• DOLAR
  6,9329
 • EURO
  8,2069
 • ALTIN
  450,27
 • BIST
  1,1807

251 Şehit İçin 251 Ünite Kan

Malatya Emniyet Müdürlüğü çalışanları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde 251 şehit için 251 ünite kan bağışı yaptı.

251 Şehit İçin 251 Ünite Kan

Malatya Emniyet Müdürlüğü çalışanları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde 251 şehit için 251 ünite kan bağışı yaptı.

15 Temmuz Şehitleri anısına Malatya Emniyet Müdürlüğü, anlamlı kan bağışı kampanyası başlattı. Malatya İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde 15 Temmuz anısına 251 polis kan bağışında bulundu. “251 Şehit için 251 Ünite Kan Bağışı” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay Türk Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Umut Yalçın ve Polis memurları katıldı. Vali Aydın Baruş ve Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’de kan bağışlayanların arasındaydı. Kan bağışından sonra açıklama yapan Vali Baruş,” İl Emniyet Müdürlüğümüze böyle bir kampanya düzenledikleri için tebrik ediyorum. Kızılay hastalarımızın kan stokunu temin eden temel kuruluş. Bu anlamda da özellikle pandemi sürecinde kan temini noktasında bazı zorluklar yaşadık. Bizler de en azından 15 Temmuz 2016’da hain darbe kalkışmasına karşı kıyama duran, Türk’ün yeniden diriliş destanını yazan milletimizin vermiş olduğu 251 şehidimizi de anmak, onları rahmetle yad etmek anlamında sembolik olarak kan verme kampanyasının düzenlemesini anlamlı buluyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz de bu kampanyaya iştirak edeceğiz. Şehitlerimizi de rahmetle anacağız.” sözlerini kullandı. Özgür ve Demokratik bir ülkede yaşamamızın bu dirilişe borçlu olduğuna değinen Vali Baruş sözlerine şu şekilde devam etti;” Cumhurbaşkanımızın liderliğinde de bu hainlerin bu teşebbüsünü milletimiz engelledi. Şu anda özgür bir vatanda da, demokratik bir ülke de yaşıyorsak gerçekten bu kıyama, bu dirilişe borçluyuz. Onun için vatandaşlarımızın bu tarihi unutmamalarını, unutturmamalarını rica ediyoruz. Bunu hatırlatmak için de biz de bu etkinlikleri organize ediyoruz. İnşallah şehitlerimizi layıkıyla anar ve bu 15 Temmuz tarihinin yeni nesillerimizin bilincindeki gibi yaşatılması için elimizden geleni yaparız. Bu konuda Türk Milletinin her ferdine görev düşüyor.”

“15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ”

Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ise, “15 Temmuz’da cesareti, ihaneti ve şehadeti her şeyi birlikte yaşadık. Bu anlamda ikinci bir kurtuluş savaşı gibi. Malatya Emniyet Müdürlüğü olarak şehitlerimiz minnetle şükranla anıyoruz ve Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize minnetlerimizi ifade ediyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz’u Allah bir daha milletimize yaşatmasın” diye konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber