• DOLAR
  7,7810
 • EURO
  9,0753
 • ALTIN
  467,12
 • BIST
  1,1665

ORKÖY Proje Bilgilendirme Çalışmaları Sürüyor

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ORKÖY Kredi Destekleri konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılarak talepliler ile sözleşme imzalanıyor

ORKÖY Proje Bilgilendirme Çalışmaları Sürüyor

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ORKÖY Kredi Destekleri konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılarak talepliler ile sözleşme imzalanıyor

Tanıtım ve Bilgilendirme çalışmalarına ilk olarak Doğanşehir İlçesinde başlayan Malatya Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, ormanların korunması, geliştirmesi ve orman köylülerinin yerinde istihdamı, orman köylülerinin sosyal ve ekonomik yönden kalkınmalarına katkıda bulunulması amacıyla ORKÖY projesi kapsamında orman köylülerine verilen kredi destekleri anlatıldı.

Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı Başkanlığında gerçekleşen bilgilendirme toplantısında yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı. “ORKÖY projesi kapsamında 2003-2019 yılları arasında Malatya ilimizde 13 ilçeye bağlı orman köylerine ekonomik ve sosyal kredi desteği orman köylülerimize sosyal ve ekonomik destek vermektedir. İlimizde ekonomik kredi olarak; Süt Sığırcılığı, Süt Koyunculuğu, Fenni Arıcılık kredileri, sosyal kredi olarak da Güneş Enerjisi ile  Su Isıtma Sistemleri, Mantolama ve Dam sacı gibi kredi  desteklemelerinde bulunulmaktadır. Verilen bu krediler faizsiz olup, ilk iki yıl ödemesiz 7 yılda eşit taksitler halinde geri ödenmektedir.”

2020 Yılında da Destekler Devam Edecek

Kredilerden yararlanma konularının da anlatıldığı programda ayrıca şu bilgiler yer aldı. “ORKÖY kredileri halkımızın yoğun ilgisine mazhar olup, son 15 yılda İlimizde Ekonomik Kredi desteği olarak toplamda 13 ilçemizde 821 kişiye 13.670.069 TL, Sosyal Kredi desteği olarak da toplam  1727 kişiye 2.660.000 TL kredi desteği verilmiştir. 2019 yılında bu ORKÖY kredisi kapsamında 2300.000 TL ödenek tahsis edilmiş olup, çeşitli ilçelerimizde 68 aileye, süt sığırcılığı, 5 aileye süt koyunculuğu kredisi verilerek, ödeneğin tamamı kullanılmıştır. 2020 yılında da ORKÖY kredi desteklerimiz devam edecektir.”

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber