türk ile Kürt vatandaslarin bölünmesi mümkün degildir, çünkü etle tirnak gibi olmusuz. Bu ülkenin birlik ve beraberligine kast edenler bu plan ve projelerinde bogulacaklardir, bu vatan ve bu millet asla müsaade etmeyecektir. Biz kardeslik hamuruyla, birlik ve beraberlik içerisinde yogrulmus bir milletiz. Bu yapiyi bozmaya çalisan, kast eden insanlarin planlari gerçege dönüsmeyecektir. Insallah bu birlik ve beraberligimizi sürekli sergileyecegiz" dedi.

"TERÖR OLAYLARI SON BULSUN, BIZ HUZUR ISTIYORUZ"

Belediye Baskan Yardimcilari Mehmet Güner, Haydar Sahin, Mehmet Çinar, Meltem Kavuk, Murat Türksoy, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri, Dogudan gelen otobüsleri MASTI önünde durdurarak, seyahat eden vatandaslara kayisi ve karanfil hediye etti. Otobüsten inen bir vatandas, "Biz artik terör olaylarinin sona ermesini istiyoruz, canimiz çok yaniyor, korkumuzdan yolculuk edemiyoruz, artik bu terör saldirilari son bulsun, hepimiz kardesiz. Yesilyurt Belediyesini bu örnek davranistan dolayi tebrik ediyoruz" diye konustu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber