• DOLAR
  5,3269
  % 0,09
 • EURO
  6,0602
  % 0,21
 • ALTIN
  219,3496
  % -0,00
 • BIST
  97.955,16
  % -0,51

Partiler Arası Ayrımları Bir Kenara Bırakalım

ABD Telaviv Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması sırasında protesto gösterilerinde Filistinlileri şehit eden İsrail’i kınayan Ak Parti Yeşilyurt Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Demirel, “Mitingler yapalım tepkimizi ortaya kolayım bunlar olsun ama daha ilerisini de yapalım. Bununla kalmayalım bir ve beraber olalım. Partiler arası bu ayrımları da bırakalım. Bu bir ümmet meselesi, bu bir dünya meselesi, bu bir insanlık meselesi. “dedi

Partiler Arası Ayrımları Bir Kenara Bırakalım

 

Ak Parti Yeşilyurt Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdullah Demirel’le Kudüs’te yaşanan olayları ve Türkiye olarak neler yapmamız gerektiğini konuştuk. İsrail’in yaptığı şeyleri daha iyi anlamak için geçmişe, tarihine bakmamız gerek diyen Demirel şunları dile getirdi: “ İsrail’in Kudüs’te yaptıklarının arakasında ne olduğu sorusuna net cevap verebilmek için tarihe bakmak gerekiyor. Bunun için de en sağlam kaynak olan Kur’an’ı Kerime bakmak gerekiyor. Çünkü tarih kitapları da bazen yanılabiliyor. İsrailoğulları dediğimiz Yakup Peygamber ve nesli. Birçok peygamber gelmiş. Daha önce o bölgede yaşayan insanlar dünyanın çeşitli yerlerinde yaşamışlar.  Değiştirilmiş olan Tevrat’ta Allah onlara lütfetti Allah onları seçti diyor. Bunlar da bu ayetleri yanlış anlıyorlar. Hâlbuki burada kast edilen lütfedildiğidir. Ağır bir günahlarından dolayı Allah onların üzerine bir dağ kaldırıyor ama onlar hatalarını anlayınca Allah dağı geri yerine indiriyor. Şimdi bu yaşanmış ve daha başka şeyler defalarca yaşanıyor. Allah’ın bir kavmi lanetlemesi yok ama. Şu şekilde var ama bir insan yanlış yapar defalarca hata eder ve belli bir sınırı vardır ve bu millet de böyle yaparak Allah’u Teâla’nın gazabını çekmiş. Dünyada 2 kere büyük karışıklık çıkarıyorlar. Şimdi hala bu fitne, fesat, oyun devam ediyor. Hz. Musa’nın yolundan gittiklerini iddia ediyorlar. O dönemden alıp getirdiğimiz zaman hep fitne, fesat, karışıklık, yağma, öldürme, Allah’u Telanın hükümlerini tahrif etme bunların genlerine işlemiş artık bu şeyler. Tahrip edilmiş kitapta üstün ırktan bahsediliyor. Bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da Davos’ta One Minuet diyerek onlara yeter artık dedi. O zamana kadar Müslüman ülkelerin hiçbirinin sesi çıkmıyordu.”

“AMAÇLARINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN HER YOLU MUBAH SAYIYORLAR”

Demirel: “1948’den beri orada yapılandılar, devlet olduktan sonra dünyanın birçok yerinden müthiş bir destek vardı. Ortadoğu coğrafyasında ve dünyanın birçok ülkesinde masonik çalışmalar faaliyetler var. Daha birçok gizli teşkilatları var. İslam coğrafyasında yapmak istediklerini ismi İslam ile anılan teşkilatları da kullanıyorlar. Öyle ki bazıları birçok Müslümandan daha fazla İslami bilgiye sahipler. Müslüman coğrafyada âlim bir zat, Hristiyan bir ülkede bir papaz olabiliyor. Bu da Theodor Herzl ile başlıyor. Diyot ki Herzl ‘ Biz amaçlarımızı gerçekleştirmek için Tanrı sizi biliyor zaten siz istediğiniz kılığa girin, önemli olan amacımızı gerçekleştirmektir.’ diyor. Çok gizli çalışıyorlar. Kolay kolay da ortaya çıkmıyorlar. Müthiş bir para akışları, her ülkede sözlerini geçirme imkânları, idarecileri tehdit etme imkânları var. Ortadoğu’da Büyük Orta Doğu projesini gerçekleştirmek için çekişti çalışmalar yapıyorlar. Bunun için de ABD’de faaliyet sürdüren çeşitli lobiler ve kuruluşları var. dünyaya meydan okuyarak Kudüs’ü başkent yaptık bize kimse karşı çıkamaz olaylarına giriyorlar. Mısır’da Mursi’yi devirdiler, Libya’yı da mahvettiler, Suriye, Irak’ı zaten mahvetmiş durumdalar. Aynı zamanda GDO ile ekini ve nesilleri yok ediyorlar. Silaha hiç gerek kalmadan işlerini GDO ile hallediyorlar. Dolaysıyla bizim ülke olarak, millet olarak güçlü olmamız lazım. Türkiye sadece Orta Doğu coğrafyasında değil Dünyada da söz sahibi olma yolunda ilerleyen bir ülke. Bizde cumhurbaşkanımızın yolunda ilerliyoruz.” dedi.

ARTIK KARŞILARINDA ESKİ TÜRKİYE YOK”

Demirel sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yarın öbür gün İsrail’e ne olacağı bizim Müslümanlar olarak yapacaklarımıza bağlı. İslam coğrafyasındaki Müslüman görünümlü ama Müslüman olmayan yöneticilerin devrilmesi lazım. Müslüman idarecilerin başa gelmesi lazım. Bu zulme son vermenin tek yolu bu. Müslüman yöneticilerin yönetime gelemdi lazım. Her zaman hak galip gelecektir. Bireysel olarak bir Müslüman olarak dinimizi iyi öğrenip yaşamamız gerek.  Artık eski Türkiye yok. Artık zulme dur demenin zamanı geldi. Müslümanların güçlü olması lazım. Demek ki biz gerçek anlamda İslamiyet’i yaşamıyoruz. Bireysel olarak düzelirsek devlete te düzelir. O zaman daha güzel şeyler olur. 15 Temmuzda çok şükür darbe girişimini atlattık eğer gerçekleşseydi dünyada Müslümanlar daha perme perişan olurdu.”

“MİTİNGLER YAPALIM AMA… BUNUNLA KALMAYALIM”

Demirel son olarak şunları sıraladı: “Avrupa ülkelerini bazıları çok cılız tepkiler verdi. Mitingler yapalım tepkimizi ortaya kolayım bunlar olsun ama daha ilerini de yapalım. Bununla kalmayalım bir ve beraber olalım. Partiler arası bu ayrımları da bırakalım. Bu bir ümmet meselesi, bu bir dünya meselesi, bu bir insanlık meselesi, Müslümanlar varsa insanlar rahat edebilirler bu dünyada. Müslümanlar yoksa ne Hristiyanlar ne de Yahudiler de rahat edemezler. Biz Müslümanız ona göre davranıp ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Bu duyarlılığı hiçbir zaman elimizden bırakmamamız gerekiyor.”

>>Rahime Gül Erbaş (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber