• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Öz: Terörün bitmesi için “babalik” gösterecegiz

TBMM Idare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, 30 yildir terörün ülkede varligini sürdürdügünü aktararak, “Sürekli bölgede askerlerimiz sehit oldu, bölge insani öldü, ama bir arpa boyu bu problem çözülemedi. Siyasi otoritenin de yeni önlemler ve riskler almasi lazim. Eger analarin aglamasini istemiyorsak gerçek bir ‘babalik. gösterip bu ülkede birlik ve beraberligi yeniden tesis edilmesi gerekir” dedi.

Öz: Terörün bitmesi için “babalik” gösterecegiz

TBMM Idare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, 30 yildir terörün ülkede varligini sürdürdügünü aktararak, “Sürekli bölgede askerlerimiz sehit oldu, bölge insani öldü, ama bir arpa boyu bu problem çözülemedi. Siyasi otoritenin de yeni önlemler ve riskler almasi lazim. Eger analarin aglamasini istemiyorsak gerçek bir ‘babalik. gösterip bu ülkede birlik ve beraberligi yeniden tesis edilmesi gerekir” dedi.

 
Öz, AK Parti Il Baskanligi'nda düzenlenen geleneksel halk gününün nöbetçi vekili oldu.
 
Öz, eski CHP Genel Baskani Deniz Baykal'in referandumda “Evet”in çikmasi halinde Türkiye'nin bölünecegi sözünü hatirlatarak, "Evet bölünecek, ama bölünen Türkiye degil, CHP olacaktir" dedi.
 
Öz: Türkiye.de, birlik ve beraberligin pekistigini görecegiz
Millettin yaninda yer alirsaniz siyasette de var olacaklarini anlatan Öz, sunlari dedi: “Milletin kendisine degil de yillardir bu ülkenin kaymagini sömüren bir avuç mutlu insanlardan yana saf durursan olmaz. Bu referandum genel seçim olmamasina ragmen muhalefet bunu tam bir genel seçim havasina AK Parti.nin güven oylamasina çevirdi. Kafalari karistirdilar, çok degisik iftiralarda, iddialarda, istinatlarda bulunuldu ama milletimiz bunlara firsat vermedi. Türkiye.de yüzde 58, Malatya da yüzde 75.lik bir oyla referandumda ‘evet. çikti. Türkiye eskisi gibi olmayacak, muhalefetin dedigi gibi ülke bölünmeyecektir. Türkiye.de, birlik ve beraberlik içerisinde dayanismanin ve kardesligin pekistigini görecegiz. Bu ülkenin yillardir kanayan bir yarasi olan PKK terörü sona erecektir. PKK terör örgütünün bu ülkede kimlere taseron oldugunu görüyoruz. Bu ülkede görünmeyen bir güç vardi. Kimse üzerine gitmeye cesaret etmiyordu bir rahmetli ÖZAL bir nebze üzerlerine gitti ama ömrü vefa etmedi. Bu ülkede Ergenekon diye bir terör örgütü gündeme geldi. Bir bakiyoruz ki o kadar çok girintili iliskiler var ki Hizbullah.in kurulusundan Hizbullah.in eylemlerinden tutunda PKK eylemlerine kadar bu ülkede birçok eylemin arkasinda.”
 
“Ergenekon ülkede kargasa üretti”
Kisa bir süre önce amirallere düzenlenmesi düsünülen suikastte ismi geçen albaylar tek tek intihar ettiklerini hatirlatan Öz, söyle devam etti: “Canina kiyan askerlere acidim, üzüldüm, kullanmislar bunlari. Günün birinde birinin gelip hakli ile haksizi ayirt edebilecegini düsünmemisler artik bu ülkede hakli ve haksizi ayiran bu ülkede yasayan herkesin birlik ve beraberligini saglamak noktasinda hukuk üstünlügü çerçevesi gayret eden bir Basbakan var. Ergenekon sanki ülkenin gerçek sahibiymis gibi kanunlara anayasaya bakmasizin fiili durumu ortaya koyarak ülkede kargasa üretip sonra o kargasadan kendilerine görev çikaran ekiptir. Bunlarin sonuyla beraber inaniyorum ki PKK denilen terör örgütünün de sonu gelecektir. PKK terör örgütüyle, Ergenekon terör örgütünün iliskili oldugu ispatlanmaya baslandi. Ülkenin su anda tek ve en önemli sorunu PKK denilen terör örgütüdür. Hükümetimiz su anda bu konuda gerektiginde siyasi riskler alarak atilimlarini hizli bir sekilde devam ettiriyor. Bu ülke tek vatan tek bayrak tek devlet anlayisiyla yasamini sürdürecektir. Artik bölgede yasayan insanlarin Türkiye Cumhuriyeti devletinin onurlu, sahsiyetli ve birinci sinif vatandasi oldugunu hükümet olarak ispatlamaya çalisacagiz. Bölge halki da Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendilerin de devleti olduguna inanacaktir ve artik PKK denilen terör örgütünün istismarina boyun egmeyecektir.”
 
“Kanin akmasini istemiyorsak ‘babalik. gösterecegiz”
30 yildir bu terör ülkede varligini sürdürdügünü aktaran Öz, “Sürekli bölgede askerlerimiz sehit oldu, bölge insani öldü, ama bir arpa boyu bu problem çözülemedi. Demek ki sadece askeri önlemlerle terör örgütünün sonu gelmeyecegi asikar. Siyasi otoritenin de yeni önlemler almasi lazim. Eger analarin aglamasini istemiyorsak eger kanin akmasini istemiyorsak bu ülkede gerçek manada bir ‘babalik. gösterip bu ülkede birlik ve beraberligi yeniden tesis edilmesi gerekir” dedi.
 
“‘Hayir. oyu verenler de referandum
sonuçlarindan yararlanacaktir”
Kamuoyunda takip edildigi gibi en kisa zaman da ülkede terör örgütünden kurtulacagini kaydeden Öz, sunlari söyledi: “Bu terör örgütünden Türkiye.nin kurtulmasiyla artik Türkiye.nin önünde kimse duramaz. Sadece bölgede degil uluslararasi arenada ülkemiz süper güç olacaktir. Dolayisiyla dügmeye basilmistir. Milli birlik ve beraberlik kardeslik projesinin hayata geçirilmesi ve bu milletin artik kaninin akmasi, analarin aglamamasi önlenerek, bu ülkeye yapilan yatirimlar da artacaktir. Bireysel hak ve özgürlüklerin artmasiyla bu ülkede artik beyin göçü olmayacaktir. Referandumda yüzde 83.lük bir katilimla sandiga giden Malatya halkina yüzde 75 ‘evet. oyu Malatyalilara tesekkür ediyorum. Referandumda ‘evet. oyunun çikmasinin faydasini sadece yüzde 75 ‘evet. verenler görmeyecekler ‘hayir. oyu verenler de bu faydalanacaklardir.”
 
“.Hayir. oyu verenleri analiz edecegiz”
“Hayir” oyu verenler degisik korku ve baski zihniyetiyle verdiklerini savunan Öz, “Malatya.da hayir oyu yüzde 5.i geçmezdi. Muhalefet partileri çok degisik korkular üretti. Türkiye.de yüzde 42 Malatya.da yüzde 25 ‘hayir. oyu çikti. ‘Hayir. oyu verenlerin, niye ‘hayir. verdigini de analiz etmek ve gerekçelerini ögrenmek AK Parti.nin boynun borcudur” diye konustu.
 
“AK Parti.nin hiçbir zaman gizli bir ajandasi olmadi”
Öz, sunlari söyledi: “Bizim insanlari kutuplastirma gibi bir lüksümüz yok. Bu ülkede, kürdüyle, türküyle, alevisiyle, sünnisiyle, çerkeziyle ateistiyle, dindariyla, basörtülüsüyle, basi açigiyla hep beraber mutlu bir sekilde yasamak zorundayiz. AK Parti.nin hiçbir zaman gizli bir ajandasi olmamistir. AK Parti.nin tek düsüncesi vardir: Ülkede yasayan her kesimin düsüncesine sahip çikmak, bireysel anlamda inandigi degerler ölçüsünde yasama özgürlügünü vermektir. Türkiye bir yerlere kaymayacaktir. Afrika, Avrupa ve Islami ülkeler Türkiye.den bir sey buluyor. Bunlari degerlendirmemiz gerekir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber