• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Polis adaylarina drama dersi verilecek

Malatya Polis Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Ibrahim Tezcan, polis adaylarina tiyatro sanatçilari tarafindan drama dersi verilecegini belirterek, dramanin gerçek hayatta uygulanabilirliginde etkin rol oynadigini söyledi.

Polis adaylarina drama dersi verilecek

Malatya Polis Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Ibrahim Tezcan, polis adaylarina tiyatro sanatçilari tarafindan drama dersi verilecegini belirterek, dramanin gerçek hayatta uygulanabilirliginde etkin rol oynadigini söyledi.

 
Malatya Polis Meslek Yüksekokulu'nun 2010–2011 egitim ögretim yili düzenlenen törenle basladi.
 
Kimler katildi?
Törene Vali Ulvi Saran, 2.nci Ordu Kurmay Baskani ve Garnizon Komutani Tümgeneral Tamer Büyükkantaricoglu, Belediye Baskani Ahmet Çakir, Cumhuriyet Bassavcisi Ali Ceyhun Ceylan, Inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Polis Akademileri Baskan yardimcisi Prof. Dr. Hasan Hüseyin Çevik, Malatya Baro Baskani Selahattin Sarioglu, Emniyet Müdürü Ali Osman Kâhya, Malatya Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ibrahim Tezcan, kamu kurum ve kurulus temsilcileri, ilçe ve belde belediye baskanlari, sivil toplum kurulusu temsilcileri katildi.
 
Azcan: Sadece suç ve suçluyla
mücadele tek basina yeterli degil
Malatya Polis MYO Müdürü Ibrahim Azcan, alt yapi çalismalarinin yaninda, ögrencilerinin teorik bilgilerini gerçek hayatta uygulayabilirlik düzeyine getirmek amaciyla etkin bir yöntem olduguna inanilan dramanin kullanilmasinin faydali olacagini kaydederek, sunlari belirtti: “Profesyonel tiyatro sanatçilariyla ön görüsmelerimizi tamamladik. Bu çerçevede ögrencilerimiz dramayla egitilirken, ayni zamanda güzel sanatlarin farkli alanlarinda bu isi profesyonelce yürüten kisilerle çalisma olanagina kavusmus olacaklardir. Güncel hayatta sadece suç ve suçluyla mücadelenin tek basina yeterli olmayacagini, aksine bu alanda sürdürülecek mücadele de akademik camianin katkisini da almanin gerekliligine inanmaktayiz. Pratik ve teori dünyanin birbirine besleyerek ve bir birini etkileyerek üretimlerin daha rasyonel ve uygulanabilir nitelik tasiyacagini bilmekteyiz. Polisiye çalismalarin basari yüzdesini arttirmak amaciyla akademik dünyayla teskilat arasinda isleyen koridorlarin olusturulmasina önem vermekteyiz. Bu koridor vasitasiyla her iki tarafin bir birini besler hale gelmesiyle polis teskilatinin verdigi hizmetlerin kalitesinde bir artisin olacagina inanmaktayiz. Bu çerçevede yüksek okulumuzda bir arastirma merkezi olusturduk. Arastirma merkezimizde ilk olarak 'Göçün suç üzerindeki etkilerini Malatya ve çevre illeri özelinde' enter-disipliner bir yaklasimla incelemeyi öngörüyoruz. Bu konuda Inönü, ODTÜ, Koç, Ankara, Maltepe ve Bilgi üniversitelerinden gelen uzmanlarla ilk çalistayi gelecek ay içerisinde gerçeklestirmeyi planladik. Böylece yasadigimiz Malatya'nin sosyal sorunlarini çözüm asamasinda, mütevazi ve samimi katki niyetimizi somutlastirarak vefa borcumuzu Malatya halkina ödeme gayreti içinde olmak istiyoruz."
 
Polis Akademileri Baskan yardimcisi Prof. Dr. Hasan Hüseyin Çevik, polis temel egitiminin daha da gelistirilmesi için bir çalisma içerisinde oldugunu belirterek, bu çalismanin yakinda bitecegini söyledi.
 
Vali Ulvi Saran, polis teskilatini üstlendigi görev ve sorumluluklarin daha da artigini söyleyerek , "Polislik meslegi bugün vatandasla daha yakin iç içe olmasi zorunlu bir hale gelmistir. Asayis ve güvenlik hizmetinin özel sektör kaynaklari ile karsilama ihtimali bulunmamaktadir" dedi.
 
Törende ilk dersi veren Inönü Üniversitesi Iletisim Fakültesi Dekani Prof. Dr. Mehmet Tikici, katilimcilara ve ögrencilere iletisim konusunda bilgiler aktardi.
Tören kokteylle sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber