• DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74

Park Yeri Sıkıntısı Hastaları Mağdur Ediyor

Malatya Eğitim ve Hastanesinde araç park yeri sıkıntısı yaşanıyor. Bu durumun hasta ve hasta yakınlarını olumsuz etkilediğini vurgulayan Malatya Sağlık Sen Şube Müdürü Bingöl soruna bir an önce çözüm bulunması çağrısında bulundu

Park Yeri Sıkıntısı Hastaları Mağdur Ediyor

Malatya Eğitim ve Hastanesinde araç park yeri sıkıntısı yaşanıyor. Yaşanan sıkıntıya bir an önce çözüm bulunması çağrısı yapan Malatya Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Bingöl şu ifadeleri kullandı: “ Malatya Sağlık Sen Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları Sendikası olarak Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğu alanda araçların park yeri konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Park sıkıntısı ile birlikte araç giriş çıkışlarında da sıkıntılar yaşanıyor.  Bizim buradaki hastanemizin bölgede oluşur ve alt kısımlarında otopark olmadığından dolayı hastanenin etrafında yapılan otoparklar yeterli gelmiyor. Şu anda bu konu ile ilgili problemlerin çözülmesinden diğer birimler yapılıyor.  Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yapımı devam ederken bunun yanında fizik ve tedavi merkezi de yapım aşamasında.  Bunların da faaliyete geçmesi ben sonra bölgenin ciddi bir şekilde trafik sıkıntısı ve Park sıkıntısı yaşayacağı göz önüne alınmalıdır.  Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak da daha önceden de bununla ilgili görüşlerimizi taleplerimizi dile getirdi ki Ancak burada yapılması gereken yetkililerin bu konuya duyarlı bir şekilde davranarak Bu sorunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz. 150 yataklı fizik tedavi merkezi yapılacak.  Diş hastanesi yapıldı Onun da otopark ile sıkıntısı var.  Aynı zamanda burada 300 yataklı Kadın Doğum Hastanesi ve Çocuk Hastanesi yakında faaliyete geçecek.  Bundan dolayı Burada da otopark sıkıntısı sıkıntısı yaşanacağını görmekteyiz.”

İSTİŞARE İLE NE UYGUN ONA KARAR VEREBİLİRİZ

Bingöl sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Kadın Doğum ve Fizik Tedavi Hastanesi’nin faaliyete geçmeden önce yetkililerin burada bir an önce tedbirlerini alması bu bölgede otopark ile ilgili sorunların çözülmesi için neler yapılması gerekiyorsa en azından sahada bizlerle ve buradaki çalışanlarla istişare ederim bunun altyapısı oluşturulup bu bölgede kapalı ve yeraltı müsait olan bir yerlerde otopark yapılması gerekmektedir. Kapalı ve tatlı otoparkın yapılması bizim için daha önemli olacağı kanaatindeyiz.  En azından görsel hastane etrafını görsel kirlilik olmayacağını gözlemleyiniz kapalı ve katlı otoparkın yapılması bu bölgede en azından ciddi bir şekilde otopark sorununu ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. Kapalı ve katlı otoparkın yapıldıktan sonra üst kısımlarında çevre düzenlemesi ile ilgili vatandaşların bekleme alanları oturma alanları hastalarını takip etmeleri alanları ile güzel bir çevre düzenlemesi ne yapılabilir alanlarda yapılması böyle alanlarında yapılması gerçekten burada bir ihtiyaç olduğunu görmekteyiz. Onunla ilgili de yetkililerin bu konuda duyarlı davranacaklarını burada kadın doğum çocuk hastanesinin Fizik Tedavi Merkezi’nin faaliyete geçmeden önce bunların tedbirlerinin alınması bizce yetkililer için çok özel bir şekilde çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Bu duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz.  Sahada bu sıkıntıdan çözülmediği takdirde burada acil girişlerinde ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesinin acil giriş yerinde bu sıkıntıların yaşanacağını ifade ediyoruz.  Yetkililer bu sorunu sözcükleri takdirde yarın Burada şu anda binlerce araç giriş çıkışı ve Park yapılıyor Bu sayının daha da çok artacağını bekliyoruz en azından iki katına çıkacağını düşünüyoruz. Hem çalışanların araçları hem de vatandaşların tedavi hizmeti alan vatandaşların burada ciddi bir şekilde otopark sorunu ile karşı karşıya kalacaklarını düşünüyoruz. Onun için yetkililer de bu hususta duyarlı bir şekilde davranır hastanemizin faaliyete geçmeden önce kadın doğum çocuk ve bizi kasların ellerinin faaliyete geçmeden önce bir an önce yetkililerimiz bu soruna el atıp gezmelerini bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Sendika başkanın asli görevi personelin haklarını savunmak iken gitmiş otoparkta ki araç sıkıntısı ile uğraşıyor. Bu asli işinden kaçmaktır. Sen sağlıkta çalışan personelin idarece nasıl ezildiğini anlat. Nasıl haksızlıklar yapıldığını anlat.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber