• DOLAR
  7,2915
 • EURO
  8,5355
 • ALTIN
  477,20
 • BIST
  1,1787

Özelçi, TEB Yönetimine Seçildi

Yaklaşık 18 Yıldır Eczacılar odası yönetim Kurulu görevini yürüten ve 10 Yıldır da Eczacılar Odası Başkanlığını yürüten Uzm. Ecz. Tahir Özelçi ‘Türk Eczacılar Birliği (TEB) Merkez Heyeti’ne seçilmesinden dolayı oda başkanlığı görevini devretti

Özelçi, TEB Yönetimine Seçildi

Yaklaşık 18 Yıldır Eczacılar odası yönetim Kurulu görevini yürüten ve 10 Yıldır da Eczacılar Odası Başkanlığını yürüten Uzm. Ecz. Tahir Özelçi ‘Türk Eczacılar Birliği (TEB) Merkez Heyeti’ne seçilmesinden dolayı oda başkanlığı görevini devretti

TEB 22.Bölge Malatya Eczacılar odasında düzenlenen törenle görevi yeni başkan Ebru Sönmez’e devreden Uzm. Ecz. Tahir Özelçi yaptığı veda konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “28 Kasım 1 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türk Eczacıları Birliği olağan genel kurulunda seçimle Türk Eczacılar Birliği Merkez heyetine seçilmiş buluyorum. Bundan sonra eczacılarımızı Türk Eczacılar Birliği Merkez karar yönetim kurulunda temsil edeceğim. İnşallah ulusal bazda projelere imza atıp Halk sağlığına, insan sağlığına ve eczacılığa, ulusal bazda hizmet edeceğiz. Benim bu görevi aldıktan sonra yasa gereği görevimden istifa etmem gerekiyordu. Bu nedenle istifa ettim. Malatya Eczacı Odası başkanlığından Eczacı Odası yönetim kurulu bugün yaptığı kendi arasında yaptığı toplantı ile yeniden görev dağılımı yaptı. Ebru Sönmez arkadaşımız Malatya Eczacı Odası Başkanlığına seçildi. İnşallah Ebru arkadaşımız da bizim kaldığımız yerden Malatya’daki sağlık alanında, Eczacılık alanında, ilaç alanındaki hizmetlerini devam ettirerek daha güzel gelişmeler sağlayacak.

SORUNLARI ANKARA’DA DİLE GETİRECEĞİM

Malatya’dan bir kişinin böyle bir göreve atanmasının gurur verici olduğunu vurgulayan Özelçi; “Malatya’daki 1974 yılında Malatya Eczacı odasını kuruluşun tarihinden beri ilk defa Türk Eczacılar Birliğinde Merkez heyetinde görev alma şerefine sahip olduk. Malatya’mızı ve Malatyalı eczacıları orada temsil edip ilaç ve Eczacılık alanında, sağlık alanında, halk sağlığında daha güzel yerlere getirmek ve daha güzel faydalar getirmek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben beni bu göreve 10 yıl boyunca layık gören eczacılarımıza teşekkür ediyorum. Yine 10 yıl boyunca oda başkanlığımız sürecinde halkımızla iç içe olduk. Malatyalılara teşekkür ediyorum. Yeni başkanımız Ebru Hanım’a da görevinde başarılar diliyorum.

GÜZEL PROJELERLE BAŞKANLIĞI SÜRDÜRECEĞİM

Yönetim Kurulu tarafından seçimle, 22 Bölge Malatya Eczacılar Odası Başkanlığı görevini devralan Ecz.Ebru Sönmez ise bu göreve getirilmesinden dolayı yönetim kuruluna teşekkür ederek; “Öncelikle Tahir Başkanıma yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah hayırlı etsin. Malatya’mızı en iyi şekilde temsil edeceğine olan İnancımız tamdır.  Malatya’nın ilk bayan başkanı olmanın verdiği heyecan ve gururu hissediyorum. İnşallah Tahir başkanımızdan aldığım görevi de daha güzel projelerle Başkanlığı sürdüreceğimin teminatını veriyorum.” diye konuştu.

Baran KATILMIŞ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber