• DOLAR
  5,8177
  % 0,14
 • EURO
  6,6359
  % 0,33
 • ALTIN
  267,0400
  % 0,70
 • BIST
  95.182
  % 1,23

Okulların Açılmasıyla Teknoloji Alışverişleri Arttı

Ders zilinin çalmasıyla 18 milyon öğrenci ders başı yaparken özellikle bu dönem eğitim için zorunlu hale gelen teknolojik ürün alışverişlerinin listesi önem kazanıyor. Eğitim ve teknolojinin bir araya gelmesiyle öğrencilerin performansının arttığını dile getiren İstanbul Bilişim’in Genel Müdür’ü Levent Menteşe, eğitimde teknolojiyi kullanan öğrenciler, derslerde daha aktif oluyor ve daha kolay öğreniyor dedi. Menteşe, eğitim için teknoloji alışverişi yapanlara dikkat etmesi gereken hususları anlattı

Okulların Açılmasıyla Teknoloji Alışverişleri Arttı

Yaz tatilini geride bırakan öğrenciler okullarına geri dönerken, ebeveynler de okul hazırlıklarının telaşını yaşıyor. Başlayan eğitim alışverişleri kırtasiye tarafında olduğu gibi teknolojik ürünlerde de yoğunluk gösteriyor. Özellikle bu dönem öğrenciler için alınan teknolojik ürünlerin başında; notebook, tablet, kulaklık, yazıcı ve e-kitap okuyucu gibi ürünler geliyor. Yaklaşık 18 milyon öğrencinin ders başı yaptığını hatırlatan Teknoloji perakendeciliğinin öncü firmalarından İstanbul Bilişim’in Genel Müdürü Levent Menteşe, teknolojiden faydalanabilen öğrencilerin derslerde daha da aktif olacağını belirtiyor.

‘’OKUL ÖNCESİ EN ÇOK BİLGİSAYAR TERCİH EDİLİYOR’’

İstanbul Bilişim Genel Müdür’ü Levent Menteşe, ‘’Bugün kullandığımız teknoloji ürünlerinin şüphesiz en yaygınlarından biri bilgisayardır. Öyle ki işyerimizde, evimizde, okulda, gittiğimiz banka şubelerinden tutunda mahallemizdeki bakkala kadar her alanda yaşantımıza girmiş durumdadır. Herhangi bir üniversitede öğrenciyseniz ya da lisede hatta ortaokulda yakında ilkokulda bile denebilir illa bir bilgisayar sahibi olmalısınız. Günümüz teknoloji devri ve artık internet olmadan neredeyse hiçbir ödev yapılamıyor. Durum böyle olunca da bilgisayara olan ihtiyaç gün geçtikçe daha da artıyor. Bu ihtiyacı karşılamanın en iyi yolu notebook ya da tablet bilgisayarlar almaktan geçiyor. Masaüstü bilgisayarlarda ihtiyacı karşılıyor evet ama çoğu zaman bunları kullanmak cazip gelmiyor. Notebook ile dilediğiniz yerde internete girebilir, ödevlerinizi kolayca yapabilir, sunum hazırlayabilir, birçok şeyi kolaylıklar yapabilirsiniz. Tüm bunların dahilinde bilgisayar alışverişi teknolojiyle ilişkisi olmayan tüketiciler için oldukça korkutucu olabiliyor. Özellikle ihtiyaçları farklı, öğrenci olan çocuklarınız için alıyorsanız bilgisayar alışverişi oldukça zorlaşıyor diyebiliriz. Notebook alımında birçok teknik bilgi arasında kaybolanlardansanız belli başlı birkaç kriteri bilmek size laptop alımında yardımcı olabilir.’’ dedi.

‘’TABLETLER ÖĞRENMEYİ KOLAYLAŞTIRIYOR’’

Menteşe, ‘’Tabletler, bilgiye istenildiği zaman istenildiği yerden ulaşılmasını sağladığı gibi, yapılan araştırmalar öğrencilerin derse katılımda daha aktif olduklarını işaret ediyor. Tablet gibi dijital ekranlı cihazlar, soyut kavramları daha iyi anlatmaya yönelik çözümler sunarken, teknolojik anlamda öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlıyor. Ayrıca aradığı kitaplara ulaşamayan insanlar, dijital kitaplar sayesinde istedikleri kitapları elde edebiliyor.’’ diye konuştu.

‘’OKUL ÖNCESİ EN ÇOK NOTEBOOK SATIŞLARI ARTTI’’

Okul dönemi satışı artan ürünlerin başında notebookların olduğunu dile getiren Levent Menteşe, ‘’Okula başlayan öğrencilerin en çok ödev yapabilmek adına notebook aldığını gözlemliyoruz. Bu onlara çok daha büyük bir kolaylık sağlıyor. Satışı artan notebookları ise tabletler, kulaklık, yazıcı ve e-kitap okuyucular takip ediyor.’’ açıklamasını yaptı.

‘’OKULA DÖNÜŞ KAMPANYASI İLE ÖĞRENCİLERİN YANINDAYIZ’’

Okullarına başlayan öğrencilere müjde veren İstanbul Bilişim’in Genel Müdür’ü Levent Menteşe, ‘’Tüm okul öncesi alışverişlerde öğrencilere destek oluyoruz. Onların okul hayatında daha da başarılı olması adına yüzde 35’lere varan indirimlere gittik. Bu sayede öğrencilere teknolojiyi sevdirirken bir taraftan da başarılı olmalarına katkı sağlamak istiyoruz.’’ dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber