• DOLAR
  6,0497
  % 0,37
 • EURO
  6,7582
  % 0,35
 • ALTIN
  247,9875
  % 0,14
 • BIST
  85.310
  % -1,68

“Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi İçin Hızlı Hareket Etmek Lazım”

Yazıhan Mısır Dere’de kurulması planlanan Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeleri aktaran MTB Başkanı Ramazan Özcan, “Projede belli bir aşamaya gelindi. Hayvancılıkla ilgili Türkiye üretim kapasitesini arttırma konusunda önemli adımlar atıyor ancak kırmızı et ithalatını henüz sonlandırabilmiş değiliz. Dolayısıyla çok kapsamlı acilen üretim kapasitesini artırıcı tedbirler almak zorundayız. İnşa etmeyi planladığımız hayvancılık OSB ile ilgili gerekli destekler hem merkezi hükümet hem siyasi irade hem de burada sorumluluğu olanlar tarafından mutlaka verilmesi gerekiyor.” dedi

“Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi İçin Hızlı Hareket Etmek Lazım”

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan ile birlikte hayvancılığın önünü açacak olan Yazıhan Mısır Dere’de kurulması planlanan Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi’ ni ele aldık.

“PROJEYİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRMEK GEREKİYOR”

Konuya dair önemli açıklamalarda bulunan Özcan: “Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinden sonra Hayvancılık OSB’ de de yönetimde değişiklik yapıldı. Özellikle Yazıhan belediye başkanımız şuanda mevcut yeni Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi içinde sayın valimiz zaten yakinen olayı takip ediyor. Orada çok ciddi bir proje var. Projede belli bir aşamaya gelindi. Tabi özellikle bu kırmızı et üreticileri birliği konunun çok daha içinde kısmen bizde bu projenin içerisindeyiz. Hayvancılıkla ilgili Türkiye üretim kapasitesini arttırma konusunda önemli adımlar atıyor T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ nın yaptığı çalışmalara rağmen kırmızı et ithalatını henüz sonlandırabilmiş değiliz.  Dolayısıyla Türkiye’de özellikle hayvancılıkla ilgili çok kapsamlı yani 3 aşamalı bir proje geliştirmek gerekiyor. Yani kısa vade, orta vade ve uzun vadede. Acilen üretim kapasitesini artırıcı tedbirler almak zorundayız. İnşa etmeyi planladığımız hayvancılık OSB ile ilgili gerekli destekler hem merkezi hükümet hem siyasi irade tarafından hem de burada sorumluluğu olanların mutlaka vermesi gerekiyor. Çünkü bu tamamen Türkiye’nin hayvancılıktaki üretim kapasitesini arttırmaya yönelik bir projedir. Bunun dışında Tarım Bakanlığının direk üreticide karşılık bulacak projeleri zaten devam ediyor.  Her eve mutlaka yeniden hayvancılık yapılabilecek bir imkân sağlamak gerekiyor. Gerekiyorsa sizin bunu vatandaşa tahsis etmeniz lazım. Hayvancılıkla ilgili gerçekten merkezi hükümet çok büyük imkânlar sundu ama demek ki yetersiz bunun için daha çok çalışmak gerekiyor.   Onun için hayvancılık OSB ile ilgili bugün geldiğimiz noktada ve bunun sonrasında kalan alanın içini doldurup projeyi bir an önce hayata geçirmek gerekiyor. Bu konuda da sorumluluğu olan biz de dâhil herkesin çok hızlı hareket etmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber