• DOLAR
  6,8570
 • EURO
  7,7383
 • ALTIN
  391,00
 • BIST
  1,1280

Parkın Açılışı Bayrama Yetişecek

Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü tabiat parkı alanında çalışmalarda sona yaklaşıldı. Geçtiğimiz ay içinde açılması planlanan parktaki çalışmaların yağışların yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle ertelenmesi park açılışını geciktirdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin parkın açılışını Ramazan bayramına yetiştirmek için gayret sarf ediyor

Parkın Açılışı Bayrama Yetişecek

Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü tabiat parkı alanında çalışmalarda sona yaklaşıldı. Geçtiğimiz ay içinde açılması planlanan parktaki çalışmaların yağışların yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle ertelenmesi park açılışını geciktirdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin parkın açılışını Ramazan bayramına yetiştirmek için gayret sarf ediyor. Beydağı Tabiat Parkı 1. Etap çalışmaları ise,  Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ortaklaşa yürütülüyor. 100 dönümlük alanda yapılan park alanında kaba inşaat çalışmaları daha önce tamamlanmıştı. Altyapı çalışmalarının da büyük bir bölümü tamamlanan park içerisinde ekipler düzenleme çalışmalarını sürdürüyorlar. Bilindiği gibi Tabiat Parkı 1. Etap çalışmaları 2018 yılı Ağustos ayında temeli atılarak yapım çalışmalarına başlanmıştı. Yapım çalışmalarının etap etap sürdürüleceği alanlarda 1. etaptaki çalışmaların yaklaşık 1 ay önce tamamlanması planlanmıştı. Ancak mevsimin çok yağışlı geçmesi nedeniyle çalışma imkânı bulamayan ekipler havaların düzelmesi nedeniyle yeniden çalışmaya başlayarak peyzaj çalışmalarını sürdürüyorlar.  Ekiplerin parkın açılışının Ramazan bayramında açılması için yoğun çaba sarf ettikleri belirtildi.

EKİPLER SON HIZLA ÇALIŞIYOR

Tamamlanması haline park alanında, kır kahvesi, lokanta, çocuk oyun alanları, idari bina, yürüyüş ve bisiklet yolları, WC’ler, büfeler, mescit, otopark alanları, açık spor alanları, süs havuzları, açık ve kapalı piknik alanları yer yer alacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve Bölge Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak, çevrede yürütülen çalışmalarda birçok türden ağaçların yer aldığı bir botanik bahçenin de yer alacağı belirtildi. Yapım çalışmaları devam eden parkın çok kısa süre içinde Malatya halkının hizmetine sunulacağı ifade edildi.

A. Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber