• DOLAR
  5,7736
  %0,62
 • EURO
  6,3611
  %0,66
 • ALTIN
  271,84
  %0,63
 • BIST
  104.828
  %0,82

Özkan’dan MGC’ye Ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Burada büyük şehri alacaklarını ifade eden Özkan, “Büyük şehri alacağız ilçelerle bütünleştireceğiz. Malatya’nın tamamını kucaklayıp yemyeşil, üreten,  işsizliğin olmadığı çok güçlü bir medyasının var olduğu bir Malatya’yı hep beraber 1 Nisan’da kucaklayacağız.” dedi

Özkan’dan MGC’ye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Arapğir Cücügenli olan Tuncay Özkan, İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ali Er şunları dile getirdi:” Hoş geldiniz Şeref verdiniz cemiyetimize.  Sizin gibi bir hemşerimiz olduğu için sizinle gurur duyuyoruz. Malatya Hoş geldiniz Şeref verdiniz cemiyetimize.” CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise şu ifadeleri kullandı: “37 yıl bu mesleği yapmış bir arkadaşınız olarak kentin Malatya’nın güçlü bir medyasının olması beni her zaman çok mutlu etmiştir. Çok seslilik toplumumuz için çok gerekli bir şeydir. Allah’a çok şükür ki hepimiz aynı şeyi düşünüyoruz, hepimiz aynı şeyleri okuyup yazmıyoruz.  Güzel olan şey çok sesliliği koruyarak gelişime katkı sunmaktır. Büyük şehir ve ilçe seçimlerimiz için Malatya’da.  Bu kampanyada görüyoruz ki bizim açımızdan sevindirici bir gelişme var.  Malatya’da Çok uzun zamandır devam eden tek seslilik galiba yerine çok sesliliğe bırakacak. Aradaki farkı kapatıyoruz gibi gözüküyor.  Özellikle Hekimhan, Arguvan, Arapgir’de farkı kapatıyoruz.  Zaten Hekimhan ve Arguvan’ı biz yönetiyoruz, Arapgir’ i de katarak diğerlerini de bütünleştirecek bir yapı ortaya çıkaracağız.  Doğanşehir Akçadağ Yazıhan’da da durumumuzun çok iyi olduğunu gördüm.  Büyük bir değişimin büyük bir dönüşümün öncülüğünü Malatya her zaman yapmıştır.  Geçmişte de öyle oldu Turgut Özal, İsmet İnönü,  Recai Kutan, Bunlar Türkiye’deki belirli dönüşümlerin, büyük değişimlerin hep öncüleri habercileri oldular. Malatya değişme dönüşüme çok yatkındır. 1 Nisan sabahı galiba erken baharı Malatya’da başlatacağız.  Malatya’da bulunmaktan büyük mutluluk duydum. Eskiden kente geldiğimde şehrin yeşili beni büyülerde. Ne kadar çok Pınar ne kadar çok göze vardı. Şimdi kentte gördüğüm şey beni üzüyor.  Yeşil Malatya ili Malatya’nın adı. 2 tane önüne yeşil konulan Kent var, Bursa ve Malatya. Bursa’yı gördüm Çok üzüldüm, Malatya gördüm Çok üzüldüm.  Artık beton ormanına dönüşmüş buna bir dur demek için, 17 yıllık süreci Bir de bu açıdan değerlendirmek için, yeni bir ekonomi, işsizlikle mücadele ve diğer koşullar göz önüne alındığında değişimin zorunluluğunu Malatya’dan başlatmak gerektiği için bunları söyleme gereği hissettim. Büyük şehri alacağız ilçelerle bütünleştireceğiz. Malatya’nın tamamını kucaklayıp yemyeşil, üreten,  işsizliğin olmadığı çok güçlü bir medyasının var olduğu bir Malatya’ya hep beraber 1 Nisan’da kucaklayacağız.”

“31 MART PAZAR GÜNÜ YAPILACAK SEÇİMLERDE BİRÇOK NOKTADA SEÇİM SONUCU BİZİM LEHİMİZE DEĞİŞECEK GİBİ GÖRÜLÜYOR”

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise: ” Genel başkan yardımcımız bugün Malatya’da çalışmalarımıza destek vermek için çeşitli programlara katılıyor. Arguvan da büyük bir miting gerçekleştirdik.  Daha sonra kendi Memleketi olan Arapgir’e bir ziyaret gerçekleştirdik.  Malatya merkezde de çeşitli sivil toplum örgütlerinin ziyaret ediyoruz.  Akşam 17.30’da da bir mahalle toplantısı gerçekleştireceğiz.  Uzun bir süredir Malatya’da çalışıyoruz. Gördüğümüz tablosu,  büyükşehirde makasın arası kapandı gerçek. AK Parti oyları her geçen gün düşüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Soner Gökçe’nin oyları ise her geçen gün artıyor. Diğer ilçelerde de bir değerlendirme yapmak gerekirse Hekimhan’da Arguvan’da, Arapkir’de ve Kuluncak’da açık ara önde olduğumuz görülüyor. Elimizdeki veriler anketler tümü bunu gösteriyor. Doğanşehir’de Akçadağ’da Yazıhan da seçim alabilecek bir pozisyonumuz var.  Battalgazi de desteklediğimiz iyi Parti adayının iyi bir gücü olduğun gözüküyor.  31 Mart pazar günü yapılacak seçimlerde birçok noktada seçim sonucu bizim lehimize değişecek gibi görülüyor. Bunun da gururunu yaşıyoruz.”

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber