• DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  1,1633

PDR Malatya’da da Kuruluşunu Tamamladı

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Malatya Şubesi kuruluşunu tamamladı.Türkiye genelinde 27 ilde 30 Şubesi olan 17 bin üyeye sahip derneğin Malatya genelinde 90 üyesi bulunuyor

PDR Malatya’da da Kuruluşunu Tamamladı

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Malatya Şubesi önceki gün özel bir okulda gerçekleştirdiği genel kurul ile İlimizde de kuruluşunu tamamladı. Genel Kurul seçimine tek liste halinde giren dernek seçim sonrasında ise yönetim ve denetim kurullarını oluşturarak göreve başladı. Yapılan genel kurulu genel merkezden gelen Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden  Mehmet Fatih Kılıç ve Uğur Öz’ün katılımıyla gerçekleşti.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI YAPARAK GÖREVE BAŞLAYACAĞIZ

Seçim sonrası Malatya Şube Başkanlığına seçilen, Dr. Öğretim Üyesi Yüksel Çırak, yaptığı konuşmada; “’Malatya’da kurulan şubemizle daha güçlü bir PDR yapısının gelişimine katkıda bulunacağız, meslektaşlarımızın gelişimi için eğitim çalışmaları gerçekleştireceğiz. Çalışma alanımızdaki sorunlara çözüm yolları sunacağız. Katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi. Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Kılıç ise konuşmasında; “Genel merkez olarak Psikolojik Danışmanların yanında olacağız. Üyelerimizin sosyal hakları konusunda ve mesleğin gelişmesi konusunda tüm şubelerimizin çalışmalarını destekliyoruz. Alanımıza sahip çıkarak birlik ve beraberlik içerisinde sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan Genel Kurul seçiminde ise Malatya Şube Başkanlığına, Dr.Öğretim Üyesi Yüksel Çırak, Üyeliklere ise,  Funda Ertem, Abdullah Çelik, Perize Erenoğlu, Semih Gelegen, Serkan Altuntaş, Mücahit Şahintürk getirildi. Denetim Kurulu üyeliklerinde ise Doç.Dr Abdullah Atlı, Tuba Nur Dündar, Hulusi Genç görev aldı.

PDR ÜYELERİNİN HAKLARINI SAVUNMAK ÜZERE KURULDU

Türk PDR Derneği hakkında verilen bilgide ise şu ifadeler yer aldı. “Türk PDR Derneği, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma sağlayarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik biliminin ve mesleğinin ülkemizde gelişmesini sağlamak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanların, sosyal, bilimsel, mesleki ve kültürel yönden gelişmelerine yardım etmek, mesleğin üyelerinin haklarını korumak ve savunmak amaçlarına yönelik olarak  kurulmuştur.”

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber